У стінах Луцького національного технічного університету стартувала ІІІ Всеукраїнська науково-практична конференція «Державотворчі процеси в Україні: реалії сьогодення», яка об’єднала науковців, практиків та здобувачів освіти у галузі права.

Привітала учасників заходу та представила гостей конференції завідувач кафедри права Яна Ленгер. Вона подякувала науковцям за те, що знайшли час та можливості долучитися до конференції і поділитися власними роздумами та дослідженнями на тему державотворчих процесів в Україні.

правоправо

Із вітальною промовою виступила ректор ЛНТУ Ірина Вахович: «У нашому університеті функціонує факультет бізнесу і права і ми говоримо про ті освітні програми, які актуальні та перспективні. Сьогодні так фанатично підходять до своєї справи науковці кафедри права, активно розвиваючись та створюючи усі умови для підготовки висококласних фахівців. Ми намагаємося не зосереджуватися на чомусь одному, а розвиваємося комплексно, а серед цього комплексу, одне із визначальних місць посідає саме право, адже будь-який напрям повинен мати свій юридичний супровід. Сподіваюся на гарну тісну співпрацю, конструктивний діалог та обмін цікавими думками та баченнями щодо низки правничих аспектів функціонування нашої держави та освіти, зокрема».

правоправоправоправо

Долучився до вітального слова співорганізатор конференції Володимир Єрмоленко – доктор юридичних наук, професор, член-кореспондент НАПрН України, завідувач кафедри аграрного, земельного та екологічного права ім. академіка В.З. Янчука, Національного університету біоресурсів і природокористування України.

Він зазначив, що представники НУБіП брали участь у першій конференції і сьогодні отримали надзвичайні враження і від якісних змін, які нині відбулися в ЛНТУ, і від організації заходу та, звичайно, від теплого прийому. Тож науковець гостинно запросив колег з ЛНТУ до університету, який представляє, і висловив сподівання на подальшу тісну співпрацю.

правоправоправоправоправо

Урочиста частина конференції перейшла у наукову роботу та плідну дискусію. Так, із власними дослідженнями та науковими тезами виступили більше десяти доповідачів. Серед них запрошені гості: Гафурова Олена Вікторівна – доктор юридичних наук, професор, професор кафедри аграрного, земельного та екологічного права імені академіка В.З. Янчука, Національний університет біоресурсів і природокористування України; Духневич Андрій Вікторович – доктор юридичних наук, професор, завідувач кафедри цивільно-правових дисциплін юридичного факультету Волинського національного університету імені Лесі Українки; Курман Тетяна Вікторівна – доктор юридичних наук, професор, в.о. завідувача кафедри земельного та аграрного права Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого; Карпінська Наталія Володимирівна – доктор юридичних наук, професор, професор кафедри кримінального права і процесу Волинського національного університету імені  Лесі Українки, голова правління ГО «Волинський центр медіації»; Колб Олександр Григорович – доктор юридичних наук, професор, голова робочої групи волонтерів Волинської обласної організації Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України», заслужений юрист України; Мішина Наталія Вікторівна – доктор юридичних наук, професор, професор кафедри конституційного права Національний університет «Одеська юридична академія»; Сокол Марія Василівна – кандидат юридичних наук, доцент, доцент кафедри цивільно-правових дисциплін Волинського національного університету імені Лесі Українки; Конончук Ірина Миколаївна – кандидат педагогічних наук, доцент, доцент кафедри конституційного, адміністративного та міжнародного права Волинського національного університету імені Лесі Українки; Гороть Алла Миколаївна – кандидат юридичних наук, доцент, доцент кафедри конституційного, адміністративного та міжнародного права юридичного факультету Волинського державного університету імені Лесі Українки; Вознюк Наталія Іванівна – старший викладач кафедри цивільно-правових дисциплін Волинського національного університету імені Лесі Українки.

правоправоправоправоправоправоправо

Луцький національний технічний університет представляли науковці кафедри права у повному складі, які виступили із власними доповідями, та студенти кафедри, зокрема учасники юридичної клініки ЛНТУ «Veritas».

Загалом, конференція охоплює кілька тематичних напрямів, серед яких:

-історія та теорія держави та права, філософія права. Конституційне право, муніципальне право;

-міжнародне публічне та приватне право;

-екологічне, земельне, аграрне право;

-цивільне право та процес. Господарське право та процес;

-трудове право, право соціального забезпечення;

-адміністративне право та процес, фінансове право, інформаційне право;

-кримінальне право, кримінально-виконавче право;

-кримінальний процес.