Перейти до основного вмісту

В рамках проведення кафедрою агрономії ЛНТУ 19.04.2024 року круглого столу-обговорення «Моніторинг стану грунтів у воєнний та повоєнний період. Методи і засоби діагностики та шляхи вирішення», зібрались науковці, фахівці ЗВО та провідних установ для конструктивного спілкування. Зокрема:

  • Світлана Романова, к. с/г. н., заступник генерального директора ДУ «Інститут охорони грунтів» (м. Київ);
  • Андрій Бортнік, к. с/г. н., директор Волинської філії ДУ «Інститут охорони грунтів»;
  • Микола Ковальов, к. с/г. н., доцент кафедри загального землеробства Центральноукраїнського національного технічного університету (м. Кропивницький);
  • Ірина Кузьмішина, к. б. н., доц кафедри  ботаніки і методики викладання природничих наук, ВНУ імені Лесі Українки.
  • Поліська дослідна станція ННЦ «Інститут гурнтознавства та агрохімії імені О.Н. Соколовського», Володимир Гаврилюк, к. с/г. н., директор та Роман Мелимука, молодший наукови співробітник;
  • а також представники державних установ, зокрема Департаменту агропромислового розвитку ОДА: Людмила Петриканин - заступник директора департаменту та Олександр Книш - начальник відділу рослинництва і технічної політики. Ніна Мерленко, молодший науковий співробітник Нацонального природного парку «Цуманська пуща».
Фате Фате Фате


З вітальним словом виступив декан Факультету аграрних технологій та екології, к. т. н., професор Руслан Кірчук, а модератором - Марія Августинович, к. с/г. н., доцент кафедри агрономії, заступник декана з партнерства ФАТЕ.

Одна з болючих тем, яку в ході доповіді висвітлив Микола Зінчук, к. с/г. н., доцент, завідувач кафедри агрономії ЛНТУ - «Стан та втрачені можливості моніторингу грунтів України», що виявилась досить дискусійною, адже саме грунтові обстеження на сьогодні знаходяться в критичному стані, а скасована обовʼязковість агрохімічного паспорту агропідприємств позбавила аграрні формування можливості отримувати дотаційні кошти.

Фате Фате


Важливим моментом для рекультивації пошкоджених грунтів є їх мікробіологічна активність, наголосила Світлана Дяків, к. б. н., старший викладач кафедри агрономії, за її словами найперше, що необхідно буде робити для відновлення грунтів, так це поповнювати їх мікробіоту спеціально для цього розробленими добривами та препаратами.

Ніна Мерленко, розповіла про вплив військових дій на міграційні процеси популяцій диких тварин, адже близько 25% Природно-заповідного фонду України постраждало.

Тож, як зарезюмував д. е. н., професор кафедри агрономії Анатолій Шворак, лише обʼєднавши спільні зусилля ми зможемо достукатись до владних структур аби досягнути позитивних змін не лише в аграрному секторі, але і в усіх газуях дотичних до нього.

Фате Фате Фате


Кафедра агрономії ЛНТУ