Перейти до основного вмісту

Усі ми зараз живемо подіями на фронті, переймаючись долею рідної країни. Щоб трохи розважити студентів, куратори кафедри будівництва та цивільної інженерії (Ротко Світлана, Парфєнтьєва Інна, Дзюбинська Оксана та Дробишинець Сергій) спільно з деканом факультету Андрійчуком Олександром вирішили організувати для студентів першого курсу пізнавальну вечірню прогулянку Старим містом – для ознайомлення з найбільш унікальними будівлями Луцька та з історією їх будівництва.

З того, що на Братському мосту з’явився чоловік у середньовічному одязі, з факелами, всі одразу зрозуміли, що вечір обіцяє бути цікавим. На щастя, сподівання усіх повною мірою справдились, адже нашим екскурсоводом виявився Андрій Мельник – вчитель-історик, який понад 17 років насправді живе своєю професією, туристичний гід театралізованих екскурсій, блогер.

ФАБДФАБДФАБД

Чоловік відрекомендувався Станіславом Хрустелем, привидом польського лікаря-балвера, що блукає вулицями Луцька уже понад чотири століття, пообіцяв привідкрити завісу історії і містичності Лучеська, старих традицій і порядків, про які ми навіть не здогадуємося.

Буквально з перших слів наш оповідач захопив цікавими історіями свого життя та оповідями про тих, хто ходив вулицями міста триста, чотириста та навіть п’ятсот років тому, про збережені та незбережені до наших днів пам’ятки архітектури та сакрального мистецтва. 

Екскурсія розпочалась від Хрестовоздвиженської церкви, пам’ятки 17-го століття. Виявляється, що теперішня будівля – то лише вівтарна частина колись великого храму, що тут у Братському некрополі були поховані відомі міщани, зокрема, Галшка Гулевичівна.

ФАБДФАБДФАБД

Далі пройшли вул. Караїмською, де почули цікаві історії про життя тодішніх жителів, їхні звичаї та закони, про місце страти, про неабиякі пізнання у медицині тодішнього ката та його величезну, на той час, зарплатню. Звичайно ж, не могли оминути й будинок скульптора Миколи Голованя. Це місце просто зачарувало студентів, які прийшло сюди вперше. Вони роздивлялись химерні скульптури, підсвічуючи собі факелами, стараючись зафотографувати якомога більше локацій.

Зупинились також біля Лютеранської кірхи, а найбільше емоцій викликав епізод, коли спеціально для нас служитель церкви «Дім Євангелія» включив підсвітку цієї величної споруди – то було насправді дуже гарно емоційно, особливо у пізню вечірню пору!

ФАБДФАБДФАБД

Екскурсія завершилася біля найбільш відомої історичної будівлі на Волині – Луцького замку, але незважаючи на те, що була вже практично ніч, наш гід підготував наостанок ще кілька цікавих оповідок, пригостивши «справжнім нектаром кохання» – чаєм із запашних трав.

Студенти та викладачі отримали величезне емоційне задоволення від прогулянок з факелами старим містом і щиро вдячні екскурсоводу за незабутній вечір!   

ФАБДФАБД

 Світлана Ротко, куратор групи БЦІ-14