Перейти до основного вмісту

У Луцькому національному технічному університеті стартувала Всеукраїнська науково-практична конференція «Проблеми гарантування безпеки людини в умовах сучасних викликів».

конференція

Організатором заходу є кафедра цивільної безпеки ЛНТУ, тож модератором заходу виступила завідувач кафедри Валентина Федорчук-Мороз.

Вона привітала учасників науково-практичної конференції, наголосивши на важливості питань безпеки в умовах сьогодення:

«Наша конференція проходить у змішаному форматі та об’єднує 85 учасників з різних закладів вищої освіти України, зокрема Києва, Харкова, Дніпра, Львова, Рівного та Луцька. Сьогодні на наше пленарне засідання запрошені фахівці державних установ, підприємств та організацій Луцька та Волині, які представлятимуть питання цивільної безпеки», - наголошує Валентина Федорчук-Мороз.

конференціяконференція

Про те, що створення безпечного середовища для здобувачів освіти та працівників закладів освіти є пріоритетною складовою діяльності університету наголосила у своїй промові ректор ЛНТУ Ірина Вахович.

«Головне наше гасло – це якість освіти в безпечному середовищі і сьогоднішня тема конференції актуальна як ніколи. Безпека – це те, що подекуди перевищує навіть фізіологічні потреби, бо вона базова. Ми сьогодні живемо у надзвичайно складних умовах, але наш університет дбає про своїх студентів і працівників і уся Україна сьогодні змінила свої підходи до забезпечення безпеки. Бажаю, щоб сьогоднішнє спілкування принесло результати та користь і сподіваюся, що з швидкою перемогою України, наступить етап відновлення країни на інноваційних засадах і ми будемо лідерами у реалізації низки проектів і обов’язково в безпечних умовах», - відзначила ректор.

конференціяконференціяконференціяконференція

На актуальності теми конференції акцентувала увагу декан факультету цифрових, освітніх та соціальних технологій Галина Герасимчук: «Війна сьогодні вносить корективи у всі сфери нашого життя. Як ніколи актуальними залишаються знання щодо збереження життя та безпеки і здобувачів і працівників освіти. Наш заклад освіти активно долучається до проведення різноманітних тренінгів, курсів, які сьогодні розробляються профільними структурами, тому питання безпеки дійсно є пріоритетними. Сьогоднішня конференція є прикладом того, що ми не стоїмо осторонь і з науковими підходами долучаємося до вирішення тих проблем, які є в нашій країні».

конференціяконференціяконференціяконференція

У ході пленарного засідання із доповіддю про основні проблеми у забезпеченні охорони праці у Волинській області та з аналізом причин виробничого травматизму за 2022 рік виступила начальник Управління інспекційної діяльності у Волинській області Оксана Рубльова.

«Найвищою цінністю у нас завжди були і є життя та здоров’я наших громадян, тож безпека робочого місця є ключовим завданням Державної служби з питань праці. Однак в умовах війни ми стикнулися з новими викликами на тій же роботі, які потрібно долати. Для цього вперше в Україні контролюючий орган не виступає контролюючим, ми не проводимо перевірки на сьогоднішній день, однак даємо кожному громадянину, кожному суб’єкту господарювання, кожній державній установі свою допомогу, щоби привести безпеку праці на робочому місці до такого стану, аби максимально зменшити ризики», - зауважує Оксана Рубльова.

конференціяконференціяконференція

Окрім того, вона навела статистику за 2022 рік щодо кількості травматичних та летальних випадків на робочому місці. Це, зокрема, 98 травмованих працівників за рік, 8 працівників, які втратили життя на робочому місці, 3 випадки в галузі автомобільного транспорту, по одному випадку в сферах енергетики, будівництва, торгівлі, лісовому господарстві та ЖКГ.

Нові випадки зафіксовані в області й цьогоріч, тож Оксана Рубльова наголошує, що мова йде не про нещасні випадки, а саме про ті, які зазвичай трапляються через невиконання звичайних простих вимог з безпеки праці.

«Інструкція не написана кульковою ручкою, вона написала кров’ю постраждалих людей. Тому я всіх закликаю дотримуватися вимог з охорони праці і прошу мотивувати інших, з ким стикаєтеся на роботі, дотримуватися цих вимог, щоб убезпечити не лише своє життя й здоров’я але  й навколишніх людей», - резюмувала спікер.

конференціяконференціяконференція

Важливі питання безпеки підняли усі учасники конференції. Говорили, зокрема, про знешкодження вибухонебезпечних предметів, аспекти організації освітнього процесу в  умовах воєнного стану, домедичну допомогу, підготовку фахівців з безпекових дисциплін.

Серед основних спікерів заходу: полковник служби цивільного захисту, начальник управління запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України у Волинській області Р.М.Яручик; професор кафедри цивільної безпеки ЛНТУ В.М.Лобойченко; начальник відділу з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Луцької міської ради Ю.В. Кирилюк; медичний директор Волинського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф А.Л.Каленюк; технічний інспектор праці Федерації профспілок Волинської області К.Н. Іванов; завідувач кафедри екстреної та стимуляційної медицини ТНМУ імені І.Я.Горбачевського МОЗ України  А.А. Гудима; завідувач кафедри промислової безпеки та охорони праці Львівського державного університету безпеки життєдіяльності О.Л. Мірус; студентка ЛНТУ Є.П. Панасюк (ПС-31); завідувач кафедри управління проектами та безпеки виробництва Львівського національного технічного університету природокористування В.О.Тимочко.

Загалом, учасники конференції підготували більше 60 наукових тез, а сама конференція мала продовження у роботі секційних засідань за п’ятьма напрямками.