У Луцькому національному технічному університеті відбувся Волинський форум місцевого розвитку. Над обговоренням актуальних тем та пріоритетних питань захід згуртував голів громад, народних депутатів, представників обласної влади, науковців, бізнесменів та представників донорських організацій.

Модератором форуму виступив керівник Асоціації регіонального розвитку Петро Гоцалюк. Він представив співорганізаторів та учасників заходу й у вітальній промові зазначив: «Ми зібрали керівників громад, представників місцевого бізнесу і науки, тому що вважаємо, що це дуже важливо. Європа розвивається за принципом смарт-спеціалізації, коли бізнес і влада разом розвивають регіон. Тому сподіваюся, сьогодні ми матимемо цікаві розмови на актуальні теми».

ФорумФорум

Привітала учасників заходу та гостей в ЛНТУ ректор Ірина Вахович: «Надзвичайно приємно сьогодні зустрічати вас в ЛНТУ. Це – університет, який є осередком незламності, який паралельно робить усе для ЗСУ й обороноздатності і, водночас, змінює світогляд людей, які тут працюють та навчаються й наших друзів та партнерів, з якими ми взаємодіємо. Нелегкий час для нас усіх, але ми всі розуміємо, що після завершення війни, ми повинні думати про стратегію розвитку України, про розвиток економіки нашої країни і розуміємо, що це має відбуватися на інноваційних, технологічних засадах. Це саме те, що буде давати додану вартість, експортоорієнтованість та конкурентні переваги. Тому ми виокремлюємо перед собою ціль стати інноваційним полюсом росту Волині».

ФорумФорум

У власній презентації Ірина Вахович розповіла про ті пріоритетні напрями діяльності, над якими працює колектив університету, а це участь у міжнародних, національних та регіональних програмах, інноваційних, технологічних, інфраструктурних проектах, співпраця із місцевим бізнесом та взаємодія із органами влади різних рівнів у реалізації ініціатив з місцевого розвитку.

ФорумФорум

На пріоритетних напрямах у сфері розвитку громад акцентувала увагу народний депутат та голова комітету ВРУ з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олена Шуляк.

«Говорячи про місцевий розвиток, про процеси відновлення, які в нас відбуваються в країні, про євроінтеграційні процеси, які  є частиною того шляху, який ми проходимо, звичайно, нам важливо базуватися на більшості речей, пов’язаних з плануванням... Ми акцентуємо увагу на тому, що всі наші громади повинні обов’язково проаналізувати декілька важливих чинників. Перший з них – це всі параметри, які стосуються економічного розвитку. Багато підприємств є релокованими, багато хто шукає нові можливості інвестицій для розвитку. Тому для подальшого розроблення стратегії потрібно дуже чітко проаналізувати, що буде на певній території власне щодо економічного розвитку. Другий параметр – це демографія. Збільшення кількості внутрішньо переміщених осіб дає вагоме навантаження на систему надання державних послуг і тут важливо спрогнозувати, яким  чином нові демографічні чинники будуть впливати на надання послуг та розвиток громади», - відзначає Олена Шуляк.

ФорумФорум

Своєю чергою, голова Волинської обласної ради Григорій Недопад наголошує на важливості ефективного симбіозу науки, влади та бізнесу: «Представники громад тут дійсно не випадково, тому що, якщо говорити про стратегію розвитку громад, то однозначно без науковців вона не може бути написана. Ще будучи заступником міського голови, ми долучили науковців з різних ЗВО, щоби починати писати стратегію. Це відповідально і складно, бо всі стратегії повинні бути відшліфовані і, з рештою, усе, що там буде напрацьовано – це стане дорожньою картою для кожної громади і для області в цілому».

ФорумФорумФорум

Виконавчий директор Всеукраїнської асоціації громад Іван Слободяник відзначив, що подібний формат співпраці - це система обміну знаннями, досвідом і практичними навичками, де відбувається взаємодія науковців, представників громад і підприємців і це надзвичайно важливо для кожної ланки співпраці.

Про те, що сьогодні Україна має серйозний виклик у вигляді російської агресії наголосив заступник голови Волинської ОДА Олександр Троханенко. Утім, додає спікер, Волинь продовжує реалізовувати економічні плани та втілювати згенеровані ініціативи, що надзвичайно важливо для розвитку області.

ФорумФорумФорумФорум

Варто відзначити, що захід включав обговорення теми співпраці територіальних громад із науковцями у галузях стратегічного планування, місцевого економічного та просторового розвитку; створення робочих місць в громадах у співпраці з регіональними економічними кластерами; проблеми та перспективи вирощування технічних культур в громадах з метою диверсифікації регіонального аграрного виробництва та інші.

Більше того, форум продовжився у вигляді відкритих Зборів Волинського обласного відділення Всеукраїнської асоціації громад.

ФорумФорумФорумФорум