Впродовж двох тижнів в ЛНТУ відбуватиметься підготовка українських військових за курсом командира бойової групи.

Навчання проводять 8 інструкторів (фінські офіцери запасу, старшини та фінський легіонер), під керівництвом полковника Еріка Леппяярві (Erik Leppäjärvi) та завідувача кафедри військової підготовки ЛНТУ Павла Турсумуратова.

Військові навчання

Серед ініціаторів проекту - військовий інструктор, експерт та очільник ГО «Лукшу віри» Гінтаутас Мауріцас із Литви та народний депутат України В‘ячеслав Рубльов.

Сьогодні, у перший день навчань, українських військових та іноземних інструкторів привітала ректор ЛНТУ Ірина Вахович.

«З першого дня повномасштабного вторгнення наш університет проявив патріотизм у різних напрямах і ми не зупиняємося, як і не зупиняється наша боротьба із ворогом. Сьогодні ще одна знакова подія розпочинається в університеті. Я щиро вдячна нашим партнерам, людям, які душею є друзями України і, які розпочинають серію тренінгів щодо різного типу військової підготовки. Я дуже сподіваюся, що ми будемо ще сильнішими, а ці тренування і знання вам стануть у нагоді, але не знадобляться на полі бою»,- звернулася ректор до учасників навчань.

Військові навчанняВійськові навчання

Своєю чергою, заступник голови Наглядової ради ЛНТУ В’ячеслав Рубльов розповів більше про тих військових фахівців, які навчатимуть наших захисників: «Радий вітати усіх в стінах ЛНТУ, наших друзів з ГО «Лукшу віри» та друзів з Фінляндії, з якими ми познайомилися в березні, коли саме відбулося повномасштабне вторгнення. Впродовж цього періоду наші партнери уже потренували більше 5 тисяч людей, які сьогодні знаходяться у підрозділах ЗСУ. Ми хочемо, щоб Україна переймала фінський досвід, бо фіни – це та нація, яка постійно боролася за свою незалежність від царської та радянської росії і мали успіх у боротьбі з російським ворогом. Я впевнений, що вони передадуть нам свій позитивний досвід боротьби і ви далі зможете навчати людей у себе в підрозділах», - звернувся до присутніх народний депутат України.

Військові навчанняВійськові навчанняВійськові навчання

Координатор проекту полковник Ерік відзначив, що основою курсу є отримання лідерських навичок, чому й приділяють особливу увагу НАТівські військові. Важливість курсу підтверджує й  Гінтаутас Мауріцас: «Наші інструктори в Україні уже більше року навчають ваших товаришів, чимало з яких уже воюють на передовій.  Головне, що ви тут отримаєте – знання та інструменти, як бути лідером, адже ви отримуєте відповідальність за своїх людей і ця ноша - нелегка. Найголовніше завдання вміти зберегти життя людей».

Військові навчанняВійськові навчанняВійськові навчанняВійськові навчання

Програма курсу складається зі здобуття теоретичних і практичних навичок, частина з яких відбуватиметься на військових полігонах. Головна мета курсу полягає в тому, щоб слухачі вміли керувати групою або відділенням у різних бойових ситуаціях та володіти знаннями щодо різних тактичних (бойових) дій, ситуацій. Вони мають володіти знаннями щодо передбойового планування та мати досвід прийняття (самостійних) рішень, а також знати і вміти, як керувати (бойовою групою, малою тактичною групою) відділенням у складі взводу у різних критичних умовах.

Військові навчанняВійськові навчанняВійськові навчанняВійськові навчанняВійськові навчанняВійськові навчанняВійськові навчання