Перейти до основного вмісту

Для здійснення реконструкції існуючих будівель, а також зміни їхніх експлуатаційних характеристик (площі приміщень, поверховості, навантаження на несучі конструкції тощо) необхідно здійснити обстеження їхнього технічного стану загалом, і відповідальних несучих конструкцій, зокрема. 

Якісне обстеження технічного стану будівлі – запорука розроблення оптимального проєкту з її реконструкції та подальшого ефективного виконання будівельних робіт.

БЦІ

Комунальне підприємство «Волинська обласна клінічна лікарня» розпочало реалізацію міжнародного проекту PLUA.02.01-IP.01-0119/23 «HEALTH BRIDGES: Establishment of a cross-border telemedicine diagnostics and therapeutic platformfor doctors and patients», що передбачає реконструкцію двох поверхів терапевтичного корпусу (А5). 

В цьому процесі під керівництвом досвідчених викладачів Луцького національного технічного університету активну участь беруть і студенти-будівельники.

БЦІ БЦІ БЦІ


Під час виконання комплексної роботи було здійснено:

- обміри та виконання креслень планування частини приміщень на 4-му і 5-му  поверхах та горищі терапевтичного корпусу А5 з вказанням розташування наявних інженерних комунікацій;

- технічне обстеження стану цегляної кладки несучих і самонесучих стін;

- відбір проб цегляної кладки несучих стін і подальше визначення в лабораторних умовах міцнісних характеристик стінового матеріалу;

- визначення типу та геометричних розмірів конструкції перекриття 4-ого і 5-ого поверхів та горища терапевтичного корпусу (А5);

- визначення за допомогою приладів неруйнівного контролю міцнісних характеристик конструкцій перекриття 4-ого і 5-ого поверхів терапевтичного корпусу (А5) – класу бетону, діаметру арматури, товщини захисного шару бетону тощо.

БЦІ БЦІ


За результатами обстеження технічного стану будівельних конструкцій терапевтичного корпусу А5 був сформований звіт і виконані необхідні обмірні креслення в електронному (в форматі *dwg) та в паперовому варіантах згідно з діючими Державними будівельними нормами.

БЦІ

Залучення студентів-будівельників до складних практичних інженерно-технічних досліджень, обстеження нетипових будівельних конструкцій та вирішення задач з їхнього підсилення сприяє якісній практичній підготовці майбутніх інженерів-будівельників. А отримані в роботі над проєктом досвід та навички допоможуть майбутнім випускникам отримати омріяну професію та успішно себе реалізувати.

 

Декан факультету архітектури, 

будівництва та дизайну Олександр Андрійчук