Перейти до основного вмісту

За підсумками тривалого відбору з поміж понад 700 заявок проект команди науковців кафедри економіки ЛНТУ під керівництвом професора Олександра Шубалого було відібрано до фінансування в рамках програми підтримки українських вчених EURIZON, яка реалізовується під егідою програми Horizon 2020.

ерізон

Назва проекту: Structural transformation of the economy of the Polish-Ukrainian borderlands as a response to common challenges of security, green, digital and intellectual transition / Структурна трансформація економіки польсько-українського прикордоння як відповідь на спільні виклики безпеки, «зеленого», цифрового та інтелектуального переходу.

Термін реалізації проекту: травень 2024 року – квітень 2025 року.

Ціль проекту – наукове обґрунтування політики і стратегій структурної трансформації економік регіонів польсько-українського прикордоння як відповіді на спільні виклики безпеки, зеленого, цифрового, інтелектуального переходу в контексті реалізації Цілей сталого розвитку ООН та прискорення процесу інтеграції України до ЄС для суттєвого збільшення внеску цих регіонів у ВВП обох країн.

Реалізацію проекту будуть здійснювати колективи українських вчених з кафедри економіки ЛНТУ під керівництвом професора Олександра Шубалого та польських вчених з Університету Марії Кюрі-Склодовської у Любліні (UMCS) під керівництвом професора Анджея Міщука протягом 12 місяців у 4 етапи:

1. Теоретико-методологічні засади проведення структурної трансформації економіки польсько-українського прикордоння.

2. Багатокритеріальна оцінка територіального капіталу і ефектів транскордонної інтеграції, вибір пріоритетних сфер структурної трансформації економіки польсько-українського прикордоння, враховуючи спільні виклики безпеки, зеленого, цифрового, інтелектуального переходу.

3. Політика і стратегії структурної трансформації економіки польсько-українського прикордоння для зміцнення системи територіальної безпеки, прискорення зеленого, цифрового та інтелектуального переходу.

4. Економічні механізми, інструменти, інститути та програмні рішення для стимулювання прискорення структурної трансформації економіки польсько-українського прикордоння .

Спільний внесок українських і польських партнерів проекту передбачатиме:

- проведення наукових досліджень згідно етапів проекту, які стосуються теорії, методології, аналізу, оцінки, розробки концепцій, стратегій, програм структурної трансформації економіки Волинської та Львівської областей України, а також Люблінського і Підкарпатського воєводств Республіки Польщі;

- проведення опитування вчених, представників влади та бізнесу про пріоритети структурної трансформації економіки польсько-українського прикордоння;

- проведення міжнародної наукової конференції  та круглого столу за темою проекту;

- проведення відкритих лекцій для магістрів і аспірантів LNTU і UMCS з проблем проведення структурної трансформації економіки польсько-українського прикордоння;

- підготовка матеріалів для колективної монографії польських і українських вчених на тему проекту;

- підготовка Брошури з рекомендаціями органам влади Люблінського і Підкарпатського воєводств Республіки Польща;

- публікація наукових статей та участь у міжнародних наукових конференціях;

- інші заходи.

Зацікавлені щодо долучення до реалізації проекту особи та організації можуть звертатися до координатора проекту з української сторони:

Шубалий Олександр Михайлович

д.е.н., проф., завідувач кафедри економіки

Луцького національного технічного університету

м. Луцьк, вул. Львівська, 75, каб. 401а

тел. (067)5977616, (066)1641160

E-mail: shubalyi@ukr.net , shubalyi@ukr.net