Перейти до основного вмісту

У Луцькому національному технічному університету запроваджують традиційні проведення круглих столів, задля бесід на мистецьку і духовну тематику.

Ініціатором зустрічей зі студентами та викладачами став священник, настоятель луцької парафії Ікони «Всецариця» та директор КП «Центр туристичної інформації та послуг»  Дмитро Зінько.

«Ми започатковуємо традицію круглих столів на мистецьку і духовну тематику. Дійсно, в час війни потрібно якомога більше спілкуватися, об’єднуватися в розмові, де народжується істина, говорити про духовне, про сакральне, про мистецьке, адже мистецтво відіграє важливу роль у нашому повсякденному житті», - розповідає Дмитро Зінько.

іконописіконописіконописіконописіконопис

Учасники бесід, додає священник, говоритимуть про те, що таке іконопис, що таке ікона і як вона використовується у житті кожної людини, кожної сім’ї, в українських традиціях, тим самим пропагуючи любов до України, до її традицій, культури та духовності.

«Сподіваємося проводити наші зустрічі раз у квартал, щоби спілкуватися зі студентами та викладачами, які хочуть розуміння для себе, особливо в часи війни, більше про Бога, ікону, духовність, мистецтво та світосприйняття», - каже Дмитро Зінько.

іконописіконописіконописіконопис

Разом з тим, учасники першого круглого столу мали нагоду ознайомитися із іконами відомого художника Ярослава Жупанюка, який усе життя присвятив мистецтву, іконопису, розпису храмів.

«Ми будемо спілкуватися із молодими людьми, які лише входять у життя. Будемо говорити про сенси, про мистецтво церковне, про його сенсорність. Відповідно ознайомимося з історією створення церковного мистецтва, як воно творилося, які періоди переживало, як утворився стиль іконопису та чим відрізняється церковне мистецтво від роботи художника, адже художник виражає свою особисту думку у власному творі, а іконописець повинен знати і відображати слово церкви, світогляд та думки», - ділиться Ярослав Жупанюк.

іконописіконописіконописіконописіконопис