Сьогодні, 14.12.2023 року в рамках щорічного моніторингу освітніх програм відбулось обговорення ОП «Середня освіта. Інформатика» із викладачами та здобувачами. Провела захід гарант освітньої програми Юлія Мельничук.

Компʼютерні наукиКомпʼютерні наукиКомпʼютерні науки

Участь взяли студенти різних років навчання та викладачі, що забезпечують реалізацію ОП - Віталій Кабак, Ольга Редько та Олександр Сушик. Під час обговорення спільними силами викладачів та здобувачів ОП був проведений SWOT-аналіз. Нагадаємо, що SWOT-аналіз – це ефективний інструмент бізнес-планування, який використовується для формування стратегій. Цей інструмент допомагає проаналізувати внутрішні фактори (сильні та слабкі сторони), які впливають, і зовнішні фактори (можливості та загрози), які можуть мати вплив на об’єкт.

Для формування, на перший погляд, звичної SWOT-матриці був обраний не зовсім звичний метод. Здобувачі разом із викладачами обговорювали ОП у «стратегічному кафе». Кожен зі столиків мав свою частину матриці для обговорення, а після обумовлених 10 хв. регламенту, учасники ішли до наступного столу та спілкувались про наступну частину матриці. Сталим учасником за кожним столиком залишався фасилітатор, який організовував роботу усіх інших учасників за столом. Викладачі нарівні зі здобувачами взяли участь у дійстві. Результатом такого обговорення стали заповнені ватмани щодо кожної частини матриці. Кожен із фасилітаторів підвів підсумок щодо сильних, слабких сторін, можливостей та ризиків відповідно. В результаті матриця вийшла власноруч заповненою учасниками у ході активної комунікації.

Компʼютерні наукиКомпʼютерні наукиКомпʼютерні наукиКомпʼютерні наукиКомпʼютерні наукиКомпʼютерні науки

Під час такої діяльності усі присутні максимально увійшли у зону комфорту та відкрито розповіли, що їм подобається, що ні, які є можливості та ризики. Після виступів фасилітаторів, якими були як представники студентства, так і завідувач кафедри, обговорення продовжилось у вигляді дискусії щодо фінансових викликів, мотивації учасників освітнього процесу, методичного забезпечення курсів, практики та методів викладання. Учасники отримали новий досвід, ближче познайомились та остаточно подолали бар'єр стдент-викладач. Гарант та представники групи забезпечення отримали максимальний фідбек та ряд завдань для удосконалення ОП та покращення якості освітнього процесу.

Гарант ОП Юлія Мельничук