12 травня на факультеті цифрових, освітніх та соціальних технологій відбулася публічна лекція в межах проведення в ЛНТУ Тижня відкритого уряду.
Студенти та викладачі прослухали лекцію «Природа і сутність місцевого самоврядування», яку провів Малиновський Валентин Ярославович, доктор політичних наук, професор кафедри соціогуманітарних технологій, експерт з децентралізації.
![Лекція](/sites/default/files/inline-images/IMG_1085.jpeg)
![Лекція](/sites/default/files/inline-images/IMG_1091.jpeg)
Студентам розповіли про місцеве самоврядування, як одну з форм організації влади, що здійснюється територіальними громадами з метою впорядкування й вирішення питань місцевого значення.
Лектор поінформував студентів про кількість рад, які реалізують місцеве самоврядування в Україні та про те, що існує три рівні місцевого самоврядування.
![Лекція](/sites/default/files/inline-images/IMG_1082.jpeg)
![Лекція](/sites/default/files/inline-images/IMG_1084.jpeg)
![Лекція](/sites/default/files/inline-images/IMG_1088.jpeg)
Також студенти мали змогу дізнатися про:
-шляхи реформування нашої держави;
-делеговані функції;
-значення державної і муніципальної влади.
Слухачі зрозуміли, яку значимість має Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні» та як він контролює зміни держави. Суспільство повинне розвивати місцеве самоврядування, яке дає право та змогу регулювати та реалізувати певні суспільні інтереси та потреби.
![Лекція](/sites/default/files/inline-images/IMG_1087.jpeg)
![Лекція](/sites/default/files/inline-images/IMG_1090.jpeg)
![Лекція](/sites/default/files/inline-images/IMG_1089.jpeg)
![Лекція](/sites/default/files/inline-images/IMG_1093.jpeg)
![Лекція](/sites/default/files/inline-images/IMG_1092.jpeg)
На завершення лектор відповів на запитання, які супроводжувалися жвавим обговоренням.
Оксана Жук, завідувач кафедри соціогуманітарних технологій;
Христина Дричик, студентка спеціальності Журналістика