З нагоди Всесвітнього дня психолога в ЛНТУ розпочали Тиждень психології. Впродовж кількох днів поспіль у стінах університету відбуватимуться цікаві тренінги та захоплюючі лекції із психології, які не залишать байдужим нікого. Долучитися до заходів мають можливість усі охочі, адже студенти-психологи та викладачі обіцяють цікаві лекції для кожного.

Разом з тим, молодь влаштувала благодійний збір коштів до підтримку ЗСУ. Кошти, зібрані впродовж тижня майбутніми психологами будуть спрямовані на допомогу нашим захисникам.

Сьогодні Тиждень психології розпочався із тренінгу на актуальну та популярну тему «Емоційний інтелект». Серед учасників заходу студенти різних курсів та спеціальностей і викладачі ЛНТУ. Головна спікерка заходу – студентка третього курсу спеціальності Психологія, випускниця медичного інституту, громадська активістка та помічниця народного депутата України Єва Панасюк.

психологіяпсихологіяпсихологія

Передусім, привітала учасників тренінгу ректор ЛНТУ Ірина Вахович. Вона зазначила, що кожен із нас більшою чи меншою мірою, однак цікавиться психологією і не для того, аби вміти маніпулювати, а для того, аби навчитися розуміти себе та навколишній світ.

«Психологія – це дійсно глибока і серйозна наука, а подібні тренінги – те, що нас розвиває. Наше суспільство сьогодні доволі хворобливе з позиції відношення один до одного, ми насичуємося поганими новинами, стресовими ситуаціями, але не радіємо чомусь позитивному, що трапляється у нашому житті. Скажу вам мій секрет щастя і свого шляху  - позитив. Якщо ти позитивно налаштований на світ, світ дає тобі позитив у відповідь. Крім того, не так важливо, що ти вивчив, важливо – кого ти біля себе згуртував для спілкування.  Тому нехай ваші думки будуть світлими, будьте позитивними, більше спілкуйтеся і любіть один одного, будьте патріотами та постійно розвивайтеся», - зауважила ректор.

психологіяпсихологіяпсихологіяпсихологіяпсихологіяпсихологія

Своєю чергою, про важливість професії психолога наголосила завідувач кафедри соціогуманітарних технологій Оксана Жук: «Сьогодні ми починаємо серію заходів, приурочених Всесвітньому дню психолога. Їх підготували наші студенти та викладачі в межах спеціальності Психологія.  Впродовж цього часу ми будемо вчитися і практикуватися розуміти самих себе, бо ця професія, перш за все, про розуміння. Психолог Фредерік Бюхнер сказав, що ваша професія, місце, яке обрав для вас Бог – це точка, в якій перетинаються ваше найбільше задоволення і найбільша потреба світу. Сьогодні ми тут, де ці точки перетинаються».

психологіяпсихологіяпсихологіяпсихологіяпсихологіяпсихологія

Згодом студенти та викладачі поринули у світ вивчення емоційного інтелекту. Для того, аби захід був цікавим та небанальним, тренер Єва Панасюк запропонувала присутнім познайомитися один з одним за допомогою творчого завдання і таким чином розповіла про психологічний аспект такого формату знайомства. Учасники повинні були намалювати один одного, відповідно до власних асоціацій і представити свого колегу.

психологіяпсихологіяпсихологіяпсихологіяпсихологіяпсихологіяпсихологіяпсихологіяпсихологія

Водночас спікерка розповіла про поняття емоційного інтелекту, а це, власне - здатність розуміти, усвідомлювати і управляти власними емоціями, своєю мотивацією, думками і поведінкою, регулювати свій емоційний стан тощо. Єва Панасюк розповіла навіщо людині емоційний інтелект та як впоратися з позитивними та негативними емоціями, акцентувала увагу на емоційній компетентності та складових емоційного інтелекту. Для того, аби підсилити розуміння емоційного інтелекту, учасники тренінгу мали можливість попрактикуватися у цікавих іграх та психологічних конкурсах, які дозволили кожному присутньому більше дізнатися про власні здібності та можливості свого емоційного інтелекту.

Уже завтра, 19 квітня об 11:30 серія заходів продовжиться лекцією  на тему «Перша психологічна допомога» і відбуватиметься вона у приміщенні читального залу бібліотеки.