Перейти до основного вмісту

2 листопада 2022 року в університеті відбувся методичний семінар-практикум «Об’єкти права інтелектуальної власності: створення, оформлення, реєстрація».

На семінарі виступила Лютак Олена Миколаївна – д-р. екон. наук професор, проректор з науково-педагогічної роботи та досліджень. Проректор зосередила увагу на організаційних питаннях діяльності університету у сфері інтелектуальної власності, ключових позиціях інтелектуальної власності, яка набуває особливої актуальності та неухильно зростає. В ЛНТУ є величезний науково-технічний та інтелектуальний потенціал, постійно проводяться новітні наукові дослідження, створюються інноваційні розробки, отримуються охоронні документи.

В умовах інтенсивного розвитку світової спільноти, на перший план виходить інтелектуальний потенціал, який стає найдорожчим товаром у світі, так як лише продукти інтелектуальної власності можуть рухати світ далі, розвиваючи його і скеровуючи у правильне русло.

Семінар

 

Семінар

Про власний досвід патентного пошуку розповів Дударєв Ігор Миколайович – д-р. техн. наук, професор кафедри технологій і обладнання переробних виробництв. Він є одним з найбільш активних винахідників університету. Виявляється, моменти явищ природи не залишаються осторонь його уваги, а дають поштовхи для подальших патентних досліджень.

Про процедуру оформлення заявок на винаходи та корисні моделі розповів провідний фахівець бізнес-інноваційного центру Клименко Олександр Дмитрович – канд. техн. наук, доцент. Він відмітив, що патентно-ліцензійна діяльність в університеті здійснюється відповідно до Закону України «Про охорону прав на винаходи і корисні моделі», охоплює машинобудування, приладобудування, сільське господарство, матеріалознавство, фізику, хімію, пакувальну галузь, енергозбереження. Інтелектуальна власність – це система економіко-правових відносин власності щодо результатів творчої діяльності людини. Зазначив, що патент є основним охоронним документом на винаходи, корисні моделі та промислові зразки та засвідчує пріоритет, авторство і право власності на винахід, корисну модель чи промисловий зразок. Саме патент підтверджує визнання державою результату творчої діяльності науковців.

СемінарСемінар


Директор бізнес-інноваційного центру Федорусь Любов Андріївна акцентувала увагу на «Положенні про об’єкти права інтелектуальної власності (ОПІВ), що створені в Луцькому національному технічному університеті» № 609, у якому визначено дії працівників, докторантів, аспірантів та студентів ЛНТУ при створенні ними об’єктів права інтелектуальної власності, акцентувала увагу на службових ОПІВ, показниках університету щодо отриманих охоронних документів. Вона також нагадала, що строк чинності майнових прав інтелектуальної власності на винаходи становить 20 років від дати подання заявки до Національного органу інтелектуальної власності у сфері охорони прав на винаходи і корисні моделі, а строк чинності майнових прав інтелектуальної власності на корисну модель становить 10 років від дати подання заявки.

СемінарСемінар


Отож, у бізнес-інноваційному центрі університету Вам допоможуть отримати пріоритет, авторство і право власності на винахід чи корисну модель та збережуть у таємниці відомості, одержані від Вас під час здійснення своїх професійних обов’язків, зокрема суть питань, зміст консультацій, порад, роз’яснень.

Запрошуємо винахідників до співпраці (корпус А, к. 220а).

Бізнес- інноваційний центр ЛНТУ