Перейти до основного вмісту

Щороку у четверту суботу листопада в Україні вшановують пам’ять жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні – геноциду Українського народу, а також голодоморів 1921-1922 та 1946-1947 років в Україні.

Цього року ми вдруге вшановуємо пам’ять жертв сталінського геноциду в умовах повномасштабної війни, розв’язаної росією проти нашої держави. Гаслом цьогорічного вшанування пам’яті жертв голодоморів є вислів: «Пам’ятаємо. Єднаємося. Переможемо».

Пам’ятаючи нашу історію і стаючи її свідками сьогодні, ми долучаємося до вшанування пам’яті людей, які були убиті голодом. З нагоди 90-х роковин Голодомору в ЛНТУ влаштували тематичний захід «Україна пам’ятає, світ визнає».

Організаторами заходу виступили фахівці бібліотеки та кафедра соціогуманітарних технологій ЛНТУ, на чолі із завідувачем Оксаною Жук.

голодоморголодоморголодомор

Розпочав захід і став його модератором доцент кафедри Михайло Костюк. Він наголосив, що за традицією, завтра 25 листопада, по всій нашій країні будуть запалені свічки в пам’ять про наших співвітчизників, яких убив сталінський режим. Запалили свічки й вшанували пам’ять жертв Голодомору й учасники заходу, студенти спеціальностей «Соціальне забезпечення» та «Психологія», викладачі та колектив бібліотеки.

«Голодомор – це власна назва геноциду українців і це була свідома, цілеспрямована політика тогочасного радянського керівництва, спрямована на масове і на вмисне вбивство українців. При чому, кровожерливі більшовицькі лідери, на чолі зі Сталіним, вибрали одну з найстрашніших форм смертної кари – повільна смерть голодом», - розповів студентам Михайло Костюк.

голодоморголодоморголодоморголодомор

Зі вступним словом також виступила провідний бібліограф відділу інформаційних технологій та комп’ютерного забезпечення Євгенія Будчик. Вона навела коротку історичну довідку щодо відзначення пам’ятної дати Голодомору 1932-1933 років, зазначивши, що це одна із найтрагічніших сторінок нашої історії і вперше на державному рівні Україна відзначила роковини аж через 60 років після трагедії.

голодоморголодоморголодоморголодомор

Продовжився захід виступами студентів, які підготували власні доповіді, відеоролики та презентації на тему Голодомору. Серед них студенти першого курсу Стодольна Олена, Мацюк Аліна та Гошко Вікторія. Унікальні фото, зроблені австрійським інженером Александром Вінербергом та американським фотографом Джеймсом Еббе з коментарями американської дослідниці Лани Бабій у своїй презентації продемонструвала Матвійчук Аліна. Троцюк Юлія продовжила тему і представила до уваги ще двох фотографів, яким вдалося зробити і зберегти фотосвідчення про страшну трагедію українців. Кундля Вікторія і Михалевич Вікторія представили реконструкцію фрагменту інтерв’ю з американською дослідницею Голодомору Енн Епплбаум.

Окрім того, Комарчук Вікторія підготувала відео фрагмент передачі відомого українського громадського активіста і блогера Сергій Стерненка «Голод як зброя». Насамкінець, учасники заходу переглянули фрагмент документального фільму «Голод нації».

голодоморголодоморголодоморголодоморголодоморголодоморголодоморголодомор

У  1932-1933 роках комуністичний тоталітарний режим вчинив злочин геноциду проти українського народу. Сьогодні прямий спадкоємець сталіністів – рашистський режим сучасної московії також прагне вчинити геноцид на українській землі.

Метою злочину у ХХ столітті було знищення українського народу як нації. Через 90 років після Голодомору-геноциду росіяни знову застосовують проти українців нелюдські методи геноциду, щоб знищити нашу ідентичність, культуру, мову, а відтак – знищити українську націю. Тоді кремлівські злочинці морили людей голодом, відбираючи усі засоби для існування, а сьогодні російські окупанти масово вбивають і депортують українців, руйнують наші міста і села.

Аби відкрити для себе нові факти із трагічних сторінок українського народу або ж пригадати те, що уже знаємо, але що так важливо передати новим поколінням, бібліотека ЛНТУ влаштувала тематичну книжкову виставку. На експозиції представлена публіцистична, наукова, художня література, періодичні видання, які розкривають тему Голодомору та переповідають історії очевидців. Запрошуємо оглянути виставку у читальному залі бібліотеки.

голодоморголодоморголодоморголодоморголодоморголодоморголодоморголодоморголодомор