На факультеті бізнесу та права ефективно функціонує СКТБ під однойменною назвою «ШКОЛА БІЗНЕСУ ТА ПРАВА». Учасники студентського бюро опановують навички організації та ведення власної справи.
Загалом учасники школи працюють над 9 навчально-прикладними модулями. Окремі з них орієнтовані на вивчення особливостей організації менеджменту бізнесу, його фінансове забезпечення. Особлива увага приділена системі оподаткування бізнесу та здійснення його облікового забезпечення. В результаті отриманих знань та навичок студенти розробляють власні бізнес-проекти, готові до практичної реалізації та отримання фінансової підтримки.
![Бізнес](/sites/default/files/inline-images/IMG_2795.jpeg)
![Бізнес](/sites/default/files/inline-images/IMG_2809.jpeg)
![Бізнес](/sites/default/files/inline-images/IMG_2810.jpeg)
![Бізнес](/sites/default/files/inline-images/IMG_2803.jpeg)
Саме така презентація бізнес-ідей сьогодні відбулася у стінах ЛНТУ. Студенти розробили цікаві рішення щодо реалізації свого бізнесу, представили фінансові розрахунки та оцінку конкурентоспроможності і гідно відстояли свої ідеї перед викладачами та ректором ЛНТУ Іриною Вахович.
До слова, Школа проводиться в рамках реалізації міжнародного проекту «Прискорення інноваційної діяльності та підприємницької майстерності в закладах вищої освіти».
Привітала студентів із успішним проектуванням власного бізнесу та результативною роботою в СКТБ ректор ЛНТУ Ірина Вахович. Вона побажала молоді продовжувати розвиватися і впевнено втілювати у життя свої мрії: «Ми намагаємося робити все для того, щоб ви розвивалися, вірили в себе, надихалися гарною атмосферою. Вища освіта – це особливий світ, який треба зрозуміти, бо ви вчитеся бути не найманими працівниками, а власниками свого бізнесу. Я бажаю вам сміливості, бо страхи є завжди, а щоби їх подолати - треба робити те, чого боїтеся. Бажаю вам розвиватися, рівняти себе з попереднім, а не з кимось іншим і втілювати свої мрії в життя».
![Бізнес](/sites/default/files/inline-images/IMG_2798.jpeg)
![Бізнес](/sites/default/files/inline-images/IMG_2811.jpeg)
![Бізнес](/sites/default/files/inline-images/IMG_2802.jpeg)
![Бізнес](/sites/default/files/inline-images/IMG_2805.jpeg)
Подякувала студентам за активність і ефективну роботу у Школі бізнесу і права декан ФБП Любов Ковальська: «Хочу подякувати за те, що ви долучилися до школи бізнесу і права та до сьогоднішньої презентації і обговорення ваших стартапів, бізнес-ідей, які ви продукували за результатами серії тренінгів і занять із викладачами. Тут зібралися кращі з кращих, ті, хто уже сьогодні хочуть стати не найманими працівниками, а власниками свого успішного бізнесу і ми з великим задоволенням ознайомимося з вашими бізнес-проектами і, сподіваюся, що кожен почерпне цікаву для себе інформацію».
![Бізнес](/sites/default/files/inline-images/IMG_2797.jpeg)
![Бізнес](/sites/default/files/inline-images/IMG_2800.jpeg)
![Бізнес](/sites/default/files/inline-images/IMG_2807.jpeg)
![Бізнес](/sites/default/files/inline-images/IMG_2819.jpeg)
Згодом студенти презентували свої підприємницькі ідеї, кожна з яких вирізнялася креативністю та відповідальним підходом до розрахунків та етапів реалізації. Зокрема, цілком актуальним та важливим був проект створення школи математики «Архімед», у якій передбачається підготовка школярів до ЗНО/НМТ та ДПА, підготовка до олімпіад, математичні гуртки і семінари. Усе це для того, аби зацікавити молодь математикою, знаходити нові небанальні підходи до школярів та пояснювати складне просто та цікаво.
![Бізнес](/sites/default/files/inline-images/IMG_2799.jpeg)
![Бізнес](/sites/default/files/inline-images/IMG_2801.jpeg)
![Бізнес](/sites/default/files/inline-images/IMG_2804.jpeg)
![Бізнес](/sites/default/files/inline-images/IMG_2806.jpeg)
Malva Tea – назва ще одного проекту, або навіть бренду, адже мова йде про виготовлення та реалізацію синього чаю. Він має свої «магічні властивості», адже зроблений із лікарської рослини мальви мавританської, є цілющим та може перетворитися одразу в три напої. Як це? Якщо додати в чай більше окропу, можна отримати зелений колір напою, а якщо додати лимон – він перетвориться у ніжно рожевий. Автор ідеї уже працює над її практичною реалізацією, виготовленням та збутом продукту, рекламою.
![Бізнес](/sites/default/files/inline-images/IMG_2812.jpeg)
![Бізнес](/sites/default/files/inline-images/IMG_2813.jpeg)
![Бізнес](/sites/default/files/inline-images/IMG_2814.jpeg)
Очевидно, що синій колір приваблює, адже наступний студентський проект «BlueBeer» передбачає створення синього пива. Суть проекту – варіння синього пива різних смаків з подальшим продажем у власній точці збуту. Зробити пиво синім автори ідеї планують за допомогою натурального барвника екстракту спіруліни, а також прагнуть відкрити пивоварню, встановити пивові автомати та повторно переробляти банки з-під продукції.
![Бізнес](/sites/default/files/inline-images/IMG_2815.jpeg)
![Бізнес](/sites/default/files/inline-images/IMG_2816.jpeg)
![Бізнес](/sites/default/files/inline-images/IMG_2817.jpeg)
![Бізнес](/sites/default/files/inline-images/IMG_2818.jpeg)
HouseToning – назва компанії, спрямована на виготовлення прозорого скла зі зміною прозорості. Авторка проекту зауважує, що розумне скло зі змінною прозорістю – це результат новітніх технологій, який проявив себе на світовому ринку, але не до кінця розвинутий в Україні. Натомість метою підприємства є продаж скляних вікон для будинку, квартир, фірм, яке при натисканні кнопки перетворюється на затемнене.
![Бізнес](/sites/default/files/inline-images/IMG_2821.jpeg)
![Бізнес](/sites/default/files/inline-images/IMG_2820.jpeg)
![Бізнес](/sites/default/files/inline-images/IMG_2822.jpeg)
Команда студентів третього курсу розробила проект створення цілого авто-світу «Auto-Studio». Проект передбачає створення парковки для автомобілів, з можливістю попереднього бронювання паркомісць, продаж авто різних цінових категорій та облаштування СТО для діагностики та ремонту автомобілів і усе фактично в одному місці, що точно буде зручно для кожного автолюбителя.
![Бізнес](/sites/default/files/inline-images/IMG_2823.jpeg)
![Бізнес](/sites/default/files/inline-images/IMG_2825.jpeg)
![Бізнес](/sites/default/files/inline-images/IMG_2824.jpeg)
![Бізнес](/sites/default/files/inline-images/IMG_2826.jpeg)
На завершення, студент другого курсу представив бізнес-ідею щодо відкриття кафе, яке хотів би відвідати кожен присутній на заході. Це – кав’ярня із тваринами, де можна посмакувати запашними напоями та тістечками і провести час у компанії пухнастих друзів.
![Бізнес](/sites/default/files/inline-images/IMG_2829.jpeg)
![Бізнес](/sites/default/files/inline-images/IMG_2827.jpeg)
![Бізнес](/sites/default/files/inline-images/IMG_2828.jpeg)
Прорахувавши витрати та доходи, учасники Школи бізнесу і права гідно відстояли свої проекти. Разом із ректором та викладачами вони обговорили бізнес-ідеї, почули поради щодо вдосконалення проектів і головне – отримали максимальну підтримку та мотивацію від наставників.
![Бізнес](/sites/default/files/inline-images/IMG_2796.jpeg)