22 травня в Луцькому національному технічному університеті на кафедрі обліку і аудиту відбувся черговий захід у форматі «ментори-тіні» в рамках реалізації проекту «JOB SHADOW DAYS 2024».

Студенти групи ОП-31 Єлизавета Лісецька і Юлія Недбало відвідали Північно-західний міжрегіональний центр Державної установи «Інститут охорони ґрунтів України», де ознайомилися зі структурою центру та особливостями обліку у бюджетних установах.

Директор центру Андрій Бортнік розповів студентам про діяльність установи та послуги, які надаються, а саме: моніторинг ґрунтів,  контроль якості мінеральних та органічних добрив, дослідження якості рослин та сільськогосподарської продукції, виготовлення агрохімічних паспортів, звіти про якісний стан ґрунтового покриву та ін.

навчаннянавчання

Головний бухгалтер Ірина Ткачук ознайомила майбутніх обліковців з програмними сервісами, які використовують бухгалтерією установи: «Дуже приємно було поспілкуватися зі студентами та бачити їхнє прагнення до використання набутих знань на практиці. Варто відмітити, що студенти володіють знаннями щодо особливостей ведення обліку в бюджетних установах, правил формування фінансової, податкової та бюджетної звітності. Завдяки заходу «JOB SHADOW DAYS 2024», організованому кафедрою обліку і аудиту, студенти мають прекрасну можливість побачити на практиці, як відображається в обліку надходження та використання бюджетних коштів, який процес взаємодії бюджетної установи та казначейства».

Зокрема, студенти мали змогу дізнатись про особливості роботи системи дистанційного обслуговування «Клієнт казначейства – Казначейство» (СДО) в частині подання до органів Казначейства:  річного розпису доходів загального і спеціального фондів, помісячного розпису доходів загального фонду місцевих бюджетів та довідок про внесення змін до них, документів на перерахування коштів в електронному вигляді (платіжних інструкцій).

Студентка Юлія Недбало зауважила: «Завжди було цікаво, як це працювати у державному секторі. Нам провели екскурсію установою, розповіли про основні особливості роботи. Ірина Миколаївна ознайомила нас із програмами ведення обліку та подання звітності. Це допомогло розширити наші знання та відкрило для нас нові можливості та перспективи».

навчання

Здобувачі освіти ознайомилися з роботою в автоматизованій системі «Є-звітність», через яку подається бюджетна та фінансова звітності до Казначейства, з правилами та термінами її подання. Про роботу Єдиного веб-порталу використання публічних коштів Spending («Є-дата»), через який щоквартально оприлюднюється інформація про використання бюджетних коштів установою.

Студентка Єлизавета Лісецька зазначила, що саме зараз вони вивчають облік у бюджетних установах, тому досить цікаво дізнатися, як теорія поєднується з практикою. Ірина Миколаївна розповіла про основні відмінності роботи в приватному та державному секторах та показала деякі приклади процесів бюджетного обліку в бухгалтерських програмах. На думку студентки, ця зустріч була досить корисною та інформативною для подальшого розвитку та загального уявлення про особливості майбутньої роботи за фахом.

Дякуємо директору центру Андрію Бортніку та головному бухгалтеру Ірині Ткачук за можливість долучитися до професійної роботи здобувачам кафедри обліку і аудиту ЛНТУ – майбутнім фахівцям у сфері обліку та оподаткування.

Кафедра обліку і аудиту