Завдяки спільній діяльності безпекового сектору, державних служб та освіти, в період 22-23 червня 2023 року відбулися курси із «Інформаційної та кібербезпеки» для осіб, відповідальних за цей напрям у державному секторі та на обʼєктах критичної інфраструктури.
![Кібербезпека](/sites/default/files/inline-images/IMG_3044.jpeg)
Спікерами заходу стали:
1. Чернящук Наталія Леонідівна – д.пед.н., професор, завідувач кафедри комп’ютерної інженерії та кібербезпеки Луцького національного технічного університету.
2. Костючко Сергій Миколайович – к.т.н., доцент, доцент кафедри комп’ютерної інженерії та кібербезпеки Луцького національного технічного університету.
3. Вознюк Роман Васильович – начальник відділу інформаційно-комунікаційних технологій Управління цифрової трансформації та комунікації Нововолинської міської ради, адміністратор пілотного проекту щодо впровадження інструментів кіберзахисту у Волинській області.
4. Марицький Андрій Олександрович – заступник начальника відділу протидії кіберзлочинності департаменту кіберполіції НПУ у Волинській області.
![Кібербезпека](/sites/default/files/inline-images/IMG_3045.jpeg)
![Кібербезпека](/sites/default/files/inline-images/IMG_3046.jpeg)
Сьогодні кіберзахист є одним із пріоритетів національної безпеки України. А кіберпростір зараз уже визнаний одним із можливих театрів воєнних дій. І це не дивно, адже кількість і складність кіберзагроз зростає постійно, а їх вплив поширюється на всі сфери життя. Кібербезпека кожного органу державної влади – є важливою складовою національної безпеки держави.
![Кібербезпека](/sites/default/files/inline-images/IMG_3047.jpeg)
![Кібербезпека](/sites/default/files/inline-images/IMG_3049.jpeg)
![Кібербезпека](/sites/default/files/inline-images/IMG_3050.jpeg)
![Кібербезпека](/sites/default/files/inline-images/IMG_3051.jpeg)
![Кібербезпека](/sites/default/files/inline-images/IMG_3052.jpeg)
Актуальність питання кібербезпеки суттєво посилилася після повномасштабного вторгнення. Низка органів державної влади неодноразово ставали об’єктами хакерських атак. Відповідний навчальний курс для осіб, відповідальних за цей напрям у державному секторі та на обʼєктах критичної інфраструктури, власне, і розробили, аби сприяти побудові в країні дієвої системи кіберзахисту. Курс враховує виклики воєнного часу у контексті посилення стійкості державних установ в умовах атак російських хакерів. Із його завершенням, учасники матимуть знання із налагодження на управлінському рівні процесів розбудови екосистеми кіберзахисту у відомствах. Увага була приділена ознайомленню із галузевим законодавством, що запроваджується наразі в Україні.
![Кібербезпека](/sites/default/files/inline-images/IMG_3053.jpeg)
![Кібербезпека](/sites/default/files/inline-images/IMG_3054.jpeg)
![Кібербезпека](/sites/default/files/inline-images/IMG_3055.jpeg)
![Кібербезпека](/sites/default/files/inline-images/IMG_3056.jpeg)
Захід проводився кафедрою комп’ютерної інженерії та кібербезпеки Луцького національного технічного університету у партнерстві з програмою EGAP, що впроваджується МБО «Фонд Східна Європа» за підтримки Швейцарії, що надається через Швейцарську агенцію розвитку та співробітництва (SDC).
Професор Наталія Чернящук, завідувач кафедри КІ та КБ