Перейти до основного вмісту

У Луцькому НТУ - VIII Міжнародна конференція ІТОНВ

У стінах Луцького НТУ уже ввосьме відбувається масштабна Міжнародна науково-практична конференція «Інформаційні технології в освіті, науці і виробництві» (ІТОНВ).

Про актуальність і важливість теми свідчить постійно зростаюча кількість активних учасників та доповідачів. Нині ж, конференція налічує більше 100 учасників із понад 20-ти закладів освіти України та представників з 5-ти країн світу.

Примітно, що захід відбувається кожні 2 роки і гуртує наукову спільноту у сфері педагогічної та інженерно-педагогічної освіти, а також представників обласної та місцевої влади, фахівців-практиків у галузі ІТ.

Захід відбувається на базі кафедри інженерії програмного забезпечення (ФКІТ) та кафедри цифрових освітніх технологій (ФЦОСТ). Як і належить, відкриття конференції відбулося із вітальних слів деканів двох факультетів.

Зокрема, декан факультету комп’ютерних наук та інформаційних технологій Інна Кондіус та декан факультету цифрових, освітніх та соціальних технологій Галина Герасимчук привітали учасників конференції. Вони звернули увагу на те, що підняті науковцями теми завжди є актуальними і мають вплив на розвиток інформаційних технологій, а відтак, фактично на усі найважливіші сфери діяльності суспільства.

Очільниці факультетів зазначають, що нині сфера ІТ є ключовою для більшості світових та державних процесів, а отже дослідження такого напрямку діяльності є надзвичайно затребуваними. Натомість, подібні конференції дають можливість об’єднати зусилля науковців і знайти вирішення певних актуальних проблем, використовуючи найкращі теорії і практики.

Своєю чергою, подякував учасникам конференції за небайдужість до розвитку сучасної науки проректор з НПР та досліджень ЛНТУ Олег Заболотний. За його словами, участь вітчизняних та закордонних партнерів у заході свідчить про зацікавленість до піднятих тем і водночас про бажання спільно розвивати галузі освіти, науки та виробництва, об’єднувати сили, задля популяризації науки серед молоді і активного впровадження цікавих ідеї та напрацювань.

Модератором заходу виступив завідувач кафедри цифрових освітніх технологій Віталій Кабак. Він розповів про діяльність конференції та представив її учасників.

 

Робоча частина заходу розпочалася із виступу д.пед.наук, професора кафедри комп’ютерних наук Луцького НТУ Юрія Тулашвілі. Він представив дослідження на тему: «Підготовка майбутніх ІТ-фахівців до розвитку процесу діджиталізації в  Україні: дидактичний аспект». Згодом із презентацією власної доповіді виступив д.пед.наук, професор кафедри машинознавства і транспорту Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка Роман Горбатюк. Він розповів про методологічні проблеми відбору змісту підготовки майбутніх інженерів-педагогів.

До презентації досліджень долучився д.пед.наук, професор, завідувач кафедри вищої математики Національного університету водного господарства та природокористування (м.Рівне) Петро Тадеєв. Його доповідь стосувалася особливостей освітніх програм підготовки фахівців з інформаційних технологій.

Загалом, під час пленарного засідання власні дослідження представили до уваги присутніх десять науковців із різних закладів освіти України, а також представники ІТ-компаній. Окрім того, конференція складається із семи секцій та триватиме впродовж двох днів.

Ілона Карпюк, відділ іміджу та промоції