СВЯТО ВИШИВАНКИ НА КАФЕДРІ ЕКОЛОГІЇ

18 травня – Всесвітній день вишиванки. Як відомо, святкувати такий день у 2006 році запропонувала юна студентка факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Леся Воронюк. Тому не дивно, що саме молодь, студентство ось вже 11 років активно долучається до відновлення наших національних звичаїв та традицій, символом яких є вишиванка.

Традиційно в цей день саме в національному вбранні приходять на заняття студенти та викладачі кафедри екології на чолі з завідувачем кафедрою Василем Іванцівим та деканом Оленою Картавою.

Вишиванки екологи вдягають не лише в цей день. Вже добрим звичаєм є вишиванка, одягнута студентом на свято першого вересня чи інші урочистості в університеті – під час вручення дипломів бакалаврів, спеціалістів та магістрів або на випускному вечорі.

Вишита сорочка здавна була в Україні не просто елементом одягу – це оберіг, це символ, це національне надбання. Тому вдягнути вишиванку в свято чи в будень – це не данина моді, а відновлення духовних традицій нашого народу, вияв пошани до численних борців за волю та незалежність української держави, які віддавали своє життя за те, щоб не вмерла ні пісня, ні мова, ні національний дух нашого народу. Шануймося, бо ми того варті!

Віталіна Федонюк,
доцент кафедри екології,