На базі ВНУ ім.Лесі Українки відбувся Волинський освітній форум «Освітній фронт: виклики та рішення в умовах воєнного стану». Участь у відкритті заходу взяла ректор ЛНТУ Ірина Вахович.

Форум об’єднав науковців та педагогів області, народних депутатів України та представників обласної та місцевої влади. Учасники обговорювали шляхи подолання нових викликів в умовах сьогодення та перспективи розвитку освіти й науки краю та України в цілому.

Вітальною промовою відкрив захід ректор ВНУ ім..Лесі Українки Анатолій Цьось. Згодом із власними промовами виступили гості форуму та його учасники.

форумфорумфорумфорум

Ректор ЛНТУ Ірина Вахович у своєму виступі акцентувала увагу на пріоритетних напрямах діяльності колективу університету із початком повномасштабного вторгнення російського агресора на територію України. Вона відзначила, що головною метою освітян та науковців стала допомога Збройним силам України, робота спрямована на підсилення обороноздатності, підтримку гуманітарних напрямів, а також забезпечення безпечними умовами і якісною освітою молодого покоління, під гаслом «Непереможні, бо освічені». Ірина Вахович наголошує, що не було жодного факультету та кафедри, колектив якої не був залучений до процесів наближення перемоги України. Завдяки унікальним розробкам наших науковців, згуртованості колективу та патріотизму, ЛНТУ вдалося реалізувати чимало проектів та ініціатив, що сприяють боротьбі за нашу незалежність.

форумфорумфорум

Власним досвідом роботи в умовах війни поділилися представники закладів освіти Волині різних рівнів. Загалом програма форуму передбачала чотири актуальні тематики для обговорення, серед яких:

-Учні та студенти за кордоном: механізми збереження національної освіти.

-Національно-патріотичне виховання: освітній, виховний, безпековий та оборонний чинники.

-Психологічний та соціальний супровід учасників освітнього процесу та їхніх батьків в умовах війни.

-Інтеграція освіти і науки: закордонний досвід та українські реалії.