12 травня на факультеті цифрових, освітніх та соціальних технологій відбулася публічна лекція в межах проведення в ЛНТУ Тижня відкритого уряду.

Студенти та викладачі прослухали лекцію «Природа і сутність місцевого самоврядування», яку провів Малиновський Валентин Ярославович, доктор політичних наук, професор кафедри соціогуманітарних технологій, експерт з децентралізації.

ЛекціяЛекція

Студентам розповіли про місцеве самоврядування, як одну з форм організації влади, що здійснюється територіальними громадами з метою впорядкування й вирішення питань місцевого значення.

Лектор поінформував студентів про кількість рад, які реалізують місцеве самоврядування в Україні та про те, що існує три рівні місцевого самоврядування.

ЛекціяЛекціяЛекція

Також студенти мали змогу дізнатися про:

-шляхи реформування нашої держави;

-делеговані функції;

-значення державної і муніципальної влади.

Слухачі зрозуміли, яку значимість має Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні»  та як він контролює зміни держави. Суспільство повинне розвивати  місцеве самоврядування, яке дає право та змогу регулювати та реалізувати певні суспільні інтереси та потреби.

ЛекціяЛекціяЛекціяЛекціяЛекція

На завершення лектор відповів на запитання, які супроводжувалися жвавим обговоренням.

Оксана Жук, завідувач кафедри соціогуманітарних технологій;

Христина Дричик, студентка спеціальності Журналістика