Перейти до основного вмісту

Студенти-екологи з Луцького НТУ
працюють по-новому

19 жовтня цього року студенти-екологи взяли участь у цікавому громадському заході «Екохакатон». Хакатон – це своєрідний мозковий штурм групи експертів, що працюють над якоюсь проблемою чи проектом. Сам термін запозичений у «хакерів»-програмістів, але екологи теж ефективно працюють у такому форматі.

 


Зауважимо, що деякі наші студенти вже мали подібний досвід, ставши учасниками і призерами «Хакатону енергетичної свободи, Hack4energy» у 2015р. (І.Микитин, І.Ладчук).

Цього разу «Екохакатон» організувала «Молодіжна платформа Волині» за підтримки ГО «Екоклуб-Рівне» та «DRA e.v.». Захід відбувся в приміщенні обласної наукової бібліотеки імені Олени Пчілки. Зареєстрованих учасників було 94, серед них майже чверть – представники нашого університету (переважно студенти-екологи ІІІ і V курсів). Зазначимо, що ведуча заходу – громадський діяч і науковець Катерина Шкльода також є випускницею кафедри екології Луцького НТУ.

Захід було поділено на 2 частини. Спочатку відбувся форум, на якому в дискусіях було обговорено ряд екологічних проблем (стан здоров’я жителів міста, забруднення середовища, екопроблеми автотранспорту, засмічення, недостатня обізнаність та екологічна свідомість громадян тощо). Далі, в основній частині Екохакатону, учасники були поділені на 8 груп, кожна з яких розробляла окрему екологічну тематику (екодім, екоодяг, екотранспорт, проблема відходів, екоосвіта, хай-тек для екології та ін.). Після чергового етапу обговорення частина учасників переходила до іншого довільно вибраного столу, де процедура повторювалась. Таким чином, нові учасники генерували нові ідеї та вдосконалювали вже попередні напрацювання.

 

Після закінчення 4-го етапу учасники залишились на своїх робочих місцях і надалі формували шляхи вирішення вказаних проблем, напрацьовували відповідні проекти. Тоді обирали найкращу ідею від групи, а автора запрошували презентувати проект всій аудиторії. Серед представлених ідей багато голосів зміг залучити проект ECOrun Владислава Круковця (ЕОС-51), який пропонує екомаркетингову стратегію стимулювання зменшення екологічного сліду людини з допомогою спеціальних програм-додатків. Чимало інших ідей наших студентів теж були взяті до уваги. Важливо, що відібрані проекти мають реальний шанс на реалізацію та фінансову підтримку.

Загалом студенти отримали цікавий нестандартний важливий досвід, що допоможе їм у подальшій роботі над власними екологічними проектами.

Владислав Круковець,
студент групи ЕОС-51

Микола Федонюк,
доцент кафедри екології