Завдяки ЗСУ та з довірою до наших захисників, ми намагаємося робити усе, аби наука й освіта примножували Україну талановитою молоддю та гідною науково-педагогічною елітою і робимо це у співпраці із міжнародною спільнотою.

Наші студенти та науковці продовжують брати участь у програмах міжнародної мобільності, черпати новий досвід та ділитися власним. Нещодавно із дружньої нам Польщі повернулися студентки кафедри маркетингу та інженерії програмного забезпечення Соломія Повстяна та кафедри будівництва і цивільної інженерії Діана Кушинська. Тож сьогодні, у рамках проекту «Наші люди всюди - ЛНТУ без кордонів», про участь у проекті Еразмус+ та подорож до Польщі, розвиток softskills і неймовірні міжнародні знайомства розповідає  Соломія Повстяна.

Польща

-Нещодавно ви повернулися з Польщі. Розкажи, де саме перебували?

-Впродовж тижня, з 7 по 15 грудня, ми перебували у Польщі, у маленькому та затишному містечку Поронін, що недалеко від гірськолижного курорту Закопане.

-В рамках якої програми відбулася поїздка і які її особливості?

-Це був молодіжний семінар від програми Erasmus+. Тема проекту була цікавою – «Gaming for Learning». У проєкті брали участь більше 20 учасників з України, Молдови, Румунії, Грузії, Азербайджану, Італії, Польщі та Угорщини. Були розглянуті як теоретичні, так і практичні аспекти розуміння роботи в команді та навички для працевлаштування молоді на місцевому рівні.

ПольщаПольща

-Які у вас були умови проживання і перебування за кордоном?

-Ми проживали у готелі котеджного типу, у двомісній кімнаті, зі всіма зручностями. Організатори завжди допомагали нам із нашими труднощами, якщо вони у нас виникали. Проєкт оплатив нам повністю наші витрати на дорогу, проживання та харчування і це надзвичайно добре.

-Які теми в рамках навчання обговорювали, що вивчали?

-Ми працювали у командах, розвивали наші комунікаційні навички, грали в ігри та покращували наші soft skills. Ми працювали через ігри та забави. Здавалося, прості дитячі ігри, але навіть через них можна більше дізнатися про людей та вивчити багато цікавого, що точно стане в нагоді у майбутньому.

ПольщаПольщаПольща

-Якою мовою відбувається навчання і чи виникають певні незручності через мовний бар’єр?

- Заняття та спілкування проходило виключно англійською мовою. Рівень англійської у мене доволі високий , тому великих труднощів не виникало. Також була цікава ситуація, у який мені потрібно було комунікувати одночасно трьома мовами (англійська, польська та українська), де організаторами було підкреслено моє високе володіння вищезазначеними мовами.

-Які враження від перебування у новій країні та які перспективи вона відкриває?

-Так як у Польщі я була не вперше, раніше також брала участь у проектах будучи ще ученицею в школі. Хоча організаторами були угорці, а учасниками студенти з різних країн, у нас склалися дружні стосунки. Усі наші нові друзі запросили та завжди раді чекати в гості.

ПольщаПольщаПольща

-Чи відчувається підтримка Польщі у відношенні до українських студентів, яким було ставлення та співпраця з тамтешніми колегами?

-Усі підтримують Україну та вірять у найшвидшу перемогу. Після різних розповідей та обговорень про сьогоднішню ситуацію у нашій країні, багато хто не міг зрозуміти, як жити з погодинними відключеннями світла та без інтернету.

-Чи є можливість подорожувати, що встигли побачити і що зацікавило найбільше?

-За малий період часу, ми мали дві екскурсії до Кракова (де насолодилися красою цього міста, помилувалися річковими краєвидами та відвідали старе місто і Вавельський замок) та Закопаного (помилувалися краєвидами Татрів та центральною вулицею Крупувкою).

ПольщаПольщаПольща

-Як проводили ваше дозвілля?

-Одного вечора було проведено організаторами International night, метою якого було ознайомити інших учасників з культурою, стравами та звичаями своєї країни. З України було 4 учасниці (Луцька, Тернополя та Миколаєва),  разом ми почастували інших салом, чорним хлібом, гірчицею та квашеним огірком.

-Чи порадиш студентам та своїм колегам долучатися до подібних програм? Що, на твою думку, дає молоді можливість навчання за кордоном?

-Враження – неймовірні! Можливостей на сьогоднішній день брати участь у подібних проектах – багато, тому однозначно раджу використовувати такий шанс.

-Які твої плани та перспективи на майбутнє?

- Брати участь у подібних проектах, знаходити нових друзів, отримувати нові знання та досвід та ділитися цим зі своїми однолітками.

Польща