Перейти до основного вмісту

ЛНТУ із перших днів війни активно долучився до волонтерської діяльності. Ми намагалися допомогти усім чим можливо, аби підтримати військових та допомогти вимушено переміщеним українцям.

Ми виготовляли усе, що стає в нагоді на фронті і продовжуємо це робити та активно залучати до волонтерської справи студентську молодь.

Сьогодні, в межах співпраці із Арт-галереєю луцького ЦУМу, у центральній локації міста ми влаштували майстер-клас із виготовлення окопних свічок та ляльок-мотанок «волонтерок». Долучилися до заходу студенти та викладачі з різних факультетів. Вони переймали вміння досвідчених майстринь, аби потім донести отримані знання до колег нашого ЗВО і провести відповідні майстер-класи уже в нашому університеті.

ВолонтерствоВолонтерствоВолонтерствоВолонтерствоВолонтерство


Крім того, споглядали за процесом виготовлення свічок та маленьких оберегів, військові із картин. Доповнила волонтерський захід виставка картин нашої студентки художниці Анастасії Куц, яка презентувала цілу експозицію портретів наших воїнів-захисників.

ВолонтерствоВолонтерствоВолонтерствоВолонтерствоВолонтерствоВолонтерство


Привітала учасників майстер-класу відповідальний секретар приймальної комісії ЛНТУ Ірина Бандура, яка очолює волонтерський центр нашого ЗВО. Вона наголосила, що тепло і світло сьогодні є надзвичайно важливими для військових, а тепло душевне – невід’ємною частиною для підняття бойового духу і відчуття підтримки від українського народу. Тож ЛНТУ активно долучається до того, аби подарувати світло, тепло та любов нашим захисникам.

«ЛНТУ з перших днів війни активно займається волонтерською діяльністю і зараз ми відчуваємо важливий момент, пов'язаний, в першу чергу, з відсутністю сонця і тепла. Ми з вами лише в маленькій мірі відчуваємо, що таке коли немає світла та немає тепла, а наші хлопці, наші захисники відчувають це щодня. До нас сьогодні прийшли дві надзвичайні жінки, які знають і вміють зробити так, щоб нести це світло. Є пані Ольга, яка багато часу та сили витратила на те, щоб робити окопні свічки і сьогодні навчить нас з вами їх виготовляти. Є  пані Оксана, як знає, як донести тепло душевне. Роблячи це власними руками, ми передаємо своє тепло воїнам і свою надію на перемогу», - наголошує Ірина Бандура.

ВолонтерствоВолонтерствоВолонтерствоВолонтерствоВолонтерствоВолонтерствоВолонтерство


Тож учасники майстер-класу розділилися на дві команди та активно приступили до роботи. Тим часом, майстриня Оксана розповідає, як почала займатися виготовленням ляльок-мотанок:

«Років п’ять я уже роблю такі мотанки. Оскільки я працюю у бібліотеці для юнацтва, був запит від дітей та батьків щодо проведення майстер-класів із виготовлення ляльок. Вони бувають дуже різними, але основа лежить одна, а тематику ми вже обираємо самі. Починалося все з ляльки- мотанки з ниток, а далі ми продовжували її вдосконалювати. Сьогодні ми робимо ляльку-мотанку «волонтерку», яка є символом волонтерської діяльності. Маємо для цього відповідну тканину і думаємо, що це приємний подарунок для наших захисників. Виготовляємо її зі світлими і добрими думками, тому надіємося, що вона оберігатиме наших військових».

ВолонтерствоВолонтерствоВолонтерствоВолонтерствоВолонтерствоВолонтерствоВолонтерствоВолонтерствоВолонтерство


Своєю чергою, показуючи технологію виготовлення окопних свічок, майстриня Ольга ділиться власним досвідом волонтерської справи: «Мені 60 років і навчалася робити окопні свічки я самотужки, переглядаючи відео у Youtube. Спільно з волонтерською організацією «Павутинка», ми з перших днів війни долучилися до різного виду діяльності, а згодом вирішили робити окопні свічки. Перші спроби я робила у себе вдома, просто на кухні. Потім мої сусіди з ОСББ №2 почали приносити недопалені свічки та банки, а згодом збирати кошти на парафін. Я дуже їм вдячна, адже таким чином мені вдалося власноруч виготовити 90 таких свічок і я фактично дійшла до своєї мети – сотні окопних свічок, які передадуть військовим».

ВолонтерствоВолонтерствоВолонтерствоВолонтерствоВолонтерствоВолонтерствоВолонтерство


Технологія виготовлення окопних свічок не надто складна, втім у цій справі варто дотримуватися певних правил, аби свічка могла дійсно горіти довго та давати тепло.

Отож, основне, щоби картонна гофра була нарізаною поперек, де є комірки, куди й потрапляє віск. Висота гофри – відповідна до висоти жерстяної банки, або на 1 см нижче, аби не витікав віск. Гофру важливо скрутити максимально щільно і з неї ж вставити один або кілька гнітів. Віск розтоплюється на водяній бані або в чайнику і одразу заливається у банку, поки не встиг охолонути. Процес виготовлення однієї свічки, каже пані Ольга, займає близько пів години. Якщо раніше зробити заготовки із банок, то за цей же час можна зробити і 5 свічок.

ВолонтерствоВолонтерствоВолонтерствоВолонтерствоВолонтерствоВолонтерство


Майстер-класи дійсно зацікавили і молодь і їхніх викладачів. Гуртом робити корисну справу набагато швидше і цікавіше, тож уже невдовзі учасники заходу поділяться із колегами в ЛНТУ досвідом виготовлення таких необхідних речей для наших воїнів. Водночас, надзвичайно приємно, що уже сьогодні перші та ще тепленькі створені нами окопні свічки були передані захисникам.

ВолонтерствоВолонтерствоВолонтерствоВолонтерствоВолонтерство