Перейти до основного вмісту

З вірою та вдячністю ЗСУ за багаторічною традицією у другій декаді грудня, зокрема в цьому році 15 грудня 2023 року, на базі ЛНТУ відбулася ІХ міжнародна науково-практична конференція «Актуальні проблеми управління соціально-економічними системами», учасниками якої стали вчені з України, а також близького зарубіжжя. Враховуючи теперішню ситуацію, конференція відбулася у гібридному форматі – частина учасників завітали до ЛНТУ, а частина були на онлайн-зв’язку через систему Zoom.

Економіка

У поточному році географія співорганізаторів конференції знову розширилася, адже крім Луцького національного технічного університету (Факультет бізнесу та права, кафедра економіки) були долучені провідні заклади вищої освіти України (Київський національний університет будівництва і архітектури, Міжнародний економіко-гуманітарний університет ім. академ. С. Дем’янчука (м. Рівне), ДУ «Житомирська політехніка»), ДННУ «Академія фінансового управління» (м. Київ), Державний університет економіки і технологій (м. Кривий Ріг), ДВНЗ «Донецький національний технічний університет», Мукачівський державний університет, Донецький національний університет імені Василя Стуса. До організації заходу також долучені державні установи та дорадчі органи (Рада підприємців при Кабінеті Міністрів України, Волинський обласний центр зайнятості, Головне управління статистики у Волинській області), установи НАН України (Інститут демографії та проблем якості життя НАН України та Інститут економіки промисловості НАН України), громадська організація (Волинський обласний осередок ВГО «Спілка економістів України»).

Економіка


Міжнародними співорганізаторами заходу стали: Університет Марії Кюрі-Склодовської (м. Люблін, Польща), Люблінський технічний університет (м. Люблін, Польща), Академія Замойська (м. Замость, Польща), Фундація «Інститут сталого розвитку» (м. Варшава, Польща), Економіко-гуманітарний університет у Варшаві (м. Варшава, Польща), Національна торгово-промислова палата у Варшаві (Польща), Технічний університет – Варна (м. Варна, Болгарія), Сільськогосподарська академія унів-ту імені Вітовта Великого (м. Каунас, Литва).

Тематичні напрями конференції охоплювали різноманітні актуальні напрями управління соціально-економічними системами, були доповнені тематикою, пов’язаною з питаннями інформатизації соціально-економічних систем:

  • Управління національним господарством, галузями та господарськими комплексами.
  • Управління державними фінансами, інвестиційне забезпечення відбудови України.
  • Регіональний менеджмент, міжнародне співробітництво, євроінтеграція.
  • Менеджмент, економіка підприємства, логістика.
  • Управління персоналом, трудовий потенціал, лідерство.
  • Ринок праці, зайнятість населення, соціальне партнерство.
  • Інформатизація соціально-економічних систем.
  • Економіка довкілля та природних ресурсів.

Від учасників конференції були отримані понад 300 тез доповідей з понад 50 закладів вищої освіти, громадських організацій, установ, представників бізнесу.

Економіка

Вступне привітальне слово до учасників конференції з боку ЛНТУ висловили: Олена Лютак, д.е.н., професор, проректор з науково-педагогічної роботи та досліджень ЛНТУ; Юрій Фесіна, к.е.н., доцент, заступник декана факультету бізнесу та права ЛНТУ; Олександр Шубалий, д.е.н., професор, завідувач кафедри економіки ЛНТУ, який також забезпечував модерацію конференції.

Економіка

Від міжнародних співорганізаторів з вітальним словом виступили Маріуш Кіця, dr hab., декан економічного факультету Університету Марії-Кюрі Склодовської у Любліні (Польща), Марек Цєрпял-Волан, dr hab., директор Управління статистики у Жешуві (Польща), а від українських співорганізаторів – Михайло Хвесик, д.е.н., професор, ДУ «Інститут демографії та проблем якості життя НАН України» (м. Київ), Ольга Новікова, д.е.н., проф., заступник директора з наукової роботи ДУ «Інститут економіки промисловості НАН України» (м. Київ), Наталія Науменко, секретар Волинського осередку «Спілки економістів України», к.е.н., доцент кафедри міжнародних економічних відносин та управління проектами ВНУ ім. Лесі Українки.

ЕкономікаЕкономікаЕкономікаЕкономікаЕкономіка


Наступні представники співорганізаторів, крім вітального слова також презентували цікаві доповіді на актуальну для нашої країни тематику управління соціально-економічними системами.

Зокрема виступ Magdaleny Miszczuk, dr, викладача Інституту обліку і фінансів Академії Замойської (м. Замость, Польща), а також Andrzeja Miszczuka, prof. dr hab., завідувача кафедри економічної та регіональної політики Університету Марії-Кюрі Склодовської у Любліні (Польща) висвітлював європейський досвід реформи місцевого самоврядування як елемента розвитку стійкості держави, суспільства та економіки, а також передбачав надання пропозицій для України у цьому напрямку.

Економіка

Також від зарубіжних співорганізаторів з доповіддю виступив Piotr Kozarzewski, prof., dr. hab, професор економічного факультету Університету Марії-Кюрі Склодовської у Любліні (Польща), розповівши учасникам конференції про різні форми прояву капіталізму в європейських посткомуністичних державах.

Економіка

Виступ Галини Назарової, д.е.н., професора, завідувача кафедри соціальної економіки, Харківського національного економічного університету ім. Семена Кузнеця стосувався дослідження актуальної у теперішній воєнний час проблеми вдосконалення системи соціального захисту населення.

Економіка


Представники Інституту економіки промисловості НАН України Оксана Панькова, к.соц.н., доцент, провідний науковий співробітник, завідувач сектору соціології представила цікаву інформацію про результати оцінки рівня економічної інтегрованості  внутрішньо переміщених осіб (ВПО)  у приймаючі громади та заходів щодо її забезпечення за результатами соціальної експертизи.

Економіка

Співорганізаторами та активними учасниками наших конференцій є вчені з Київського національного університету будівництва і архітектури. Цьогоріч з доповіддю перед учасниками конференції виступив Андрій Шпаков, д.е.н., професор, проректор з навчально-методичної роботи, представивши досвід, проблеми і перспективи цифрової трансформації Київського національного університету будівництва і архітектури.

Економіка

З цікавою доповіддю виступила Ольга Дороніна, д.е.н., професор, завідувач кафедри менеджменту та поведінкової економіки, Донецького національного університету імені Василя Стуса (м. Вінниця), яка стосувалася вирішення проблем рескіллінгу внутрішньої переміщених осіб в системі заходів регіональної кадрової політики.

Економіка

Особливу увагу учасників конфекції привернула презентація начальника фінансово-аналітичного управління Волинського обласного центру зайнятості Світлани Корецької про ситуація на ринку праці та діяльність Волинської обласної служби зайнятості. Зокрема, було представлено порівняльний аналіз ситуації на ринку праці Волинської області за період війни та у довоєнний період, детально розкрито останні зміни в законодавстві, основні економічні стимули підвищення зайнятості населення, які впроваджує держава.

ЕкономікаЕкономікаЕкономіка


Від Волинського національного університету ім. Лесі Українки виступила Лариса Черчик, д.е.н., професор, професор кафедри менеджменту з доповіддю про методологічні підходи до оцінювання об’єктів зеленої інфраструктури.

Економіка

Виступ Валентини Лук’янової, д.е.н., професора, професора кафедри економіки, аналітики, моделювання та інформаційних технологій в бізнесі, Хмельницького національного університету стосувалася дослідження структурних зрушень в економіці України внаслідок військової агресії.

Економіка

З цікавою доповіддю виступала також Наталія Виговська, д.е.н,, проф., завідувач кафедри фінансів та цифрової економіки Житомирської політехніки, у якій йшлося про розвиток системи державної фінансової підтримки суб’єктів малого та середнього бізнесу в Україні.

Економіка

Презентацією цікавої і актуальної інформації супроводжувалася доповідь Ірини Максимової, к.е.н., доцента, завідувача кафедри міжнародних відносин Державного університету економіки і технологій (м. Кривий Ріг), стосовно  застосування парасолькового підходу в управлінні кліматичними змінами або як діджиталізація визначає зелене майбутнє економіки.

Економіка

Доповідь Ольги Попової, д.е.н., професора, завідувача кафедри управління та фінансово-економічної безпеки ДВНЗ «Донецький національний технічний університет» стосувалася особливостей формування стратегія діджиталізації сучасного університету України.

Економіка


Виступ Петра Косінського, PhD, старшого викладача кафедри економіки, Луцького національного технічного університету стосувався обґрунтування напрямів підвищення ефективності АПК регіону в умовах війни.

Економіка

Доповідь Юлії Ходун студентки спеціальності 051 Економіка, освітньої програми бакалаврського рівня «Управління персоналом та економіка праці» стосувався висвітлення основних проблем ринку праці в умовах війни.

ЕкономікаЕкономіка


Після завершення пленарного засідання обговорення отриманих наукових результатів продовжилося за окремими секціями, які відповідали виділеним тематичним напрямкам даної конференції.

В рамках практичної частини конференції в гібридному форматі відбулося громадське обговорення освітніх програм ступеня бакалавр, магістр і доктор філософії ЗВО-учасників.

Зокрема, презентувати власні освітні програми та взяли участь в їх громадському обговоренні в колі наукової спільноти представники таких закладів вищої освіти:

  • Луцький національний технічний університет;
  • Державний університет «Житомирська політехніка»;
  • Київський національний університет будівництва і архітектури;
  • Волинський національний університет ім. Лесі Українки;
  • ДВНЗ «Донецький національний технічний університет» (м. Луцьк);
  • Державний торговельно-економічний університет;
  • Міжнародний економіко-гуманітарний університет ім. академіка Степана Дем’янчука (м. Рівне).

З доповідями та презентаціями освітніх програм виступили гаранти, представники груп забезпечення та завідувачі кафедри вказаних ЗВО, частина яких перебувала безпосередньо в ЛНТУ.

ЕкономікаЕкономікаЕкономікаЕкономікаЕкономікаЕкономікаЕкономікаЕкономікаЕкономікаЕкономікаЕкономікаЕкономікаЕкономікаЕкономікаЕкономікаЕкономікаЕкономікаЕкономікаЕкономікаЕкономікаЕкономікаЕкономікаЕкономікаЕкономікаЕкономікаЕкономікаЕкономікаЕкономікаЕкономікаЕкономікаЕкономікаЕкономікаЕкономікаЕкономікаЕкономікаЕкономікаЕкономікаЕкономікаЕкономікаЕкономікаЕкономіка


Під час обговорення учасники ділилися власним досвідом формування змісту, структури, унікальності, набору додаткових компетентностей і результатів навчання, підбору освітніх компонентів та видів практик, формування структурно-логічної схеми тощо.

За підсумками проведеної конференції підготовлено збірник матеріалів і сертифікати про участь, які будуть розіслані учасникам.

Шановні друзі, оргкомітет конференції висловлює щиру подяку ЗСУ за можливість проводити такі заходи, співорганізаторам та усім учасникам конференції й налаштований на продовження взаємовигідної співпраці, а також бажає міцного здоров’я, безпеки і, звичайно, Перемоги!

 

Олександр Шубалий

завідувач кафедри економіки