Студентка третього курсу спеціальності Фінанси, банківська справа та страхування Валерія Чиж взяла участь у Всеукраїнському конкурсі від НБУ, представивши власну «фінансову» ідею та виборола можливість стажуватися у головному банку України. Вона стала першою у своїй категорії із майже пів тисячі конкурсантів. Як їй це вдалося і який проект запропонувала до реалізації дівчина, йдеться далі в інтерв'ю.

ФБС

-Розкажіть детальніше про конкурс, у якому брали участь?

- Це конкурс «Гроші і добробут у моїй країні» від Центру фінансових знань «Талан» при Національному банку України. Центр займається розвитком фінансової грамотності населення і став організатором конкурсу до Всесвітнього тижня грошей в Україні.

-У чому полягала суть конкурсу, що необхідно було зробити його учасникам?

-Нам потрібно було зробити презентацію із власною запропонованою та обґрунтованою ідеєю щодо того як підвищити рівень фінансової обізнаності серед молоді України.

ФБС

-Ви представили ідею створення мобільного застосунку… Що це за проект і чим він особливий?

-Так, я придумала ідею застосунку «Фінансовий компас». Він спрямований на розвиток фінансової грамотності молоді і має певний функціонал із акцентом ведення особистого бюджету. Тут можна прослідкувати за витратами та доходами, скористатися калькулятором кредиту або конвертування валюти, отримати доступ до тематичних курсів та навіть пограти в ігри, спрямовані на фінансову грамотність. Це саме той функціонал, який люди використовують у різних програмах, і було б зручніше звести його до одного застосунку, що я і запропонувала.

-Чи можна уже скористатися застосунком чи цей проект поки на стадії ідеї?

-Реальна програма ще не створена, над цим є перспективи працювати далі, поки це презентована ідея. Крім того, тут варто доопрацювати можливість автоматичного підключення онлайн-банкінгу, аби не вводити кожну суму витрат чи доходів окремо і варто було б налаштувати автоматизовану систему актуального курсу валют.

ФБС

-Які твої результати участі у конкурсі, які винагороди вдалося здобути?

-Я стала першою у категорії «Сеньйори» і мені запропонували безкоштовне стажування у Нацбанку України, а також сертифікат на придбання електронної техніки.

-Що для тебе означає перемога у цьому конкурсі, що вдалося для себе здобути?

-Конкурс дав мені можливість пофантазувати про те, як можна було б реалізувати масштабний проект для розвитку фінансової грамотності серед української молоді, маючи відповідний бюджет. Це було цікаво і сподіваюсь на отримання цінного досвіду від подальшого стажування.