У Луцькому національному технічному університеті сьогодні відбулося справжнє свято лісу. У своїх стінах університет згуртував когорту досвідчених фахівців лісвової галузі, науковців і педагогів, школярів, які не уявляють свого життя без піклування про навколишнє середовище, без єднання із природою та прагненням зберегти лісові надбання.

Так, на базі ЛНТУ відбувся обласний етап Всеукраїнського зльоту учнівських лісництв. Уже багаторічною традицією Волинський обласний еколого-натуралістичний центр Волинської обласної ради, спільно з Волинським обласним управлінням лісового та мисливського господарства, організовує обласний етап Всеукраїнського зльоту учнівських лісництв.

ФАТЕФАТЕФАТЕФАТЕФАТЕ

Захід спрямований на підтримку ініціатив молоді з освоєння навичок лісогосподарської, природоохоронної, просвітницької та дослідницької діяльності, виявлення й заохочення кращих учнівських лісництв.

Серед гостей заходу: перший заступник голови Волинської обласної ради Юрій Поліщук, начальник управління екології та природних ресурсів Волинської ОДА Валентин Кухарик, начальник управління освіти і науки Волинської ОДА Наталія Матвіюк, заступник начальника Північно-Західного міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства Борис Бабеляс, голова Волинської обласної організації Товариства лісівників України Олександр Рибчинський, директор Миколаївського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Таїсія Троїцька, керівники кращих шкільних лісництв краю та їхні вихованці, представники лісгоспів області. Усі вони наголошували, що лісова галузь, попри війну в Україні, продовжує розвиватися, примножувати здобутки, створювати усі умови для збереження та відновлення природніх надбань та співпрацювати із представниками освіти і науки, виховуючи талановиту  молодь, справжніх патріотів своєї землі.

ФАТЕФАТЕФАТЕФАТЕФАТЕФАТЕФАТЕ

Водночас, перший проректор ЛНТУ Надія Ковальчук привітала гостей у стінах університету, зазначивши, що ЛНТУ та ВОЕНЦ є партнерами і провели не один спільний захід, утім зліт найкращих лісівників сьогодні в ЛНТУ відбувається вперше.

«Ми надзвичайно раді, що сьогодні приймаємо таких людей в ЛНТУ. Ми пишаємося тим, що наші викладачі мають змогу бути дотичними до шкільних лісництв, займаючись з учнями, радіємо співпраці, проведенням спільних заходів. Ми впевнені, що Україна переможе і наступного року ми будемо приймати вас на кількаденному зліті. Дякуємо дітям за те, що ви настільки цікаво, продуктивно і ефективно використовуєте свій вільний часі постійно вдосконалюєтеся. Ви надаєте впевненості, що в нас на Волині і в Україні - найкращі лісівники і в нас є майбутнє», - наголосила Надія Ковальчук.

ФАТЕФАТЕФАТЕ

Із вітальним словом звернулася директорка ВОЕНЦ Валентина Остапчук: «Зібратися разом – це початок, триматися разом – це прогрес, а створити цілу лісівничу школу патріотизму, екологічних знань, лісознавчої справи – це командний дух та історія, яку ми з вами пройшли. Ми дійсно в Україні найкращі, тому що такій співдружності та  конструктиву заздрять багато областей… Є такі гарні слова: «Кожен день дивись на схід сонця як на початок своєї справи, а на захід – як на завершення». Нехай кожна наша справа буде плідною, буде колоситися врожаєм, людською та, особливо, дитячою вдячністю».

ФАТЕФАТЕФАТЕФАТЕ

Захід супроводжувався творчими виступами талановитої молоді, декламацією поезій, виконанням музичних композицій та виступом колективу екологічної просвіти «ТЕРРА» закладу загальної середньої освіти «Камінь- Каширський ліцей №2» Камінь- Каширської міської ради.

ФАТЕФАТЕФАТЕФАТЕ

Після урочистого відкриття заходу, юні лісівники презентували власні проекти на конкурсному відборі, де їх оцінювала суддівська колегія, а також взяли участь в екскурсії університетом, ознайомившись  із матеріально-технічною базою закладу, спортивною інфраструктурою, та дізналися більше про навчання в університеті.

На завершення, автори кращих учнівських проектів та керівники учнівських лісництв були відзначені почесними грамотами та цінними винагородами.

ФАТЕФАТЕФАТЕФАТЕФАТЕ