Перейти до основного вмісту

В травні 2022 року викладачі кафедри комп’ютерної інженерії та кібербезпеки відвідали лекцію «Змішане навчання: інструменти та практики від ІТ-бізнесу для викладачів університетів». Спікерами були:

Ілля Бачурін – соціальний психолог, методолог бізнес-навчання і тренер із навчання в понад 50 організаціях в Україні та світі, керівник Product IT Foundation For Education (Освітньої фундації продуктового IT);

Олексій Ніщик – керівник навчального напряму в ІТ-компанії Genesis.

Під час лекції говорили про форми (через гру; через практику; у спільноті; дискусії; у насиченому середовищі; через виклик; через наставництво; через викладання; через винахід; через роль), методи (динамічний контакт із студентами, динамічна зміна форм навчання, перевернутий клас, модель водія (online driver model), інструменти (Calendly, Miro, Notion, Quizlet, Prezi, Typeform, Whiteboard, MindMaster, GitHub Classroom, Doodle) для змішаного навчання, роль викладача в сучасній системі освіти (провідник, натхненник, практик чи ментор, архітектор).

На цій лекції відбулася презентація першого всеукраїнського інтерактивного онлайн-курсу для студентів усіх ЗВО України від українського продуктового IT-бізнесу «Створення та розвиток IT-продуктів». 

ФКІТ

Для того, щоб здобувачі ЛНТУ отримали доступ до цього курсу, в січні-лютому 2023 року двоє викладачів кафедри комп’ютерної інженерії та кібербезпеки (Світлана Лавренчук та Людмила Конкевич) пройшли онлайн-стажування, навчання для викладачів, на якому познайомилися з: Андрієм Сідляренко, головою Експертної Ради ГО «Освітня фундація продуктового ІТ»; Олексієм Ніщиком, Head of Education, Genesis, співзасновником Product IT Foundation for Education; Даною Білоусовою, Education Project Manager, Genesis; Юлією Слаквою, Education Project Specialist, Genesis; Олександрою Тиркаловою, Education Project Manager, Genesis; Андрієм Вітренком, першим заступником міністра освіти і науки України, доктором економічних наук; розробниками курсів від студії онлайн-освіти EdEra Катериною та Світланою.

ФКІТ

Після проходження курсу-стажування та навчання викладачі отримали програму, рекомендації, презентації, конспекти і додаткові матеріали модулів, шаблони для виконання завдань, а також дозвіл на використання матеріалів курсу та сертифікати про підвищення кваліфікації.

ФКІТФКІТ


Отож тепер здобувачі можуть проходити віртуальне стажування на фірмі Genesis під керівництвом викладачів кафедри комп’ютерної інженерії та кібербезпеки, які отримали відповіді дозволи та сертифікати, курс «Створення та розвиток IT-продуктів» інтегровано у вибіркову дисципліну для студентів ОП «Комп’ютерна інженерія».

Здобувачі ОП «Комп’ютерна інженерія» зацікавилися курсом, на даний час близько 30 студентів зареєструвалися на онлайн-стажування, частина з них вже встигли отримати сертифікати про завершення курсу.

ФКІТ

З метою подальшої спільної діяльність задля покращення освітніх програм та якості освіти між Луцьким національним університетом та громадською організацією «Освітня фундація продуктового ІТ» 7 березня 2023 року було підписано меморандум про співпрацю.

ФКІТ

Product IT Foundation for Education (PFE) – громадська організація, створена компанією Genesis, представниками фонду Horizon Capital та Київської школи економіки. Фундація створена задля розвитку IT-освіти та впровадження найкращих практик сучасного бізнес-навчання в українську систему академічної освіти.

15 березня 2023 року завдяки співпраці ЛНТУ з ІТ-компанією Genesis та ГО «Освітня фундація продуктового ІТ», а також в рамках проекту кафедри комп’ютерної інженерії та кібербезпеки «Діалог із стейкхолдерами», відбулася всеукраїнська онлайн-лекція для студентів курсу «Створення та розвиток IT-продуктів» від IT-компанії Genesis, активними слухачами якої стали також здобувачі та викладачі кафедри. В ролі лекторів виступили Олексій Ніщик та Андрій Сідляренко.

На лекції говорили про фірму Genesis, різницю між продуктовою та аутсорсинговою компанією, що потрібно для створення ІТ-продукту, з кого складається продуктова команда, підбір та експертизу членів команди, про ринок ІТ в Україні, особливості онлайн-стажування для студентів та багато всього іншого.

ФКІТФКІТФКІТФКІТФКІТФКІТФКІТФКІТФКІТ


«Ніколи не здавайтеся, прокачуйте свої навики!» – рекомендує Олексій Ніщик, а ми (Світлана Лавренчук та Людмила Конкевич) запрошуємо зацікавлених здобувачів до проходження курсу (доступ лише за персональними ваучерами, які можна отримати у викладача).

Кафедра комп’ютерної інженерії та кібербезпеки