Перейти до основного вмісту

В ЛНТУ відбулося планове засідання вченої ради, під головуванням ректора Ірини Вахович. Передусім, ректор вручила колегам відзнаки Міністерства освіти і науки України, а також привітала науковців із отриманням вченого звання та обранням на посади.

Згодом учасники засідання розглянули основні питання порядку денного, їх цього разу налічувалося сім.

Вчена радаВчена рада


Отож про затвердження Стратегії цифрової трансформації ЛНТУ доповів проректор з НПР та цифрової трансформації Роман Грудецький. Він акцентував увагу на найважливіших пунктах реалізації Стратегії, зокрема, запровадженні системи електронного документообігу. Нині система перебуває на етапі тестування і уже невдовзі буде впроваджена в ЛНТУ та поступово вдосконалюватиметься задля мінімізації паперового документообігу. Водночас, нині відбувається вдосконалення системи АСУ, яка уже активно використовується в ЛНТУ.

«Ми плануємо продовжувати розвивати цифрові компетенції науково-педагогічних працівників, надалі проводити різноманітні очні та дистанційні курси, а  також вдосконалювати та доопрацьовувати різні програми, які дозволять звітність університету перевести в автоматизований формат», - наголошує проректор.

Вчена радаВчена радаВчена рада


Своєю чергою, про  комерціалізацію інноваційних розробок СКТБ «Інноваційний парк» (керівник Олег Заболотний), доповідав керівник одного з напрямів діяльності Віктор Сичук.

«Наше СКТБ було створене рік тому для того, щоб студенти і всі охочі могли реалізувати себе у різних інноваційних проектах та впровадити їх у життя. До роботи СКТБ долучені викладачі і здобувачі ЛНТУ, які працюють у чотирьох основних напрямах», - розповідає Віктор Сичук.

Вчена радаВчена рада


Серед напрямів діяльності: перспективні технології та техніка; нові матеріали та покриття; енергоефективні та зелені рішення; інноваційні розробки та продукти для забезпечення сталого розвитку університету, громади, регіону та країни.

Загалом же, додає спікер, в роботі нині перебувають 30 проектних ідей різного типу. Серед них, Віктор Сичук розповів про розбірні печі для приготування їжі і підігріву, класичні пічки-буржуйки, мобільні печі та турбопечі для швидкого нагрівання їжі та обігріву, які спрямовуються для воїнів ЗСУ.

Окрім того, є низка проектів, які сприяють роботі ДСНС, а саме: діелектричний саперний щуп для пошуку мін під час саперних робіт; ультразвуковий 3D сканер для проведення пошуку предметів, мін та порожнин, прихованих у землі (може бути встановлений на дрон та інші літальні апарати, актуальний для саперів при пошуку мін і снарядів); броньовані матеріали; робот-аватар (призначений для розмінування на безпечній відстані); мобільна вогнева точка (платформа) для перенесення робота-аватара, а також для встановлення зброї (оснащений електроприводом з дистанційним керуванням).

Вчена радаВчена радаВчена рада


Разом з тим, студенти та науковці працюють над проектами: симулятора обладнання ЧПК з AR+ (для навчання майбутніх операторів ЧПК-працівників конкретного підприємства, без використання реального обладнання); лазерного верстата з ЧПК; сонячних мобільних зарядних пристроїв; антидронової рушниці; power bank з відновлених елементів живлення; системи ідентифікації осіб та доступу для створення безпечного середовища за допомогою штучного інтелекту; розумної парковки; мобільної системи очищення питної води тощо.

Окремо, учасники СКТБ працюють над створенням біокомпозитних екопродуктів; біоенергетичних пелет (брикет); захисних полімеркомпозитних покриттів для захисту виробів від абразивного зношування; антипригарних термостійких покриттів; машини для переробки пластику у філамент та інше.

Члени вченої ради обговорили можливості комерціалізації розробок та навіть впровадження деяких проектів у промислове виробництво.

Про розвиток партнерських відносин університету з зовнішніми стейкхолдерами доповіла в.о. керівника ННЦ «Volyn Business Hub» Олена Вісин. Вона наголосила, що цьогоріч в ЛНТУ були укладені 120 договорів про співпрацю із закладами освіти, підприємствами та установами, більше тисячі договорів про проходження практичної підготовки здобувачами ЛНТУ та впродовж лише осіннього семестру навчання – більше 40 тристоронніх договорів щодо реалізації дуальної освіти.  Продовжується взаємодія із Радою роботодавців; успішно реалізовуються курси підвищення кваліфікації НПП; створений Центр досконалості викладання; проводяться різноманітні заходи, тематичні форуми та BusinessProfiDay. Окрім того, вперше цьогоріч набуло ширшого масштабу навчання за ваучером від Державного Центру Зайнятості для осіб 45+ і нині в ЛНТУ налічується понад 79 таких здобувачів.

Вчена радаВчена рада


Насамкінець, члени колегіального органу ЛНТУ заслухали директор бібліотеки Світлану Бакуменко з питання «Бібліотека в цифровому науково-освітньому просторі університету». Вона розповіла розповіла про основні функції бібліотеки, продемонструвала електронний каталог, який містить десятки тисяч книг, періодичних видань та наукових статтей, акцентувала увагу на повнотекстовому доступі до різноманітних міжнародних ресурсів тощо. Водночас, про діяльність студентського самоврядування, стратегічне бачення та поточні завдання доповів голова Студради ЛНТУ Антон Никитюк.

Вчена радаВчена рада