ЛНТУ із перших днів війни активно долучився до волонтерської діяльності. Ми намагалися допомогти усім чим можливо, аби підтримати військових та допомогти вимушено переміщеним українцям.
Ми виготовляли усе, що стає в нагоді на фронті і продовжуємо це робити та активно залучати до волонтерської справи студентську молодь.
Сьогодні, в межах співпраці із Арт-галереєю луцького ЦУМу, у центральній локації міста ми влаштували майстер-клас із виготовлення окопних свічок та ляльок-мотанок «волонтерок». Долучилися до заходу студенти та викладачі з різних факультетів. Вони переймали вміння досвідчених майстринь, аби потім донести отримані знання до колег нашого ЗВО і провести відповідні майстер-класи уже в нашому університеті.
![Волонтерство](/sites/default/files/inline-images/2504090B-1608-413E-86F6-F88709D07EB1.jpeg)
![Волонтерство](/sites/default/files/inline-images/56F13698-B5BA-4068-A2BC-94BE25D556FB.jpeg)
![Волонтерство](/sites/default/files/inline-images/DA2CF7A7-71D6-479A-9EC8-71C713844230.jpeg)
![Волонтерство](/sites/default/files/inline-images/402D5A3D-4D8A-4FEE-A823-080814719A66.jpeg)
![Волонтерство](/sites/default/files/inline-images/3CB447F8-D75E-49D4-865C-92EF2E15FF35.jpeg)
Крім того, споглядали за процесом виготовлення свічок та маленьких оберегів, військові із картин. Доповнила волонтерський захід виставка картин нашої студентки художниці Анастасії Куц, яка презентувала цілу експозицію портретів наших воїнів-захисників.
![Волонтерство](/sites/default/files/inline-images/D45AE136-D5F2-4EFF-90BE-37CD81F8F193.jpeg)
![Волонтерство](/sites/default/files/inline-images/42E5B0CC-C1FF-4CA8-87D1-084C56554218.jpeg)
![Волонтерство](/sites/default/files/inline-images/538C1130-EC57-4BE2-BB65-5FB406AE95DB.jpeg)
![Волонтерство](/sites/default/files/inline-images/6B3775CC-7B6D-455C-9111-1D25989C21AD.jpeg)
![Волонтерство](/sites/default/files/inline-images/CF0AEF0F-0A75-4D48-8AD2-0E04101C347D.jpeg)
![Волонтерство](/sites/default/files/inline-images/6C52AC90-4E53-4E2D-A7CA-6CDB0679EF2B.jpeg)
Привітала учасників майстер-класу відповідальний секретар приймальної комісії ЛНТУ Ірина Бандура, яка очолює волонтерський центр нашого ЗВО. Вона наголосила, що тепло і світло сьогодні є надзвичайно важливими для військових, а тепло душевне – невід’ємною частиною для підняття бойового духу і відчуття підтримки від українського народу. Тож ЛНТУ активно долучається до того, аби подарувати світло, тепло та любов нашим захисникам.
«ЛНТУ з перших днів війни активно займається волонтерською діяльністю і зараз ми відчуваємо важливий момент, пов'язаний, в першу чергу, з відсутністю сонця і тепла. Ми з вами лише в маленькій мірі відчуваємо, що таке коли немає світла та немає тепла, а наші хлопці, наші захисники відчувають це щодня. До нас сьогодні прийшли дві надзвичайні жінки, які знають і вміють зробити так, щоб нести це світло. Є пані Ольга, яка багато часу та сили витратила на те, щоб робити окопні свічки і сьогодні навчить нас з вами їх виготовляти. Є пані Оксана, як знає, як донести тепло душевне. Роблячи це власними руками, ми передаємо своє тепло воїнам і свою надію на перемогу», - наголошує Ірина Бандура.
![Волонтерство](/sites/default/files/inline-images/B515A466-BDBF-4584-9128-27A999094FA5.jpeg)
![Волонтерство](/sites/default/files/inline-images/1D10D1A3-DCF6-42D7-A640-03F350D8D945.jpeg)
![Волонтерство](/sites/default/files/inline-images/74874F0B-2639-43AB-B596-DCF8324944EB.jpeg)
![Волонтерство](/sites/default/files/inline-images/EE7F1BAD-D704-448F-BC6D-7617B18FEEE8.jpeg)
![Волонтерство](/sites/default/files/inline-images/BAB2775E-EDF3-400A-8013-55E3097C8A44.jpeg)
![Волонтерство](/sites/default/files/inline-images/4150EF78-7919-46D9-B10D-0662698B5B28.jpeg)
![Волонтерство](/sites/default/files/inline-images/6898C0D8-0EE6-4C55-A830-71163B508AE8.jpeg)
Тож учасники майстер-класу розділилися на дві команди та активно приступили до роботи. Тим часом, майстриня Оксана розповідає, як почала займатися виготовленням ляльок-мотанок:
«Років п’ять я уже роблю такі мотанки. Оскільки я працюю у бібліотеці для юнацтва, був запит від дітей та батьків щодо проведення майстер-класів із виготовлення ляльок. Вони бувають дуже різними, але основа лежить одна, а тематику ми вже обираємо самі. Починалося все з ляльки- мотанки з ниток, а далі ми продовжували її вдосконалювати. Сьогодні ми робимо ляльку-мотанку «волонтерку», яка є символом волонтерської діяльності. Маємо для цього відповідну тканину і думаємо, що це приємний подарунок для наших захисників. Виготовляємо її зі світлими і добрими думками, тому надіємося, що вона оберігатиме наших військових».
![Волонтерство](/sites/default/files/inline-images/84C89B90-1886-489D-B6CF-87B644AE0F17.jpeg)
![Волонтерство](/sites/default/files/inline-images/49EAF07E-1CF0-48E5-83D0-2835CB7EF7B8.jpeg)
![Волонтерство](/sites/default/files/inline-images/DB6F408C-C95F-4C11-8366-C73C29779190.jpeg)
![Волонтерство](/sites/default/files/inline-images/5BC6C4DB-C687-4655-AB04-C11EC4275142.jpeg)
![Волонтерство](/sites/default/files/inline-images/95172D0E-6A91-4167-89DB-2541BFFF3E4C.jpeg)
![Волонтерство](/sites/default/files/inline-images/1BB66FD6-EBB1-4D6A-ABC0-2DA14F43CA7C.jpeg)
![Волонтерство](/sites/default/files/inline-images/D6BEB7FD-0CDC-42A1-8D94-B3524DFCA930.jpeg)
![Волонтерство](/sites/default/files/inline-images/30248658-DFD8-41F6-B062-80BF911C2288.jpeg)
![Волонтерство](/sites/default/files/inline-images/D968BF1C-53A6-46D4-8BB5-BAAF8854D103.jpeg)
Своєю чергою, показуючи технологію виготовлення окопних свічок, майстриня Ольга ділиться власним досвідом волонтерської справи: «Мені 60 років і навчалася робити окопні свічки я самотужки, переглядаючи відео у Youtube. Спільно з волонтерською організацією «Павутинка», ми з перших днів війни долучилися до різного виду діяльності, а згодом вирішили робити окопні свічки. Перші спроби я робила у себе вдома, просто на кухні. Потім мої сусіди з ОСББ №2 почали приносити недопалені свічки та банки, а згодом збирати кошти на парафін. Я дуже їм вдячна, адже таким чином мені вдалося власноруч виготовити 90 таких свічок і я фактично дійшла до своєї мети – сотні окопних свічок, які передадуть військовим».
![Волонтерство](/sites/default/files/inline-images/00C7AA39-9E18-456E-A140-134A8AE252C9.jpeg)
![Волонтерство](/sites/default/files/inline-images/703BF467-BBD8-434D-B22A-6BD26EA5EFA3.jpeg)
![Волонтерство](/sites/default/files/inline-images/04249D31-C733-492B-A48B-1E685160C77F.jpeg)
![Волонтерство](/sites/default/files/inline-images/B19FD0E5-EF86-455D-AD57-C6F4A41792FB.jpeg)
![Волонтерство](/sites/default/files/inline-images/A25FC7FC-517D-4C1E-A918-F108D7BC2D93.jpeg)
![Волонтерство](/sites/default/files/inline-images/D1443725-193B-45C5-B508-06BED5B7745C.jpeg)
![Волонтерство](/sites/default/files/inline-images/F87906CD-100B-4AF0-8B61-BCF7386E9238.jpeg)
Технологія виготовлення окопних свічок не надто складна, втім у цій справі варто дотримуватися певних правил, аби свічка могла дійсно горіти довго та давати тепло.
Отож, основне, щоби картонна гофра була нарізаною поперек, де є комірки, куди й потрапляє віск. Висота гофри – відповідна до висоти жерстяної банки, або на 1 см нижче, аби не витікав віск. Гофру важливо скрутити максимально щільно і з неї ж вставити один або кілька гнітів. Віск розтоплюється на водяній бані або в чайнику і одразу заливається у банку, поки не встиг охолонути. Процес виготовлення однієї свічки, каже пані Ольга, займає близько пів години. Якщо раніше зробити заготовки із банок, то за цей же час можна зробити і 5 свічок.
![Волонтерство](/sites/default/files/inline-images/C41C9CF1-8A11-4FFE-A08D-5C0AF074E883.jpeg)
![Волонтерство](/sites/default/files/inline-images/D4620579-16F7-4E28-9C69-BAA60BFF52C3.jpeg)
![Волонтерство](/sites/default/files/inline-images/1A9E3F87-7100-4E71-9091-D9F4D41013D4.jpeg)
![Волонтерство](/sites/default/files/inline-images/A0B07E29-E4D6-4524-A708-0F17A7E290C5.jpeg)
![Волонтерство](/sites/default/files/inline-images/70758E95-178D-4435-9F49-701A4F183C4E.jpeg)
![Волонтерство](/sites/default/files/inline-images/CD325C55-07FA-4BAE-BF28-3E67DA566A33.jpeg)
Майстер-класи дійсно зацікавили і молодь і їхніх викладачів. Гуртом робити корисну справу набагато швидше і цікавіше, тож уже невдовзі учасники заходу поділяться із колегами в ЛНТУ досвідом виготовлення таких необхідних речей для наших воїнів. Водночас, надзвичайно приємно, що уже сьогодні перші та ще тепленькі створені нами окопні свічки були передані захисникам.
![Волонтерство](/sites/default/files/inline-images/E0805C24-2A87-4E41-8942-ADBAAB097CBD.jpeg)
![Волонтерство](/sites/default/files/inline-images/AF2D0C55-3CF0-4951-8460-2E29C00E09F8.jpeg)
![Волонтерство](/sites/default/files/inline-images/60F3DC72-0623-4CD2-8EB0-8DB1DD211572.jpeg)
![Волонтерство](/sites/default/files/inline-images/F80E0DFD-46B1-4D26-92DA-2E042AA42D72.jpeg)
![Волонтерство](/sites/default/files/inline-images/A2701716-7745-4E6E-AA1B-54FE19E00CE8.jpeg)