15.03.2022 на базі Луцького національного технічного університету проведений круглий стіл за участю академічної спільноти України та Молдови. Метою зустрічі є обговорення проекту освітньо-наукової програми «Галузеве машинобудування» спеціальності 133 Галузеве машинобудування. Проект програми розміщений на сайті ЛНТУ для ознайомлення.

Обговорення

До обговорення долучилися: доктор технічних наук, професор Роман Рогатинський з Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя, доктор технічних наук, професор Тетяна Кузьміна з Херсонського національного технічного університету, PhD, assoc. prof Iurie Melnic (Юрій Мельнік) з Технічного університету Молдови. Луцький національний технічний університет представляли: доктор технічних наук, професор Ігор Дударєв, доктор технічних наук, професор Світлана Ягелюк, кандидат технічних наук, доцент, завідувач кафедри галузевого машинобудування Віталій Пуць, кандидат технічних наук, доцент Ігор Цизь. Головував на засіданні доктор технічних наук, професор, гарант освітньої програми Володимир Дідух.

Під час обговорення були розглянуті сучасні вимоги до освітньо-наукових програм третього рівня вищої освіти та надані рекомендації щодо підвищення якості освітньо-наукової програми «Галузеве машинобудування». Присутні були зацікавлені особливостями навчання й захисту здобувачів третього (PhD) рівня освіти у Технічному університеті Молдови. Це, перш за все, участь здобувачів та їхніх керівників у спільних наукових проектах, терміни навчання, а також технічне оснащення навчального процесу.

Рекомендації та зауваження, висловлені у ході дискусії, будуть враховані у ОНП «Галузеве машинобудування».

Професор, Світлана Ягелюк