Нещодавно делегація ЛНТУ, на чолі із ректором Іриною Вахович та першим проректором Надією Ковальчук здійснили візит до одного з найкращих університетів Великобританії та кращого університету Шотландії - Единбурзького університету Нейпіра (Edinburgh Napier University). У складі делегації були й завідувач кафедри права, професор Яна Ленгер, доцент кафедри іноземної та української філології Анастасія Шевчук та здобувачі освіти ЛНТУ.

Поїздка відбулася завдяки проекту  Twinning, який об’єднав понад 200 університетів України та Сполученого королівства. І, звичайно, приємно, що наш ЛНТУ має змогу співпрацювати з Единбурзьким університетом Нейпіра.

ЕдинбургЕдинбург

Під час зустрічі ректорів двох університетів - проф. Ірини Вахович та проф. Андреа Нолан, проректорів - Надії Ковальчук  та Наомі Грахам, завідувачки кафедри права проф. Яни Ленгер з колегою - проф. Річардом Вайткрос, делегації ЛНТУ з колегами із Бізнес-школи, Школи прикладних наук, Школи мистецтва та креативної індустрії, Школи програмування, інженерії та архітектури шотландського університету була можливість обговорити та виокремити чіткі напрями подальшої співпраці - від академічної мобільності студентів та викладачів, проведення спільних наукових досліджень та підготовки проектних заявок до розробки програм подвійних дипломів магістра та PhD.

ЕдинбургЕдинбургЕдинбург

Ректор ЛНТУ Ірина Вахович зазначає, що обом університетам вдалося налаштувати тісну взаємодію та напрацювати перспективні напрями співпраці, зокрема щодо проведення мовних курсів, спільних інноваційних проектів, програми подвійного диплому, мобільності студентів і викладачів за усіма напрямами.

«Студенти ЛНТУ мали також змогу зустрітись із студентським активом Edinburgh Napier Student Association та поділитись один з одним досягненнями та особливостями організації студентського руху в своїх університетах. Своєю чергою, представники Департаменту вдосконалення навчання та викладання й Global Online розказали як ефективно організувати онлайн навчання та розкрили особливості акредитаційного процесу у Великобританії», - розповідає ректор.

ЕдинбургЕдинбургЕдинбургЕдинбург

Проректор Надія Ковальчук додає: «Bright Red Triangle» - організація в університеті Нейпіра, яка є певним start-up and enterprise hub. Приємно, що ЛНТУ і та Единбурзький університет Нейпіра реалізують проекти в рамках програм Європейського інституту інновацій і технологій. Дякую також відділу міжнародних зв‘язків обох університетів за супровід даної співпраці».

ЕдинбургЕдинбургЕдинбургЕдинбург

Водночас, враженнями від візиту до Шотландії поділилися й учасники делегації.

Професор Яна Ленгер зазначає: «Вражаюче місто, з його щирими і відкритими людьми. Краєвиди, що милують око. Історія, яка стала сучасністю. І новітні процеси, що лаконічно вплелися в стародавні замки. Цікавим є життя студентів і викладачів. Організація навчального процесу, піклування про здобувачів, їхні всілякі інтереси, надання можливостей для розвитку і майбутнього працевлаштування. І хоча, ти ніби потрапляєш в інший світ, між нами дуже багато схожого і це дійсно так.  Дуже дякуємо всім за запрошення, за можливість,  за гостинність, відкритість та щирість».

Олег Недопад (студент ІМ-21): «По-перше, хотів би подякувати ЛНТУ за таку можливість побувати у чудовому університеті та місті з хорошою компанією. По-друге, хочу подякувати ENU за запрошення та можливість побачити студентське життя та навчання.

Единбурзький університет Нейпіра відомий своєю репутацією в якості освіти та має різноманітні програми навчання. Ось деякі загальні риси навчання в цьому університеті:

1. Програми: Napier University надає широкий вибір програм бакалаврів, магістрів і докторантур у різних областях, таких як бізнес, інженерія, інформаційні технології, медицина, мистецтво і багато інших.

2.Практичний підхід: Університет акцентує на практичних навичках та готовності студентів до вступу в професійну сферу. Це може включати стажування, проекти в реальних умовах і можливості для розвитку навичок, необхідних на ринку праці.

3.Дослідницька активність: Napier University може пропонувати можливості для дослідницької роботи та участі в академічних дослідженнях у відповідній галузі.

4.Міжнародний характер: Багато університетів великих міст, включаючи Napier University, привертають студентів з різних країн, створюючи міжнародне оточення для навчання та спілкування».

ЕдинбургЕдинбургЕдинбургЕдинбургЕдинбург

Соломія Повстяна (студентка ЦМ-21): «Перш за все, хотілось би подякувати за таку можливість побувати у чудовому місті в чудовій компанії та дізнатися більше про роботу закордонного університету. Единбурзький університет Нейпіра вражає своєю матеріальною базою, цікавим навчанням та відкритими людьми. Нас тепло прийняли та радо розповіли чим займається університет.

Для мене, як члена студентського самоврядування ЛНТУ, найцікавіше було дізнатися про розваги, які влаштовуються для студентів, та як саме залучати більше людей брати участь у них. Асоціація студентів відповіли на всі мої запитання, поділилися планом своїх заходів, які вони організовують. Я, своєю чергою, поділилася досвідом організації заходів в нашому університеті. Також розповіли про роботу університету під час війни, як відбувається навчання та як студенти з перших днів війни допомагають нашим захисникам».

Софія Хойна (студентка МО-21): «Я хотіла би висловити щиру подяку за надзвичайно цікаву і пізнавальну поїздку до Единбурга. Ця подорож стала надзвичайною можливістю для мене особисто і професійно. Під час нашого візиту я мала можливість дізнатися багато нового про різні способи навчання та пізнання чогось нового, також історію та архітектуру цього чудового міста. Ще раз дякую  ЛНТУ за цю неймовірну можливість».

ЕдинбургЕдинбургЕдинбург