У стінах ЛНТУ уже вдруге відбулися обласні змагання з робототехніки ROBO-SUMO VOLYN 2023. Це справжня битва роботів, технологій та інтелекту. Кожен із роботів унікальний, але об’єднує їх одне – створені вони вихованцями Волинської обласної Малої академії наук і призначені для спортивного протистояння у Сумо.

Офіційно відкрила захід директор Волинської обласної Малої академії наук Тетяна Михалюк, зазначивши, що цього року кількість учасників змагань зросла до 58, збільшилася й кількість представлених територіальних громад Волині, а свої розробки демонструють учні 1-11 класів.

МАНМАНМАНМАНМАН

Отож, в ЛНТУ сьогодні раді вітати команди юних робототехніків з Волинської МАН та закладів освіти міста Луцька, Нововолинська,  Володимирської міської громади, Ковельської, Торчинської, Ківерцівської територіальних громад.

Привітала талановиту молодь ректор ЛНТУ Ірина Вахович: «Рада вітати юних науковців, робототехніків у нашому університеті, в осередку, що стає лідером технічної освіти України. Це той осередок, де ви можете спілкуватися, навчатися, отримувати величезний досвід і знання. Дякую партнерам і гостям за чудову реалізацію конкурсу, що викликає неймовірне пожвавлення та емоції. Захоплююся вами, бажаю не зупинятися, повірити у себе і щоби ви таки перевершували штучний інтелект».

МАНМАН

Із вітальним словом звернувся перший заступник голови Волинської обласної ради Юрій Поліщук, наголосивши, що на конкурсі зібралися найрозумніші учні Волині: «Тут зібралася майбутня технічна еліта, яка змагатиметься у галузі роботехніки. Займатися робототехнікою сьогодні надзвичайно престижно і я сподіваюся, що в майбутньому ви знайдете свій шлях в сфері технічних розробок».

МАНМАН

Своєю чергою, начальник управління освіти і науки Волинської обласної державної адміністрації Наталія Матвіюк побажала школярам натхнення, терпіння і перемоги, адже вони доклали чимало зусиль і часу для підготовки, створення роботів та вдосконалення їхніх технічних можливостей.

МАНМАН

Водночас, директор департаменту молоді та спорту Луцької міської ради Володимир Захожий додав: «Збільшення учасників говорить про те, що актуальність тематики є і є зацікавленість дітей. Сьогодні триває війна і як би ми не хотіли мирних розробок, кожен з нас має надію, що ці технічні розробки слугуватимуть нашій державі і у такі складні часи. Сьогодні роботи дуже важливі у суспільстві, тому бажаю кожному розвитку та подальших успіхів в обраній галузі».

МАНМАНМАНМАНМАН

Під час відкриття змагань, учасникам побажали гарних емоцій, чесної та справедливої боротьби і перемоги найсильніших та найспритніших. Разом з тим, талановиті вихованці обласної МАН отримали грамоти, а за підсумками робо-поєдинків, переможців відзначили почесними нагородами, кубками у двох категоріях: «Дистанційно керовані роботи» і «Автономні роботи», й усі учасники отримали солодкі подарунки від співорганізаторів чемпіонату – Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом».

МАНМАНМАНМАНМАНМАНМАНМАН