Перейти до основного вмісту

В Луцькому національному технічному університеті кафедра будівництва та цивільної інженерії організувала і провела ІХ міжнародну науково-практичну інтернет-конференцію здобувачів вищої освіти та молодих учених «Інновації у будівництві», яку було проведено через платформу ZOOM у дистанційному форматі.

лекціялекція

Щороку конференція працює за такими тематичними напрямками:

•             Сучасні будівельні технології;

•             Ефективні будівельні матеріали, їх властивості та технології виготовлення;

•             Сучасні методи розрахунків у будівництві;

•             Дослідження та проектування ефективних конструкцій, будівель і споруд;

•             Технічний стан, реконструкція та підсилення будівель і споруд;

•             Енергозберігаючі технології у будівництві. Концепції активного та пасивного домобудування;

•             Перспективи розвитку освітньої програми «Будівництво та цивільна інженерія»;

Із вступним словом до присутніх звернулась проректор з науково-педагогічної роботи та досліджень  Олена Лютак, яка акцентувала увагу присутніх на тому, що кафедра БЦІ підтримує гарну традицію організації конференцій для молодих науковців, сприяє їх дослідженням, розвиває будівельні технології. Інновації у будівництві – перспективний напрям, адже відбудовувати Україну доведеться новими ефективними матеріалами за новітніми технологіями.

Декан факультету архітектури, будівництва та дизайну Олександр Андрійчук розповів про реалізацію освітніх програм «Будівництво та цивільна інженерія» за бакалаврським та магістерським рівнями, про роботу науково-дослідної будівельної лабораторії.

На конференції з цікавою доповіддю «Інженерний метод розрахунку підвісних будівель на сейсмічне навантаження» виступив доктор технічних наук, професор Талят Азізов з Одеської державної академії будівництва та архітектури.

Доцент кафедри БЦІ Олександр Чапюк розповів про використання композитної арматури, про її властивості, переваги та недоліки, відповів на цілу низку питань про сфери використання та доцільність впровадження у масове будівництво.

Доцент кафедри БЦІ Орест Пахолюк свій виступ на конференції вів безпосередньо з об’єкту, де виконував обстеження на енергоефективність, показав недоліки виконаних робіт, узагальнив їх і дав пропозиції щодо подальших робіт з термомодернізації.

лекціялекціялекція

Аспірант першого року навчання Дмитро Громов зробив доповідь про сучасні та інноваційні технології виготовлення будівельних конструкцій зі сталефібробетону, про способи орієнтації сталевих волокон, про екологічні аспекти використання сталефібробетону.

Аспірантка Катерина Оксаненко з Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» зробила доповідь про сфери застосування металевих спірально-фальцевих конструкцій.

Аспірант Володимир Швайковський з Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» розповів про програму експериментального дослідження несучої здатності залізобетонних балок у похилих перерізах, яка дозволить отримати нові дані для уточнення розрахунку балкових конструкцій за похилим перерізом з урахуванням впливу клиноподібної стиснутої зони та її висоти в місці прикладання зосередженого навантаження, а також обрису небезпечної тріщини.

Здобувач вищої освіти Денис Олещенко, група АМ-21, розповів про конструкції унікальних світових будівель та споруд, особливості проектів, новаторство конструкцій, основні матеріали як традиційні, так і нові.

лекціялекція