Щороку навесні в ЛНТУ відбувається зустріч науковців і студентів з України та з-за кордону, які опікуються питаннями якості та безпечності товарів. Попри війну у нашій державі, традицію проведення науково-практичної конференції в ЛНТУ не порушували, адже розуміємо, наскільки важливо сьогодні об’єднуватися навколо вирішення актуальних проблем та питань.

Організатором конференції виступає кафедра товарознавства та експертизи в митній справі, що на факультеті митної справи, матеріалів та технологій.

конференція

З очевидних причин, захід цьогоріч відбувся в онлайн форматі, утім це не завадило знайти конструктив у роботі колег і більше того, об’єднало представників із різних куточків Європи.

Головою оргкомітету конференції виступає ректор ЛНТУ Ірина Вахович, тож зустріч розпочалася з її промови, у якій вона подякувала партнерам за підтримку України та, зокрема, нашого університету, у час війни, а також побажала швидшого миру на нашій землі, аби наступні наукові зустрічі можна було провести у стінах ЛНТУ.

конференція

Модерувала захід декан ФММТ Валентина Ткачук, яка нині перебуває у якості запрошеного професора в Італії у рамках міжнародної мобільності викладачів. У власному вітальному слові, науковиця наголосила на важливості продовжувати розвивати освіту та науку України:

«Попри війну у нашій державі, ми все-таки повинні працювати і розвивати нашу освіту та науку. Сьогодні, поряд з нами, є учасники провідних закладів вищої освіти, адже тема конференції  актуальна, водночас ми постійно розширюємо наші напрямки, аби подискутувати на нові цікаві теми».

конференція

На цьому ж наголосила завідувач кафедри товарознавства та експертизи в митній справі ЛНТУ Олена Пахолюк. За її словами, надзвичайно важливо здійснювати обмін думками серед колег науковців, ділитися напрацюваннями та оцінками якості продукції й асортименту товарів. Тож спікерка побажала присутнім конструктивного діалогу та нових наукових досягнень.

Побажав колегам знайти нові цікаві ідеї та партнерів, з якими можна реалізувати перспективні напрацювання проректор з НПР та досліджень ЛНТУ Олег Заболотний. Водночас, із найщирішими побажаннями миру звернувся доцент Державного аграрного університету Молдови Юрій Мельник.

конференція

Робота конференції продовжилася у вигляді пленарного засідання, доповідачами якого стали науковці та студенти, які представляють різні напрямки досліджень. Серед особливих гостей-доповідачів - аспірантка Політехніки Барі, що в Італії – Марія Леоне.

конференція

Загалом конференція молодих учених та студентів працює за шістьма секціями та охоплює кілька тематичних напрямків, зокрема: дослідження якості та безпечності товарів; проблеми технічного регулювання в Україні та світі; інноваційні технології виробництва та тенденції асортименту товарів; нові матеріали та технології; оцінка якості туристичних та готельно-ресторанних послуг; митне регулювання експортно-імпортних матеріалів.