У Луцькому НТУ обговорили особливості перевірки робіт на плагіат

Фахівці з якості освіти Луцького НТУ провели зустріч із представниками кафедр, аби проаналізувати та обговорити результати проведення інструментальної перевірки кваліфікаційних робіт/проєктів здобувачів рівня бакалавра 2020.

Так, при зустрічі було підведено підсумок перевірки робіт бакалаврів в цифрах. Фахівець першої категорії відділу забезпечення якості освіти та неперервності навчання Олександр Канагеєв розповів, що аналіз данних, які було надано усіма кафедрами Луцького НТУ проводився на основі таких пунктів:

• кількість людей на кафедрі;
  • кількість допущених до захисту;
  • причини не допуску до захисту;
  • технічні особливості програми;
  • аналіз у відсотковому розрізі.

Відтак, за словами Олександра Канагеєва, був проведений аналіз результатів кожної кафедри індивідуально. Тож при зустрічі відбувалося обговорення виявлених проблем, які виникали під час перевірки робіт, зокрема часткова несправність програмного забезпечення, недоліки у нормативній базі Луцького НТУ та ряд інших окремих випадків.

Важливою темою для обговорення стала нова функція антиплагіатної програми – «ігнорування тексту», адже найчастішою проблемою із якою довелося стикнутися відповідальним за перевірку робіт стали є певні нюанси із обробкою статистичних даних, нормативно-правової бази та цитування. Тепер користувачі програмним забезпеченням зможуть її протестувати та підготувати свої відгуки на наступну зустріч.

Олена Третяк, інформаційний відділ Луцького НТУ