Перейти до основного вмісту

В ЛНТУ продовжується традиція засідання читацького клубу, де студенти та викладачі, любителі книги, збираються за єдиним круглим столом, аби обговорити прочитану літературу та знайти, крізь друковані сторінки, сенси життя.

Тут однодумці діляться своїми враженнями від прочитаних книг; проводять паралелі між історіями, надрукованими на сторінках та історіями прожитими нами; знаходять особисте натхнення та шукають власну мотивацію. 

Напередодні Великодня, учасники читацького клубу зібралися для того, щоби обговорити нову палітру книг. Сьогодні читачі ділилися враженнями від наукової літератури і від книг, які темою або назвою пов’язані із квітами.

Читацький клуб Читацький клуб Читацький клуб


Розпочали із серйозної теми, адже одна із книг зі спектру наукової літератури стосується складних питань релігії. «Вісім релігій, що панують у світі» Стівена Протеро точно не залишить байдужим нікого, адже тема релігії складна, неоднозначна і дискусійна. Власну дискусію сьогодні влаштували й учасники читацького клубу та жваво обговорювали свої думки і спостереження і, водночас, тези автора книги.

«У цій книзі автор стверджує, що наполегливі спроби представити усі релігії як різні шляхи до одного Бога не враховують проблему, яку кожна традиція прагне вирішити. Ця книжка стане незамінним путівником у питаннях, які людство ставило перед собою протягом тисячоліть, і у тому розмаїтті шляхів, якими ми сьогодні просуваємось до їх вирішення», - йдеться в анотації.

Читацький клуб Читацький клуб Читацький клуб


На противагу складним сенсам попередньої книги, у виданні Джона П. Стрелекі «Кафе на краю світу» йдеться про мотивацію. Саме так і позиціонує свою книгу автор – «бестселер-мотиватор №1».

«Зупиніться. Поставте на паузу щоденну метушню, вирвіться з її тенет і зазирніть до кафе на краю світу. Розгорніть меню й придивіться уважніше до останньої сторінки — там ви прочитаєте три запитання, від яких тікали все життя. Чому ви тут? Чи боїтеся ви смерті? Чи вдоволені ви? Ця книжка допоможе у пошуках відповідей. З нею ви запалите вогонь у душі, усвідомите, що цінне, а що — марнота, поглянете на життя під іншим кутом зору, незалежно від набутого досвіду. «Кафе на краю світу» — справжній видавничий феномен, бестселер поза часом, що надихнув мільйони людей у всьому світі на великі зміни. Чарівна, легка й наснажлива, ця книжка вплине на ваш світогляд і назавжди змінить життя», - йдеться в описі до книги.

Читацький клуб Читацький клуб Читацький клуб


Не оминула увагу молоді й класична література. «Чорний тюльпан» - історичний роман Олександра Дюма, присвячений драматичним подіям 1672 року, який відомий в історії Нідерландів як «рік лих». Вперше роман був опублікований у 1850 році та вважається окремою історією у творчості Дюма, адже сюжет його дуже простий, кількість персонажів невелика, а героїня унікальна, бо це – квітка. Крім того, книга має кілька екранізацій, тож любителі книги радять її до прочитання, тим паче, що світова література завжди варта особливої уваги.

Читацький клуб Читацький клуб Читацький клуб


Справжній «квітковий бум» сьогодні у читацькому клубі здійснила авторка Сара Джіо. Одразу дві її книги винесли на обговорення учасники клубу, адже усі вони пронизані квітковою тематикою.

«Остання камелія» - жіночий детектив у сучасній прозі. Анотація до книги каже саме так: «Англія, 1940 рік. Останній у всьому світі екземпляр камелії сорту «міддлберійська рожева» росте на території сільського маєтку в Англії. Американка Флора напередодні Другої світової війни укладає угоду зі злодієм. Її завдання — проникнути в маєток і відшукати камелію. Шлях до цієї мети виявляється сповненим одночасно радості й страху…».

Детектив, що не залишить байдужою жіночу аудиторію і разом з тим, змотивує прочитати й інші книги із серії авторки.

Читацький клуб Читацький клуб Читацький клуб


До прикладу, «Усі квіти Парижа» оповідає про головну героїню Керолайн, яка прокидається в паризькій лікарні, нічого не пам’ятаючи про своє минуле, і з подивом дізнається, що жила нецікавим життям у просторій квартирі на березі Сени. Пам’ять повільно повертається, але вона не може позбутися відчуття, що їй загрожує небезпека. В одній із шафок Керолайн знаходить листи жінки зі страшного 1943 року. Їх авторка Селін — молода вдова, яка жила в окупованому нацистами Парижі. У цих листах — історія її непростого життя, сповненого страху смерті, історія вибору, на який колись зважилася Селін заради порятунку найдорожчої людини у своєму житті.

«Усвідомлюючи чужий біль, чи зможе Керолайн відновити власні спогади та зрозуміти, що в неї із Селін спільного більше, ніж вона могла собі уявити?», - таким запитанням завершується анотація і стимулює читача пізнати відповіді, прочитавши книгу.

Читацький клуб Читацький клуб Читацький клуб Читацький клуб


Один із улюблених жанрів молоді – фентезі і цей жанр теж має у собі «квіткові теми». Так, у читацькому клубі діляться враженнями від видання «Двір шипів і троянд», автор С. Дж. Маас. Ця книга є однією із серії фентезійних видань авторки, в якій йдеться про землі людей і край чарівних фейрі.

Щоразу спектр представлених книг зацікавлює усе більше, а їхні обговорення надихають до прочитання кожної із них, аби натомість отримати свої враження та поділитися своїми відгуками.

Читацький клуб запрошує охочих знати більше про літературу і таким чином, дізнаватися більше про власне життя. Слідкуйте за анонсами, дізнавайтеся про наступну зустріч і долучайтеся до круглого столу у читальному залі бібліотеки ЛНТУ.