Перейти до основного вмісту

2.02.2023 року відбулось онлайн та очне обговорення освітніх програм, за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти на кафедрі автоматизації та комп’ютерно-інтегрованих технологій ЛНТУ.

Обговорення розпочав завідувач кафедри Юрій Лапченко, який повідомив, що при кафедрі здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти за наступними освітніми програмами (ОП): спеціальності 126 Інформаційні системи та технології ОП «Інформаційні системи та технології охорони і безпеки» першого (бакалаврського) рівня; спеціальності 151 Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології ОП «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології» першого (бакалаврського) рівня, ОП «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології» другого (магістерського) рівня вищої освіти, ОП «Системи керування та діагностування технологічного устаткування» другого (магістерського) рівня вищої освіти; спеціальності 152 Метрологія та інформаційно-вимірювальна техніка ОП «Метрологія та інформаційно-вимірювальна техніка» першого (бакалаврського) рівня; спеціальності 153 Мікро- та наносистемна техніка ОП «Мікро- та наносистемна техніка» першого (бакалаврського) рівня, ОП «Мікро- та наносистемна техніка» другого (магістерського) рівня вищої освіти. Завідувач кафедри представив учасникам обговорення гарантів відповідних освітніх програм.

АкітАкіт


Юрій Лапченко наголосив, що підготовка здійснюється відповідно до діючих у ЗВО положень та у відповідності до Закону України про вищу освіту. Повідомив про сучасні досягнення та розвиток у підготовці здобувачів, зокрема про інформатизацію освітнього процесу: створення особистих електронних кабінетів викладача та студента, розвиток та впровадження автоматизованої системи управління в освітній процес, а також вдосконалення дистанційної навчальної платформи Moodle та особливості проведення опитувань для різних груп стейкхолдерів з метою вдосконалення освітніх програм.

Від кожної освітньої програми виступили гаранти: Тарас Терлецький ОП «Інформаційні системи та технології охорони і безпеки» першого (бакалаврського) рівня, Богдан Пальчевський ОП «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології» першого (бакалаврського) рівня, Павло Гуменюк ОП «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології» другого (магістерського) рівня вищої освіти, Олександр Решетило ОП «Системи керування та діагностування технологічного устаткування» другого (магістерського) рівня вищої освіти, Олег Кайдик ОП «Метрологія та інформаційно-вимірювальна техніка» першого (бакалаврського) рівня, Віталій Пташенчук ОП «Мікро- та наносистемна техніка» першого (бакалаврського) рівня, Юрій Лапченко ОП «Мікро- та наносистемна техніка» другого (магістерського) рівня.

АкітАкіт


Кожен із доповідачів ознайомив учасників з особливостями освітніх компонентів, які забезпечують отримання здобувачами компетентностей у відповідності до програмних результатів навчання та матеріально-технічною базою, на якій здійснюється підготовка. Щорічно, в період січня-березня, на офіційному сайті ЗВО розміщуються проекти ОП для ознайомлення та публічного обговорення. За результатами обговорення, пропозиції надсилаються гарантам, які спільно з групами забезпечення формують остаточний варіант кожної освітньої програми, яка обговорюється на Радах з якості та затверджується у встановленому порядку.

Від роботодавців участь в обговоренні освітніх програм взяли: Тимофій Федорчук ПрАТ «СКФ Україна»; Олександр Гриб Підприємство Енергоелектроніки «ТВЕРД»; Валентин Головій ПП «Прагматек»; Тетяна Єрко ДП «Стандартметрологія»; Світлана Пілюк ПрАТ «Волиньхолдінг» та Роман Чубай ТОВ «Єврофест».

АкітАкіт


Пропозиції роботодавців здебільшого полягали у покращенні практичної підготовки, шляхом проведення практичних занять та лабораторних робіт з використанням сучасного мультимедійного обладнання, можливого запровадження елементів дуальної освіти, внесення змін в освітні компоненти для забезпечення ОК (освітніх компетентностей) та ПРН (програмних результатів навчання) освітніх програм в контексті пропозицій, які будуть внесені на завершення громадських обговорень. Також зауважили на приведенні у відповідність освітніх компонент згідно відповідних стандартів вищої освіти України для конкретної спеціальності.

Від здобувачів: Антон Тимощук студент групи МНТм-11; Богдана Троянчук студентка гр. АВм-11, Вадим Гладун студент гр. СКДУм-11, Руслана Босак студентка гр. МіВТ-41.

Пропозиції здобувачів полягали у збільшенні кількості занять, де використовуються інтерактивні методи навчання, сучасне обладнання, розширення каталогу вибіркових дисциплін.

На закінчення зустрічі детальну інформацію з пропозиціями учасників передано гарантам ОП для подальшого обговорення та впровадження у освітній процес відповідних освітніх программ.

Кафедра АКІТ