Профспілка працівників освіти та науки України спільно з Інтернаціоналом освіти, Європейським комітетом профспілок освіти та МВ «Трудові ініціативи» у період з 14.11. по 16.11.2023 року провела Всеукраїнський студентський форум  «Молодь – для України. Україна – для молоді».

Луцький національний технічний університет на форумі представляла  Рибчинська Анастасія – голова профкому факультету бізнесу та права , студентка спеціальності «Підприємництво, торгівля, біржова діяльність, Логістика». У заході беруть участь 70 учасників з провідних вузів країни.

Студенти

Захід був спрямований на обговорення основних викликів, які стоять перед студентською молоддю в умовах повномасштабної війни. До участі запрошені профільні міністри, ректори провідних закладів вищої освіти, закордонні гості – керівники найбільших профспілкових об’єднань з Європи та США, представники національних інституцій та органів влади. Насичена програма заходу передбачала зустрічі з представниками влади, різні форми та методи роботи, професійні дискусії та обговорення проблем студентської молоді, обмін досвідом, тренінгові сесії та презентація напрацювання студентського бачення відбудови України.

Студенти

З вітальним словом до учасників звернулася Ольга Чабанюк, заступниця голови Профспілки працівників освіти і науки України, завідувач відділу роботи з молоддю. Вітальну естафету підхопили Георгій Труханов - голова Профспілки працівників освіти і науки України, Девід Едвардс - генеральний секретар Інтернаціоналу освіти, Сюзан Хопгут - президент Інтернаціоналу освіти, Трістан Масат - директор програм Центру Солідарності в Україні.

Продовжили захід дискусійними панелями «Робота студентської молоді у часи війни: від волонтерства – до передової», яку модерувала Анастасія Вакарчук. До дискусії були запрошені представники Міністерства освіти і науки України, Міністерства економіки України, Міністерства соціальної політики, Міністерства молоді та спорту України та Володимир Бугров - ректор КНУ імені Тараса Шевченка.

СтудентиСтуденти

Під час проведення дискусійної панелі: «Що чекає на студента після завершення навчання в університеті» було обговорено питання про ринок праці та перспективи працевлаштування, перше робоче місце. В обговоренні взяли участь Андреас Шляйхер - директор з питань освіти в Організації економічного співробітництва і розвитку, Юрій Баланюк - голова Національного агентства кваліфікацій, Юлія Жовтяк - директорка Державного центру зайнятості, Ярина Ключковська - директорка з комунікацій компанії з пошуку роботи Work.ua та Людмила Василега - директор Центру розвитку людського капіталу Федерації роботодавців України.

СтудентиСтуденти

По обіді учасники мали можливість взяти участь у практичних панелях «Молодь знає і захищає свої права» та «Молодь для України». Під час проведення панелей учасники заходу обговорили питання стипендіального забезпечення, реформування освітнього законодавства. У обговоренні взяли участь представники Міністерства освіти і науки України та Мінсоцполітики.  Представники студентських профкомів обмінялися досвідом роботи.

Анастасія Рибчинська, голова профкому ФБП