Ректор ЛНТУ Ірина Вахович та проректор з НПР та партнерства Надія Ковальчук взяли участь в онлайн зустрічі із ректорами університетів Туреччини та України, організованої міністерствами освіти та науки обох країн.

Зустріч покликана налаштувати тісні взаємовідносини між закладами вищої освіти України та Туреччини, напрацювати спільні проекти для взаємовигідного академічного обміну, поділитися ініціативами з метою покращення співпраці.

партнерство

Крім того,  під час зустрічі турецька сторона запропонувала обговорити питання можливості продовження навчання українських студентів та тимчасового працевлаштування українських науковців в турецьких закладах вищої освіти.

Посол України в Туреччині Василь Бондар подякував іноземним колегам за всебічну підтримку та допомогу Україні в часи війни, слова вдячності партнерам висловив заступник Міністра освіти і науки України Андрій Вітренко.

партнерство

Своєю чергою, представники Ради вищої освіти Туреччини обговорили питання повернення до навчання турецьких студентів, які змушені були повернутися на батьківщину, у зв’язку з початком війни в Україні.

«Понад 4 тисячі громадян Туреччини здобували освіту в Україні, тому ця зустріч важлива з точки зору проблем, які виникають у цьому питанні та які потребують ефективного вирішення», - кажуть делегати з Туреччини.

Водночас, чимало українських студентів перебувають на навчанні у Туреччині, тож сторони обговорили напрямки взаємодії, задля покращення якості освітнього процесу для здобувачів, можливості академічного обміну науковців та перспективи реалізації нових проектів та програм для ефективної співпраці партнерських ЗВО.