Перейти до основного вмісту

На базі ЛНТУ сьогодні, 16 серпня, відбувся заключний семінар з інтеграції курсів з кібербезпеки в навчальний план українських університетів.

Привітала учасників зустрічі та відзначила її результативність, актуальність та важливість для гідної підготовки фахівців у сфері інформаційних технологій, ректор ЛНТУ Ірина Вахович. Вона подякувала  науковцям за участь у заході та плідну дискусію, що однозначно матиме цінні результати.

семінарсемінарсемінарсемінар

Відбувається захід за організації Фонду цивільних досліджень і розвитку CRDF Global в Україні. Отож відкрила семінар адміністративний помічник з впровадження проектів із кібербезпеки CRDF Global в Україні Валентина Науменко.

«Я впевнена, що отриманий досвід буде актуальним, цінним та потрібним, а нові навчальні програми допоможуть не тільки в розбудові напрямку кібербезпеки, а й сприятимуть підвищенню обороноздатності нашої держави», - зауважила модератор.

семінарсемінарсемінарсемінар

Своєю чергою, перший проректор ЛНТУ Надія Ковальчук наголосила на тому, що якщо раніше на семінарах піднімалися питання безпеки харчових продуктів, безпеки місця проживання тощо, то сьогодні ми говоримо про інформаційну безпеку, про кібергігієну: «Підготовка фахівців у цій сфері є однією з найважливіших, бо сьогодні війна не лише на полі бою, сьогодні війна ще й інформаційна і ми повинні її виграти».

семінарсемінарсемінарсемінар

Із вітальними промовами також виступили учасники заходу, представники менторських університетів, зокрема: Оксана Мулеса (Ужгородський національний університет), Олег Захожай та Сергій Мітрохін (Східноукраїнський Національний університет імені Володимира Даля) та Євген Сілін (Донбаський державний педагогічний університет).

семінарсемінарсемінарсемінарсемінар

У ході зустрічі науковці представили власні розроблені курси з кібербезпеки, які пропонують інтегрувати у навчальні плани українських ЗВО. Відтак, професор, завідувач кафедри комп’ютерної інженерії та кібербезпеки ЛНТУ Наталія Чернящук представила курс «Сучасні інформаційні технології (з елементами кібербезпеки)». Дисципліна включає два модулі та має на меті вивчення систематизації інформації щодо розроблення, впровадження та експлуатації систем захисту інформації на об’єктах інформаційної діяльності, формування навичок аналізу систем забезпечення інформаційної безпеки з метою впровадження найкращих практик захисту  інформації, а також формування у майбутніх фахівців здатності діяти на основі законодавчої та нормативно-правової бази України та вимог відповідних стандартів, в тому числі міжнародних.

семінарсемінарсемінарсемінар

Курс «Правові аспекти забезпечення кібербезпеки в Україні» представила кандидат юридичних наук, доцент кафедри права ЛНТУ Олександра Філюк. Курс був включений до навчального плану освітньої програми «Право» другого магістерського рівня вищої освіти ЛНТУ. Навчальна дисципліна, пояснює науковиця, забезпечує формування у студентів науково-обгрунтованих уявлень про охорону і захист інформаційної сфери в Україні. У рамках вивчення дисципліни, студенти ознайомляться із нормативно-правовим забезпеченням кібербезпеки, основним аспектами захисту інтересів суб’єктів інформаційних відносин, статистикою порушень КБ та описом найбільш характерних випадків.

семінарсемінарсемінарсемінарсемінар

Своєю чергою, власні напрацювання представили колеги із ВНУ імені Лесі Українки, а це навчальні курси: «Кібербезпека в аспекті інформатизації та діджиталізації суспільства» та «Сучасні інформаційні технології (з елементами кібербезпеки)». Водночас, курс «Кібербезпека в аспекті інформатизації та діджиталізації суспільства» представили науковці Луганського національного університету імені Тараса Шевченка. Представники Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» ознайомили із дисциплінами: «Сучасні інформаційні технології» та «Кібербезпека. Правові аспекти та технології».

семінарсемінарсемінарсемінарсемінарсемінар

Зустріч набула жвавого обговорення та плідної дискусії. Науковці обговорили актуальні теми у підготовці фахівців у сфері інформаційних технологій, виклики сучасності та відповідність освітніх програм, а також поділилися власним досвідом у науковій та педагогічній діяльностях.  

семінар