Перейти до основного вмісту

На кафедрі технологій легкої промисловості факультету митної справи, матеріалів і технологій, в рамках дисциплін «Фешн-індустрія» та «Дизайн-технології у фешн-індустрії» проведено науковий екологічний форум «Science eko-forum студентів ЛНТУ: наука, інновації, впровадження» зі студентами спеціальностей: 182 Технології легкої промисловості (ОП «Технології легкої промисловості», ОП «Фешн-індустрія»), 022 Дизайн, 181 – Харчові технології, 241 – Готельно-ресторанна справа, 151 – Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології, 53 – Психологія та 81 – Право.

Фото

 

Екологічна культура в різних сферах життєдіяльності людини вже понад 30 років змінює традиційні технології та напрямки діяльності всіх виробничих комплексів світу. Нині важливим завданням всіх галузей промисловості постає вирішення питань з переробкою відходів та є невід'ємною частиною роботи будь-якого відповідального підприємства. Тому під час підготовки майбутніх фахівців для різних галузей промисловості, що виробляють продукцію необхідно висвітлювати інноваційні технології та сучасні напрямки збереження екосистеми в цілому.

 

Формування екологічної свідомості є невід’ємною частиною популяризації еко-напрямків також і в індустрії моди. Адже, згідно з даними Європейського Союзу, з 1990-х років споживання одягу на людину зросло майже на 40%, а 40% від загальної кількості сміття планети займають текстильні вироби та відходи легкої промисловості. В Україні 6-7% з усього побутового сміття – це текстиль, який міг би бути використаний повторно, але, натомість, викидається на сміттєзвалища. Поряд зі світовими еко-борцями, таких як ООН (започаткували соціальну мережу ActNow Fashion Challenge, спрямовану на освіту та заохочення особистого внеску у безвідходну моду шляхом публікації власного досвіду використання еко-фешн-напрямків на un.org/actnow), інтернет-магазину Asos спільно з Центром сталої моди Лондонського коледжу моди (створили навчальну програму для дизайнерів з принципами сталої моди) в Луцькому національному технічному університеті під час підготовки студентів спеціальності 182 майже в усіх професійних дисциплінах надаються компетентності щодо еко-напрямків у фешн-індустрії, а практичні навички майбутні фахівці галузі здобувають в СКТБ Art-fashion studio. Так, під час викладання дисциплін «Фешн-індустрія» та «Дизайн-технології у фешн-індустрії» студентами опановані сучасні еко-напрямки у фешн-індустрії та застосовані навички на практиці.

Модний шопер із жіночих штанів від Катерини Видиш, ст. гр. Д-21

 

Нове життя старій спідниці в трендову сорочку та головний аксесуар від Вікторії Омельчук , ст. гр. ХТ-21

 

Фото

Сучасна блуза із сукні від Софії Тимофеєвої, ст. гр . Д-22

 

ФотоФото

Сучасна жіноча сумочка зі шарфа та сорочки від Юлії Колосовської, ст.гр. ЛП-21

 

Фото

Стильний корсет зі старих джинсів від Катерини Хомич, ст.гр. ЛП-21

Етно-шопер із джинсової сорочки від Марії Іваненко, ст. гр. ЛП-21

 

 

Роботи від Катерини Хомич та Марії Іваненко, студентів гр. ЛП-21 були представлені у вигляді доповіді «Upcycling: сучасний напрямок еко-технологій в індустрії моди» на VІІ Міжнародній науково-практичній конференції для молодих учених та студентів «Якість та безпечність товарів», що відбулася 28 квітня 2023 року, м. Луцьк. Катерина Хомич відзначена Грамотою за участь і зайняла ІІІ місце.

Фото

 

Виконання робіт в екологічному напрямку на підтримку світового Green-fashion студентів мотивують провідні світові дизайнери Sustainable fashion: Marni, ASOS, Coach, Vende Tu Closet, Adidas, green-дизайнерка Стелла Маккартні, діяльність яких висвітлено у доповіді Софії Кисіль, ст. гр. ФІ-11 та українських відомих sustainable-брендів Reviclo, Bettter, KseniaSchnaider.

 

Практичні навички в напрямку Sustainable fashion студенти спеціальності 182 також набувають і реалізовують у СКТБ Art-fashion studio.

Еко-худі із залишків тканин, після пошиття індивідуальних худі від студентів ОП «Технології легкої промисловості» та ОП «Фешн-індустрії», що виготовлено у СКТБ Art-fashion studio

 

До слова, за участь у Всеукраїнському двотуровому конкурсі мистецтв «Святкова Різдвяна Зоря» від ФТО «МИР-ФЕСТ» в номінації «Декоративно прикладне мистецтво» із індивідуальним худі студентів «Барви студентського життя» зайнято місце «Лауреат 1 премії» та отримано Медаль і Диплом участі, а із еко-худі «Еко-настрій» - Статуетку «Лауреат 1 премії» та Диплом участі. Конкурсні роботи стали Переможцями «Глядацька симпатія МИР-ФЕСТ».

 

 

Тетяна Головенко, доцент кафедри технологій легкої промисловості ЛНТУ,

#Science eko-forum #Sustainable fashion #LNTU

https://youtu.be/JYl3lbOLZjw

https://www.youtube.com/shorts/zYhuqjKav3Q