Важливе значення для здобувачів магістерських освітніх програм має успішне проходження усіх етапів освітнього процесу та належна підготовка до завершального етапу – захисту кваліфікаційної роботи магістра.

Економіка

За щорічною традицією на кафедрі економіки 16 грудня 2023 року відбулася зустріч завідувача кафедри економіки Олександра Шубалого, гарантів магістерських освітніх програм кафедри - «Економіка» (доц. Микола Дзямулич) та «Управління персоналом та бізнес-економіка» (доц. Антоніна Гордійчук) – зі студентами 1 курсу магістратури.

Економіка

Студентам більш детально розповіли про особливості організації освітнього процесу протягом 1-3 семестрів навчання: періоди навчання, модульного контролю, сесій, переддипломної практики та дипломного проектування. Нагадали, що різноманітна інформація про освітню програму, академічну підтримку тощо, крім сайту ЛНТУ, розміщена у «Путівниках студента» відповідних магістерських освітніх програм, які студенти отримали перед початком навчання та які розміщені у вільному доступні на інтернет-сторінці кафедри.

Економіка

Особлива увага була зосереджена на вимогах до підготовки кваліфікаційної роботи магістра згідно з обраною здобувачами темою, забезпечення унікальності тексту, правильності посилань на джерела літератури, порядку перевірки на наявність академічного плагіату. Розглянули методичні вказівки до виконання кваліфікаційних робіт за даними освітніми програмами, які оприлюднені на сторінці кафедри економіки, в репозитарії ЛНТУ та розмішені у системі Moodle.

Економіка

Було наголошено, що студенти мають можливість обрати тему кваліфікаційної роботи з оприлюдненого на сторінці кафедри на сайті ЛНТУ переліку (тематики), або запропонувати власний варіант теми, враховуючи індивідуальні інтереси, пройти її погодження з потенційним науковим керівником. Також звернули увагу, що здобувачі мають можливість вільно обирати наукових керівників кваліфікаційної роботи серед викладачів кафедри економіки, враховуючи дотримання певної пропорційності розподілу здобувачів за науковими керівниками. На прикладі успішно захищених кваліфікаційних робіт, які також розміщені на сторінці кафедри економіки на сайті ЛНТУ, були продемонстровані особливості їхнього оформлення, подання матеріалу, правильності цитування тощо.

Щодо вибору бази проходження переддипломної практики, то доцільно дотримуватися логіки, щоб вона відповідала об’єкту дослідження обраної теми кваліфікаційної роботи магістра. Також розглянули методичні рекомендації до проходження переддипломної практики (які також розміщені у вільному доступні на різних ресурсах), особливості вибору бази практики, структури, написання і захисту звіту, оцінювання за її підсумками.

Економіка

Присутня на зустрічі професор кафедри економіки Надія Рудь, яка є також керівником студентського наукового гуртка «Сучасна економіка та управління персоналом», наголосила студентам на важливості використання усіх отриманих протягом навчання компетентностей щодо ведення наукової роботи, зокрема в рамках дисципліни «Креативна економіка», власного творчого потенціалу для написання унікальної кваліфікаційної роботи магістра.

Економіка

Відзначила, що особливістю наукової роботи студентів магістратури в рамках згаданого наукового гуртка є закріплення кожного студента за науковим керівником його кваліфікаційної роботи для постійного консультування з приводу підготовки наукових праць (тез, статтей, виступів на конференціях та ін. заходах). Також студенти мають можливість підготувати наукові праці в рамках дисциплін, передбачених їхнім індивідуальним планом, отримавши за це бали, передбачені у робочій програмі дисципліни.

Також студентам повідомили про прийняту на кафедрі економіки традицію підготовки тез на основі тематики кваліфікаційної роботи магістра для участі у наукових заходах кафедри економіки – міжнародній науково-практичній конференції «Актуальні проблеми управління соціально-економічними системами» (щорічно у грудні), а також круглому столі з нагоди Днів науки, який відбувається у травні.

Студенти також отримали поради щодо якісного написання кваліфікаційної роботи, відповіді на усі запитання стосовно реалізації поточного освітнього процесу, наукової роботи, переддипломної практики та дипломування.

Завідувач кафедри економіки

Олександр Шубалий