Перейти до основного вмісту

Завдяки спільній діяльності безпекового сектору, державних служб та освіти, в період 22-23 червня 2023 року відбулися курси із «Інформаційної та кібербезпеки» для осіб, відповідальних за цей напрям у державному секторі та на обʼєктах критичної інфраструктури.  
 

Кібербезпека

Спікерами заходу стали:

1. Чернящук Наталія Леонідівна – д.пед.н., професор, завідувач кафедри комп’ютерної інженерії та кібербезпеки Луцького національного технічного університету.

2. Костючко Сергій Миколайович – к.т.н., доцент, доцент кафедри комп’ютерної інженерії та кібербезпеки Луцького національного технічного університету.

3. Вознюк Роман Васильович – начальник відділу інформаційно-комунікаційних технологій Управління цифрової трансформації та комунікації Нововолинської міської ради, адміністратор пілотного проекту щодо впровадження інструментів кіберзахисту у Волинській області.

4. Марицький Андрій Олександрович – заступник начальника відділу протидії кіберзлочинності департаменту кіберполіції НПУ у Волинській області.

КібербезпекаКібербезпека


Сьогодні кіберзахист є одним із пріоритетів національної безпеки України. А кіберпростір зараз уже визнаний одним із можливих театрів воєнних дій. І це не дивно, адже кількість і складність кіберзагроз зростає постійно, а їх вплив поширюється на всі сфери життя.  Кібербезпека кожного органу державної влади  – є важливою складовою національної безпеки держави.

КібербезпекаКібербезпекаКібербезпекаКібербезпекаКібербезпека


Актуальність питання кібербезпеки суттєво посилилася після повномасштабного вторгнення. Низка органів державної влади неодноразово ставали об’єктами хакерських атак. Відповідний навчальний курс для осіб, відповідальних за цей напрям у державному секторі та на обʼєктах критичної інфраструктури, власне, і розробили, аби сприяти побудові в країні дієвої системи кіберзахисту. Курс враховує виклики воєнного часу у контексті посилення стійкості державних установ в умовах атак російських хакерів. Із його завершенням, учасники матимуть знання із налагодження на управлінському рівні процесів розбудови екосистеми кіберзахисту у відомствах. Увага була приділена ознайомленню із галузевим законодавством, що запроваджується наразі в Україні.

КібербезпекаКібербезпекаКібербезпекаКібербезпека


Захід проводився кафедрою комп’ютерної інженерії та кібербезпеки Луцького національного технічного університету у партнерстві з програмою EGAP, що впроваджується  МБО «Фонд Східна Європа» за підтримки Швейцарії, що надається через Швейцарську агенцію розвитку та співробітництва (SDC).

Професор Наталія Чернящук, завідувач кафедри КІ та КБ