Луцький національний технічний університет піклується про те, аби студенти мали можливість здобути не лише теоретичні знання, але й оволодіти практичними навичками, успішно працевлаштуватися і, водночас, побачити світ.

ВідноваUA” - програма із залучення молоді до відновлення України, а також покликана надати молоді можливість зробити свій внесок у відбудову України. Не менш значущою ідеєю програми є знайомство молоді з Україною та однолітками з різних областей.

Сьогодні з нами поділився враженнями від участі в програмі "ВідноваUA", яка відбулася з 5 по 9 червня у Переяславі (м. Київ), студент факультету архітектури, будівництва та дизайну Владислав Формазюк.

подорожподорож

“Місцем зустрічі був Київ, звідти до Переяслава нас доправив автобус. Учасниками стали представники багатьох областей України, тому одразу після прибуття розпочалося знайомство, а згодом і презентація самого проекту. Локацією, на базі якої відбулась ця подія став Університет Григорія Сковороди в Переяславі. Проживання забезпечила інфраструктура університету.”

подорожподорож

“Завданням нашої команди протягом п’яти днів було облаштування території біля молодіжного простору 'Зустріч', що включало виготовлення лавок, зведення конструкції для кріплення гамаків, збирання альтанки та створення простору для сидіння на м’яких кріслах.

подорожподорожподорож

Звичайно, кожен процес поділяється на певну кількість підрядних: для виготовлення, до прикладу, лавки, сировину необхідно різати, шліфувати, фарбувати, згодом збирати, можливо, і виправляти певні дефекти. За графіком, роботи на об'єкті тривали 4-5 годин на день, але працювати було дуже цікаво: жарти, пісні, чай з тістечком під час перерви…”

“Організатори не забули й про подарунки: футболки, блокноти та магніти на пам’ять. Однак була річ, яку мені, як студенту-будівельнику, було особливо приємно отримати - будівельна каска. За словами організаторів, це є символом проєкту 'ВідноваUA'».

подорожподорожподорож

“ На третій день робіт я знайшов свою спеціалізацію на майданчику – був відповідальним за фарбування. Побачивши, що якість робіт вручну була незадовільною, я запропонував свій попередній досвід і мені довірили пульверизатор. Мій друг Олександр, майбутній студент нашого університету, допомагав з фарбуванням. Лавки вийшли чудовими.»

подорожподорож

“Виявилося, що проект передбачає три складові: робітничу, рекреаційну та культурну, причому на кожну було виділено порівну часу. За п’ять днів у нас було три екскурсії: загальна екскурсія містом, екскурсія на хлібзавод, а також відвідування музею народної архітектури та побуту Середньої Наддніпрянщини. ”

подорож

«У Переяславі мені вдалося почути і побачити величезну кількість дивовижних речей: історичний слід давніх руських князів, шаблю відомого гетьмана Богдана Хмельницького, церкви князя Священної Римської імперії Івана Мазепи, стежки українського філософа Григорія Сковороди, дерево, яке посадив всесвітньо відомий український поет Тарас Шевченко під час своєї експедиції.».

“З-поміж цікавої екскурсії та майстеркласу з виготовлення плетінок, хлібзавод влаштував нам смачне чаювання. ”

подорож

«Щоранку о 7:30 проводили руханку, нейро-руханку, гру-руханку, вільну руханку - жодного разу програма не була однаковою. Двічі ми влаштовували відпочинок на воді: плавали двадцятьомісним човном по одному з каналів Дніпра, каталися на байдарках, дошках і просто купалися. Щовечора для нас організовували різноманітні заходи: ми танцювали, вгадували і записували пісні, дивились кіно, спілкувались. Було цікаво розповідати про свою громаду і слухати інших; до речі, деякі учасники стали моїми друзями.»

подорожподорожВідноваUA

“Варто згадати, що для нас працював психолог. Консультації, нейрографіка, медитативне чаювання, малювання емоцій - це був крутий і абсолютно новий для мене досвід. Пошуки сенсу і мотивації стали важливою складовою моєї особистої віднови. Тренінг з медіаграмотності, лекція з тактичної медицини, щоденні рефлексії - цікаві і корисні речі для кожного з нас.

Акція "Таємний друг", де кожен дарував подарунки, закріпила пам'ять про багатьох колег-учасників обміну.»

подорожподорожподорож

“Дуже щасливий, що став учасником проекту "ВідноваUA". Програма виховує важливі командні риси, ораторське мистецтво, розвиває комунікацію, гуртує і наповнює. Це чудовий поштовх до самовдосконалення, а також нові знайомства і подорожі. Рекомендую кожному стати учасником проекту "ВідноваUA!"

подорожподорож

Студент Владислав наголошує, що такі програми будуть проводитись протягом усього літа і є абсолютно безкоштовними, тому залишаємо посилання на реєстрацію: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScury8ZuT51agMGjcywwkiathqv95U…