21-22 лютого 2023 року в он-лайн режимі відбувся ІІ Всеукраїнський форум «Підготовка фахівців галузі ІТ-освіта в умовах воєнного стану», організований Рівненським державним гуманітарним університом спільно з ГС «Рівне ІТ-освіта» та Департаментом освіти і науки Рівненської ОВА.
З метою обговорення особливостей підготовки фахівців галузі та формування їхніх професійних компетентностей участь у роботі форуму взяли завідувач кафедри цифрових освітніх технологій ЛНТУ Віталій Кабак, проф. Ольга Гулай та доц. Павло Саварин. Форум проходив у форматі панельних дискусій.
У контексті вдосконалення освітніх програм підготовки бакалавра та магістра були обговорені актуальні питання, що хвилюють гарантів, науково-педагогічних працівників і стейкхолдерів:
− Яким чином під час формулювання цілей та програмних результатів навчання ОП враховувати галузевий та регіональний контекст?
− Як обгрунтувати особливості (унікальність) освітньої програми в умовах дії державного стандарту?
− Практика чи дуальна освіта?
− Що краще працює в сучасних умовах?
− Як правильно присвоїти професійну кваліфікацію за умови існування стандарту вищої освіти, але відсутності професійного стандарту?
− Як організувати опитування та інші складові моніторингу реалізації освітнього процесу?
За результатами роботи, учасники здобули сертифікати, що засвідчують підвищення кваліфікації з розроблення, удосконалення та реалізації освітніх програм. Отриманий досвід буде реалізовано при оновленні ОП Професійна освіта (Цифрові технології) та Середня освіта (Інформатика).
Кафедра цифрових освітніх технологій