Уже стало доброю традицією у перші дні вересня відвідувати День поля СОК «Волинська картопля». Захід відбувся 8 вересня за підтримки Інституту картоплярства України, компанії Європлант (Europlant Pfanzenzucht GmbH) та компанії виробника добрив«Yara». У подальшій стратегії розвитку компаній пріоритетом є забезпечення продовольчої безпеки України, адже не є секретом, що картопля - другий хліб для українців.
![фате](/sites/default/files/inline-images/%D0%B8%D0%B7%D0%BE%D0%B1%D1%80%D0%B0%D0%B6%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B5_viber_2022-09-09_13-38-48-690.jpg)
![фате](/sites/default/files/inline-images/%D0%B8%D0%B7%D0%BE%D0%B1%D1%80%D0%B0%D0%B6%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B5_viber_2022-09-09_13-38-49-743.jpg)
![фате](/sites/default/files/inline-images/%D0%B8%D0%B7%D0%BE%D0%B1%D1%80%D0%B0%D0%B6%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B5_viber_2022-09-09_13-38-51-022.jpg)
Від ЛНТУ захід відвідали декан Факультету аграрних технологій та екології к. т. н., професор Руслан Кірчук, гарант ОП «Агрономія» к. с/г. н., доцент Ігор Мерленко, к. с/г. н., ст. викладач кафедри агрономії Марія Августинович та здобувачі 4 курсу освітнього рівня бакалавр ОП «Агрономія».
Директор Інституту картоплярства, кандидат сільськогосподарських наук Микола Фурдига радо поділився зі студентами та професорсько-викладацьким складом факультету результатами впровадження новітніх сортів картоплі та технологіями її вирощування з урахуванням ґрунтово-кліматичних умов Волинської області.
![фате](/sites/default/files/inline-images/%D0%B8%D0%B7%D0%BE%D0%B1%D1%80%D0%B0%D0%B6%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B5_viber_2022-09-09_13-38-51-707.jpg)
![фате](/sites/default/files/inline-images/%D0%B8%D0%B7%D0%BE%D0%B1%D1%80%D0%B0%D0%B6%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B5_viber_2022-09-09_13-38-53-468.jpg)
![фате](/sites/default/files/inline-images/%D0%B8%D0%B7%D0%BE%D0%B1%D1%80%D0%B0%D0%B6%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B5_viber_2022-09-09_13-38-54-803.jpg)
Також присутня булла представниця посольства Франції в Україні Олександра Герелюк, яка розповіла про готовність французьких партнерів щодо співпраці, адже цьогоріч весною СОК «Волинська картопля» отримали, на безоплатній основі, близько 5 сортів посадкового матеріалу картоплі французької селекції. Вони уже дали цьогоріч врожай, а їхній потенціал вразив як картоплярів, так і науковців та становив близько 630 ц/га.
![фате](/sites/default/files/inline-images/%D0%B8%D0%B7%D0%BE%D0%B1%D1%80%D0%B0%D0%B6%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B5_viber_2022-09-09_13-38-56-407.jpg)
![фате](/sites/default/files/inline-images/%D0%B8%D0%B7%D0%BE%D0%B1%D1%80%D0%B0%D0%B6%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B5_viber_2022-09-09_13-38-57-454.jpg)
![фате](/sites/default/files/inline-images/%D0%B8%D0%B7%D0%BE%D0%B1%D1%80%D0%B0%D0%B6%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B5_viber_2022-09-09_13-38-58-433.jpg)
![фате](/sites/default/files/inline-images/%D0%B8%D0%B7%D0%BE%D0%B1%D1%80%D0%B0%D0%B6%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B5_viber_2022-09-09_13-38-59-267.jpg)
Кандидат сільськогосподарських наук,
старший викладач кафедри
агрономії Луцького НТУ
Марія Августинович