Перейти до основного вмісту

В ЛНТУ відбувся ряд робочих зустрічей у форматі відкритого діалогу з експертами від Асоціації юридичних клінік України.

Передусім, експерти зустрілися із ректором ЛНТУ Іриною Вахович. Обговорили формат життя університету, взаємодію адміністрації зі студентством, а також зміни та складнощі, з якими зіштовхнувся ЛНТУ у процесі реформ та осучаснення.

АЮКУАЮКУАЮКУАЮКУАЮКУ

 

АЮКУАЮКУАЮКУАЮКУ

Наступна зустріч експертів АЮКУ відбулася із розширеною робочою групою ЛНТУ з оцінки корупційних ризиків. До робочої групи входять керівники структурних підрозділів та проректори ЛНТУ Надія Ковальчук та Олена Лютак. Курує робочою групою ЛНТУ уповноважена особа з питань запобігання та виявлення корупції Сергій Зицик.

Загалом, експерти провели зустріч із робочою групою, під час якої обговорили особливості антикорупційної діяльності у закладах вищої освіти, проаналізували таблицю оцінки корупційних ризиків та розповіли про шляхи вирішення й попередження корупційних ризиків зі сторони репутаційних переваг ЗВО.

АЮКУАЮКУАЮКУАЮКУАЮКУ

Команду експертів представляли: кандидатка юридичних наук, доцент, координаторка впровадження антикорупційних практик в університетах ГО «Асоціація юридичних клінік України», голова ГО «Фундація інституційного розвитку» Оксана Броневицька, кандидатка економічних наук, залучена експертка проєкту з антикорупції та професійного розвитку комплаєнс офіцерів, виконавча директорка ГО «Фундація інституційного розвитку» Катерина Дацко та залучена експертка проєкту з антикорупційного комплаєнсу та доброчесності, креативна директорка  ГО «Фундація інституційного розвитку» Анна Федоренко.

АЮКУАЮКУАЮКУАЮКУ

Зазначимо, що Асоціація юридичних клінік України розпочала проєкт «Антикорупційний комплаєнс у вищій освіті: закордонний досвід і національна практика» за підтримки Проєкту USAID «Підтримка організацій-лідерів у протидії корупції в Україні «ВзаємоДія». Протягом року Асоціація працюватиме над розробкою ефективної моделі антикорупційного комплаєнсу й інструментів залучення студентів до практик протидії корупції у ЗВО.

Проєкт є продовженням розпочатих у 2021 році ініціатив АЮКУ, що мають на меті на системному рівні впровадити політику запобігання корупції у вищій освіті. Він охоплює широкий спектр питань, вирішення яких необхідне для формування доброчесного середовища в сфері вищої освіти: від вивчення закордонного досвіду побудови систем антикорупційного комплаєнсу в університетах, оцінки корупційних ризиків і розробки антикорупційних програм в обраних ЗВО, тренінгів антикорупційних уповноважених у ЗВО, формування зі студентів амбасадорів антикорупційної діяльності до сприяння побудові мережі взаємодії та партнерства між органами влади, ЗВО, громадським сектором, українським та закордонним експертним середовищем тощо.