Перейти до основного вмісту

У стінах ЛНТУ зібралися провідні науковці України, аби поділитися кращими українськими та світовими практиками та провести дводенний методичний тренінг з розвитку професійних компетентностей гарантів освітніх програм. Тема зустрічі: «Основні тенденції розвитку акредитаційного процесу та кращі практики роботи галузевих експертних рад».

Захід відбувається за організації МБФ «Міжнародний фонд досліджень освітньої політики» та ЛНТУ, за підтримки Національного агентства із забезпечення якості освіти.

Назяво Назяво Назяво


Передусім, привітала гостей та учасників заходу ректор ЛНТУ Ірина Вахович, зазначивши, що це перший на Волині захід відповідного рівня та тематики: «Дуже приємно зустрічати таких поважних гостей у стінах нашого університету. Сьогоднішня зустріч фактично є унікальною і ми хочемо перейняти ваш величезний досвід та сподіваємося на плідне та результативне зворотне спілкування».

Ірина Вахович також додала, що серед учасників тренінгу є представники не лише Луцького національного технічного університету, а й гаранти освітніх програм Донецького НТУ, ВНУ ім..Лесі Українки, Національного університету водного господарства та природокористування, Національний університет «Острозька академія» та інших ЗВО.

Назяво Назяво Назяво Назяво Назяво


Окрім того, ректор представила до уваги гостей презентацію щодо діяльності та розвитку ЛНТУ впродовж 2021-2022-2023 років. Вона розповіла про структуру ЗВО, факультети, коледжі, освітні програми, за якими відбувається навчання на факультетах. Розповіла про ЛНТУ у довоєнний час та роботу університету в умовах повномасштабної війни. Окремо зупинилася на інформації щодо кадрового потенціалу, наукових досягнень, діяльності СКТБ «Інноваційний парк», реалізації міжнародних проектів, позицій у світових рейтингах та інфраструктурної діяльності.

Назяво Назяво Назяво Назяво


Із вітальною промовою виступив Президент МБВ «Міжнародний фонд досліджень освітньої політики», професор Варшавського університету Тарас Фініков. Він відзначив надзвичайну приємність бути сьогодні у стінах ЛНТУ та проводити тренінг. Тарас Фініков представив науковців, які впродовж двох днів виступатимуть у ролі спікерів та тренерів, вони ж є представниками Києва, Львова, Дніпра, Чернігова, Бердянська: «Уся країна представлена сьогодні тут саме завдяки цим людям», - додає професор.

Назяво Назяво Назяво


Отож, серед фахівців, які ділитимуться кращими практиками та досвідом: Олег Лагоднюк – заступник ректора Українського католицького університету з інформаційних технологій , кандидат технічних наук, доцент; Олександр Хименко – керівник секретаріату Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, кандидат юридичних наук, доцент; Тарас Рак – професор «ІТ СТЕП Університету», доктор технічних наук; Ігор Лиман – Голова галузевої експертної ради НАЗЯВО «Гуманітарні науки» (2019-2023р.р.), доктор історичних наук, професор; Лариса Шаульська – Голова галузевої експертної ради НАЗЯВО «Соціальні і поведінкові науки», доктор економічних наук, професор; Ірина Удовик – Голова галузевої експертної ради НАЗЯВО «Інформаційні технології», кандидат технічних наук, доцент; Григорій Дмитрів – Заступник Голови галузевої експертної ради НАЗЯВО «Природничі науки», кандидат хімічних наук, доцент.

Назяво Назяво Назяво Назяво


За словами Тараса Фінікова, на тренінгу йтиметься про те, якою є перспектива інституційної акредитації в Україні, про процес діджиталізації в українській вищій освіті у порівнянні з міжнародною практикою.

«Ми розкажемо, які новації Національне агентство забезпечення якості вищої освіти пропонує українській спільноті, що планує зробити до кінця війни, які законодавчі ініціативи мають шанси бути прийнятими, а які ні. Ви побачите тренд життя НАЗЯВО», - наголошує Тарас Фініков.

Назяво Назяво Назяво Назяво


Учасники тренінгу матимуть нагоду дізнатися більше про діяльність фахових експертних рад, отримати унікальний матеріал та можливість побачити кращі практики діяльності, проаналізувати власні освітні програми, а також встановити корисні контакти із керівниками фахових рад.

Наступного дня науковці мають можливість взяти участь у консультативній панелі та поспілкуватися зі спікерами на актуальні теми, поставити запитання, які їх цікавлять, а також підсумувати дводенне обговорення на круглому столі «Акредитаційний процес та проблеми його вдосконалення».