Іванна Ганіговська - головний державний інспектор відділу з питань праці Управління інспекційної діяльності у Волинській області Західного міжрегіонального управління Держпраці. Сьогодні вона виступила у ролі спікера для студентів та викладачів Луцького національного технічного університету, аби якомога більше розповісти про працевлаштування, стаж роботи, недобросовісних працедавців, тіньові схеми тощо.
![Держпраця](/sites/default/files/inline-images/9066F709-89C6-4030-B0A2-5E6C7696DE64.jpeg)
![Держпраця](/sites/default/files/inline-images/BB37B9CB-274F-4674-853C-C45F8D97A2DC.jpeg)
Представила гостю заходу перший проректор ЛНТУ Надія Ковальчук. Вона наголосила на важливості повноцінної роботи економіки держави в умовах війни, а головним чинником у цьому є офіційне працевлаштування із дотриманням усіх правових норм.
![Держпраця](/sites/default/files/inline-images/00AC43B3-5200-46D1-B342-4FA42715DE8D.jpeg)
![Держпраця](/sites/default/files/inline-images/58F0C99C-C055-4F9D-9BBB-5F481D62D0BF.jpeg)
![Держпраця](/sites/default/files/inline-images/1076E97B-A30D-46EB-BD22-97B97480D4B4.jpeg)
Тож, у ході спілкування з аудиторією, Іванна Ганіговська провела роз’яснювальну лекцію щодо ризиків неофіційного працевлаштування, тіньові схеми приховування заробітних плат, уникнення податків. Окремо акцентувала увагу на недобросовісних роботодавцях й зарплатні в конверті, офіційному стажі роботи та ін.
Цікавими для студентів стали питання пошуку вакансій, особливостей проходження співбесід та поради як перевірити роботодавця.
![Держпраця](/sites/default/files/inline-images/D53360F5-4E38-455A-A7D1-7DA7091AA5E0.jpeg)
![Держпраця](/sites/default/files/inline-images/0A55BEF5-487B-4842-9298-A1A0FB5B82DD.jpeg)
![Держпраця](/sites/default/files/inline-images/CEDAA61E-1783-4B64-BE01-6D6A2B95B4A8.jpeg)
![Держпраця](/sites/default/files/inline-images/2FE44F99-3A73-4829-B752-24824379167B.jpeg)
Піднімали теми недопущення гендерної нерівності та мобінгу, тобто систематичного порушення прав працівника.
На завершення лекції, студенти мали можливість отримати експертні відповіді на усі запитання, які їх цікавили та дізнатися ще більше про умови успішного й «законного» працевлаштування із добросовісними керівниками та знаннями своїх прав.
![Держпраця](/sites/default/files/inline-images/71D721AA-5045-481F-9BEE-2040A83934F1.jpeg)
![Держпраця](/sites/default/files/inline-images/553E2255-1AAE-4A4A-9D03-F70E6CD72AF1.jpeg)
![Держпраця](/sites/default/files/inline-images/09EC83C7-FFE7-4372-9F93-C20DAD07B589.jpeg)
![Держпраця](/sites/default/files/inline-images/75873609-5473-4819-8A72-89064EFA3F2E.jpeg)
![Держпраця](/sites/default/files/inline-images/E118B41F-1EFA-4254-86FB-2C1A576EEA36.jpeg)