25 квітня у Київському національному університеті технологій та дизайну на кафедрі графічного дизайну відбувся конкурс соціального плаката «MENTAL HEALTH», присвячений підтримці ментального здоровʼя українців.

Цей проєкт в рамках Всеукраїнської програми ментального здоров'я «Ти як?», створеної за ініціативи першої леді Олени Зеленської, за підтримки Всесвітньої організації охорони здоров’я у співпраці з Координаційним центром з психічного здоров’я при Кабінеті Міністрів України та ГО «Безбар’єрність».

конкурсконкурсконкурс

Варто зазначити, конкурс викликав велике зацікавлення, було подано понад 300 робіт, тому що в умовах повномасштабної війни в Україні тема психологічної підтримки один одного дуже важлива.

Конкурс підтримали молоді митці, студенти закладів освіти України: Київського національного університету технологій та дизайну; Луцького національного технічного університету; Черкаського державного технологічного університету; Волинського національного університету ім. Лесі Українки, Київської державної академії декоративно-прикладного мистецтва та дизайну та інші.

Від Луцького національного технічного університету керівниками студентських робіт були:  асистент кафедри архітектури та дизайну Ольга Романюк та доктор мистецтвознавства, професор Наталія Скляренко.

Куратор конкурсу доцент кафедри графічного дизайну КНУТД Оксана Мазніченко, яка є членом Національної спілки художників України. У журі конкурсу було залучено завідувача кафедри графічного дизайну Євгена Гулу, доктора філософських наук Олександру Колісник, декана факультету дизайну Калину Пашкевич, кандидата мистецтвознавства, доцента кафедри графічного дизайну, члена Спілки дизайнерів України Олександра Кротевича, професора кафедри графічного дизайну, члена Національної спілки художників України Михайла Руденка, секретаря конкурсу, асистентку  кафедри графічного дизайну Дар’ю Куровську.

Було визначено переможців у таких номінаціях: «Гран-Прі», «Кращий графічний плакат», «Кращий мотиваційний плакат», «Кращий плакат-комікс», «Краще розкриття ідеї», «Краще оригінальне дизайнерське рішення», «Кращий інформаційний плакат», «Кращий нестандартний підхід», «Найкраще технічне виконання», «Глядацькі симпатії».

конкурсконкурсконкурс

Переможцями Всеукраїнського конкурсу соціального плакату «MENTAL HEALTH» в рамках Всеукраїнської програми підтримки ментального здоров’я українців «Ти як?» від кафедри архітектури та дизайну ЛНТУ стали наступні студенти:

Бойко Руслан – диплом 1-го ступеня у номінації «Кращий інформаційний плакат»;

Власюк Яна – диплом 1-го ступеня у номінації «Глядацькі симпатії»;

Котяй Олена – диплом 1-го ступеня у номінації «Глядацькі симпатії»;

Боярина Дарина – диплом 2-го ступеня у номінації «Кращий інформаційний плакат»;

Березюк Наталя – диплом 2-го ступеня у номінації «Кращий мотиваційний плакат»;

Леньо Орест – диплом 2-го ступеня у номінації «Найкраще технічне виконання»;

Бортник Тетяна – диплом 3-го ступеня у номінації «Краще дизайнерське рішення»;

Демчук Дарина – диплом 3-го ступеня у номінації «Кращий нестандартний підхід»;

Кицюк Олександра – диплом 3-го ступеня у номінації «Кращий графічний плакат»;

Кукса Софія – диплом 3-го ступеня у номінації «Кращий плакат-комікс»;

Мохнар Мирослава – диплом 3-го ступеня у номінації «Кращий інформаційний плакат».

За результатами конкурсу було організовано виставку соціального плаката, яка відбувалася з 25 квітня до 10 травня 2024 року у виставковій залі КНУТД. Щиро вітаємо учасників конкурсу із здобутими творчими перемогами та бажаємо подальших успіхів!