Студенти ЛНТУ мають чудові можливості під час навчання перебувати у різних куточках світу завдяки різним програмам мобільності: стипендіальним, в рамках проходження практики чи за програмою подвійного диплому тощо.

Вони продовжують відкривати нові можливості у світі, мають змогу подорожувати, навчатися, здобувати нові цінні знайомства та насолоджуватися студентським життям.

Студентка 2 курсу спеціальності «Цивільна безпека» випробувала на собі семестрове навчання у Польщі в Університеті імені Яна Длугоша в місті Ченстохові.

Про те, чим захоплює навчання закордоном, які найцікавіші моменти залишаються у памяті і чи корисними є подібні міжнародні мобільності, далі розповідає Ольга Букарева.

Наші люди

-Розкажи про особливості програми навчання і перебування у Польщі?

-Суть програми полягала у тримісячному стажуванні на спеціальності ідентичній до моєї, навчання відбувалося польською мовою.

-У чому полягають відмінності навчання в іншій країні, чим відрізняється освітній процес?

-Освітній процес загалом не має особливих відмінностей, але все, що стосується обладнання – значно краще. Всі прилади сучасні, на кожне практичне заняття розрахована робота з якимось конкретним обладнанням, що стосується теми заняття та спеціальності загалом. Умови проживання в гуртожитку теж значно кращі.

наші людинаші людинаші люди

-Які враження від тамтешнього університету, студентів, традицій тощо?

-Університет великий, має широкий вибір спеціальностей, приймає величезну кількість студентів в тому числі й іноземних. Як і в будь-якій іншій країні є люди привітні і не дуже, хоча мені з групою дуже пощастило, ми весело і продуктивно проводили час на парах і  після них.

-Яких результатів вдалося досягнути, чим корисною стала ця поїздка?

-Поїздка, передусім, була цікавим досвідом, я почула і побачила багато нового. Деякі з викладачів були практикуючими інженерами з охорони праці, а відповідно, вчили вони нас не з підручників, а скоріше, зі своїх практичних надбань.

наші люди

-Які найяскравіші моменти залишаються в пам’яті від навчання у Польщі?

-Найяскравішими є моменти цікаво проведеного часу з моїми одногрупниками. Вони виявилися справді хорошими і цікавими людьми, а також друзями з гуртожитку. Загалом усю поїздку можна вважати суцільним яскравим моментом.

-Чи була можливість подорожувати, що уже мала змогу побачити чи відкрити для себе нове?

-Раніше я подорожувала лише мальовничою Україною і була справді багато де, але найулюбленішими для мене є поїздки в весняні/осінні, літні Карпати.

наші людинаші люди

-Чи порадиш студентам та своїм колегам долучатися до подібних програм? Що, на твою думку, дає молоді можливість навчання за кордоном?

-Я однозначно раджу надбати такий досвід за роки навчання, тому що зайвим це не буде ні в якому разі, а навпаки може принести багато цікавого та різноманітного у життя. Тим більше, якщо вам щось не сподобається ви завжди зможете повернутися додому. Завдяки активній співпраці України з Європою ми зараз маємо дуже багато цікавих та пізнавальних можливостей, за які однозначно потрібно хапатися.

наші люди