Перейти до основного вмісту

8 листопада відбувся Форум DIGITALVOLYN: ЦИФРОВІ ГРОМАДИ. Проведення заходу відбулося в рамках проєкту «Офіс впровадження цифрових рішень «DigitalVolyn», що реалізується за підтримки Міністерства цифрової трансформації України, Волинської обласної військової адміністрації, програми EGAP, що впроваджується Фондом Східна Європа за підтримки Швейцарії.

Кібербезпека

Захід проводився в рамках тижня регіональної цифрової трансформації «DigitalRegionsWeek» Міністерства цифрової трансформації України. Учасниками форуму були керівники та цифрові лідери громад, керівники районних адміністрацій, представники науки та бізнесу.

Захід відбувся у форматі чотирьох дискусійних панелей. Однією із них стала дискусійна панель: Безпечний кіберпростір – запорука успішного розвитку Волинського регіону, модератором якої стала професорка Наталія Чернящук, завідувач кафедри комп'ютерної інженерії та кібербезпеки ЛНТУ.

Головним організатором форуму була Вікторія Левчук, заступниця голови ОВА з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації (CDTO).

Учасником Форуму теж став гарант ОП «Кібербезпека» Сергій Костючко.

Кібербезпека

«Цифровий світ потрібно зробити безпечним та вільним від злочинців. Ми зібрали на дискусійну панель правоохоронців та кращих спеціалістів в сфері кібербезпеки, щоб напрацювати спільні рішення для подолання сучасних викликів. Інформаційні мережі – новий простір життя сучасної людини і ми маємо разом подбати про нього так само, як і про довкілля. Тільки синергія наших зусиль дасть результат, тож запрошую Вас долучитися до дискусійної панелі з кібербезпеки Безпечний кіберпростір – запорука успішного розвитку Волинського регіону» – розпочинає Наталія Чернящук .

КібербезпекаКібербезпекаКібербезпека


Даний захід – це фактично майданчик для ознайомлення з потенціалом Волинського регіону в сфері кібербезпеки, обміну досвідом і актуальною інформацією для більш ефективної взаємодії, щодо виконання положень Стратегії кібербезпеки України, як однієї з основних складових цифрового перетворення держави.

Цифрове суспільство і електронні послуги утворюють складне середовище, яке не може безпечно існувати без надійної системи кібербезпеки.

КібербезпекаКібербезпекаКібербезпека


Про технічне забезпечення кіберзахисту: сучасний стан та перспективні тенденції розповідли представники Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України у Волинській області. В ході виступу спікери дали відповіді на запитання:

1. Чи створена у нас в області команди реагування на інциденти комп’ютерної безпеки?

2. Чи були спроби втручання у інформаційну інфраструктуру органів влади за період війни?

3. Яким чином здійснюється допомога органам влади у побудові захищених мереж?

4. Міжнародна підтримка України у російсько-українській кібервійні?

Згодом про протидію кіберзлочинності: міжнародний та національний досвід розповіли представники Департаменту кіберполіції Національної поліції України у Волинській області. У ході доповіді були підняті запитання:

1. Як протидіє кіберполіція України російським окупантам у медіапросторі?

2.  Які основні шахрайські схеми зафіксовані на теренах Волині, які з’явилися саме під час війни? Як іх розпізнати?

3.Якою є найпоширеніша схема обману пов’язана із криптовалютою, навколо якої монети вона побудована?

КібербезпекаКібербезпекаКібербезпекаКібербезпека


Щодо кіберзахисту об’єктів критичної інфраструктури поділилися представники УСБУ у Волинській області. Ключові питання доповіді:

1. Які актуальні кіберзагрози зважаючи на російську тривалу агресію фіксує сьогодні Служба безпеки України?

2. Що б ви порадили для підвищення рівня персональної кібербезпеки?

3. Які хакерські групи працюють проти України?

4. Робота платформи MISP-UA. Які умови підключення, чи потрібно сплачувати за її використання?

КібербезпекаКібербезпека


Підсумовуючи все вищесказане – кібербезпека є безперервним і вкрай актуальним процесом в сучасних українських реаліях. Саме процесом, оскільки ворог постійно працює над удосконаленням атак, а значить, нам варто працювати над удосконаленням захисту. Це завдання залишається стратегічно важливим як для державних установ, так і для приватного бізнесу. Ще один фронт на шляху до нашої неодмінної перемоги!

Кафедра КІ та КБ