Студенти ЛНТУ мають чудові можливості під час навчання перебувати у різних куточках світу завдяки різним програмам мобільності: стипендіальним, в рамках проходження практики чи за програмою подвійного диплому тощо.
Вони продовжують відкривати нові можливості у світі, мають змогу подорожувати, навчатися, здобувати нові цінні знайомства та насолоджуватися студентським життям.
Студентка 2 курсу спеціальності «Цивільна безпека» випробувала на собі семестрове навчання у Польщі в Університеті імені Яна Длугоша в місті Ченстохові.
Про те, чим захоплює навчання закордоном, які найцікавіші моменти залишаються у пам’яті і чи корисними є подібні міжнародні мобільності, далі розповідає Ольга Букарева.
![Наші люди](/sites/default/files/inline-images/IMG_3421_0.jpeg)
-Розкажи про особливості програми навчання і перебування у Польщі?
-Суть програми полягала у тримісячному стажуванні на спеціальності ідентичній до моєї, навчання відбувалося польською мовою.
-У чому полягають відмінності навчання в іншій країні, чим відрізняється освітній процес?
-Освітній процес загалом не має особливих відмінностей, але все, що стосується обладнання – значно краще. Всі прилади сучасні, на кожне практичне заняття розрахована робота з якимось конкретним обладнанням, що стосується теми заняття та спеціальності загалом. Умови проживання в гуртожитку теж значно кращі.
![наші люди](/sites/default/files/inline-images/photo_2024-03-12_15-16-07_0.jpg)
![наші люди](/sites/default/files/inline-images/photo_2024-03-12_15-14-14.jpg)
![наші люди](/sites/default/files/inline-images/photo_2024-03-12_15-14-26.jpg)
-Які враження від тамтешнього університету, студентів, традицій тощо?
-Університет великий, має широкий вибір спеціальностей, приймає величезну кількість студентів в тому числі й іноземних. Як і в будь-якій іншій країні є люди привітні і не дуже, хоча мені з групою дуже пощастило, ми весело і продуктивно проводили час на парах і після них.
-Яких результатів вдалося досягнути, чим корисною стала ця поїздка?
-Поїздка, передусім, була цікавим досвідом, я почула і побачила багато нового. Деякі з викладачів були практикуючими інженерами з охорони праці, а відповідно, вчили вони нас не з підручників, а скоріше, зі своїх практичних надбань.
![наші люди](/sites/default/files/inline-images/photo_2024-01-12_17-32-56.jpg)
-Які найяскравіші моменти залишаються в пам’яті від навчання у Польщі?
-Найяскравішими є моменти цікаво проведеного часу з моїми одногрупниками. Вони виявилися справді хорошими і цікавими людьми, а також друзями з гуртожитку. Загалом усю поїздку можна вважати суцільним яскравим моментом.
-Чи була можливість подорожувати, що уже мала змогу побачити чи відкрити для себе нове?
-Раніше я подорожувала лише мальовничою Україною і була справді багато де, але найулюбленішими для мене є поїздки в весняні/осінні, літні Карпати.
![наші люди](/sites/default/files/inline-images/photo_2024-03-12_15-16-07%20%282%29.jpg)
![наші люди](/sites/default/files/inline-images/photo_2024-03-12_15-14-12.jpg)
-Чи порадиш студентам та своїм колегам долучатися до подібних програм? Що, на твою думку, дає молоді можливість навчання за кордоном?
-Я однозначно раджу надбати такий досвід за роки навчання, тому що зайвим це не буде ні в якому разі, а навпаки може принести багато цікавого та різноманітного у життя. Тим більше, якщо вам щось не сподобається ви завжди зможете повернутися додому. Завдяки активній співпраці України з Європою ми зараз маємо дуже багато цікавих та пізнавальних можливостей, за які однозначно потрібно хапатися.
![наші люди](/sites/default/files/inline-images/photo_2024-03-12_15-16-08.jpg)